Бізнес, Соціальні медіа

Як написати ефективну тему електронного листа

09 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Тема листа – найголовніше в email-маркетингу: неважливо, наскільки переконливим є ваш заклик до дії, якщо ніхто не відкриває лист. У теми є одне завдання, і визначити успішність її виконання дуже просто.

Чудовий заголовок забезпечить відкриття 35%, 50% або навіть 75% листів, середній – 5% або менше, поганий – 0%. Але навіть в третьому випадку ви можете вирішити проблему, придумавши кращу тему електронного листа в наступний раз. І ось як це зробити.

Як написати ефективну тему електронного листа - social-media, businessЯк написати ефективну тему електронного листа - social-media, business

Можна виділити вісім кроків для написання теми листа, який люди будуть готові відкрити.

  • Визначте, хто читає вашу розсилку
  • Виберіть емоційний тригер
  • Вивчіть заголовки
  • Напишіть п’ять варіантів теми
  • Зробіть перерву
  • Оцініть результат
  • Влаштуйте тестування
  • Повторіть

Визначте, хто читає вашу розсилку

Все завжди повертається до цільової аудиторії. Навіть якщо ви займаєтеся бізнесом вже 20 років, перед створенням будь-якого маркетингового контенту все одно зробіть паузу і подумайте, хто є вашим потенційним клієнтом.

Ви гість у його поштовій скриньці. Ви повинні проявити повагу – не витрачати його час на нецікаві повідомлення. Подумайте, що потрібно вашій аудиторії зараз? Як ви можете зробити її життя кращим?

Ця вправа однаково добре працює для сервісів, продуктів, B2B і B2C, тому що бізнес завжди пов’язаний з вирішенням проблем.

Як написати ефективну тему електронного листа - social-media, business

Виберіть емоційний тригер у темі листа

Визначивши цільову аудиторію, виберіть емоційний тригер. Всі людські рішення засновані на емоціях. Ми завжди прагнемо обгрунтувати їх фактами, але їх ми починаємо підшукувати лише в другу чергу.

Вам потрібно написати тему, яка здатна викликати певні почуття і привести до дії. Ось що таке емоційний тригер.

Для email-заголовків найбільш ефективними емоціями є страх, цікавість, жадібність і надія. Якщо заголовок містить у собі одну або декілька з них, ви точно збільшите відсоток відкриття листів.

Питання в темі листа часто отримують хороший відгук, тому що задіють цікавість. Вони створюють відчуття незавершеності, яке ми ненавидимо. Ми хочемо відповідей. Якщо ви об’єднаєте питання з іншого емоцією, такий як страх або надія, то побачите, що ваші листи стануть відкривати набагато частіше.

Вивчіть заголовки і напишіть п’ять варіантів теми

Якщо ви визначилися з емоціями, проведіть невелике дослідження. Мені подобається робити швидкий аналіз ключових слів. Чому? Тому що ключові слова показують, що люди шукають. Ця інформація підкаже ідеї для теми листа.

Звичайно, листи не з’являються в ведучих пошукових систем, але при виборі заголовків я намагаюся в розумних межах використовувати методи SEO. Вибравши як мінімум однин-два ключових слова, я сідаю і набираю принаймні п’ять різних варіантів.

Може здатися, що це багато, але ніколи не можна зрозуміти, який з них буде вдалим. Я займаюся email-маркетингом сім років і все ще перевіряю. Я знаю, що перші ідеї не завжди є кращими.

Зробіть перерву і оцініть результат

Після цього я роблю перерву. Зазвичай я залишаю отримані заголовки на 24 години. Важко бути об’єктивним щодо роботи, яку ви тільки що закінчили.

Приблизно через день оцінка тим легшає. В процесі я вирішую, від яких трьох варіантів краще відмовитися і залишаю тільки два кращих.

Влаштуйте тестування

І далі я переходжу до A / B-тестування. Для більшої частини своїх задач я використовую ConvertKit, але провести такий експеримент вам допоможе будь-яка пристойна програма для email-маркетингу. Невелика частина вашої аудиторії отримає лист з першим варіантом теми, а ще одна – з другим. Той варіант, який будуть відкривати частіше, стане переможцем. Програма автоматично відправить решту листів з ним.

Повторіть

Через кілька днів після розсилки листів я перевіряю відсоток відкриттів. Якщо він виявиться невисоким, то наступного разу я виберу інший підхід до вигадування теми. Якщо високим – постараюся дотримуватися тих же принципів роботи.

Найголовніше – не здаватися. Звичайно, заголовки листів складно сформулювати, але якщо ви витратите на це достатньо часу, то зможете перетворити розсилку в надійне джерело доходу для бізнесу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu