#ТиТворецьІсторії, Кар'єра, Соціальні медіа

Як фрілансеру знайти клієнтів без допомоги бірж

16 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Біржі фріланса дозволяють шукати замовлення і спілкуватися з клієнтами в одному місці, і це досить зручно, якби не одне але – це сторонні майданчики, які гіпотетично можуть заблокувати ваш аккаунт в будь-який момент.

Так і сталося з копірайтером Тарой Фітнес – в колонці на Medium вона розповіла, як впоралася з цією ситуацією і почала знаходити замовників без допомоги спеціальних сервісів.

Озираючись назад, я розумію, що це блокування – краще, що коли-небудь траплялося зі мною як з фрілансером. Це врятувало мене від:

  • конкуренції з тими, хто може дозволити собі брати за роботу набагато менше, ніж я;
  • щотижневої витрати часу на пошук замовлень, подачу відгуків і написання звітів про кожен зароблений долар;
  • створення цілого фріланс-бізнесу на платформі, яка в будь-який момент може заблокувати мене без пояснення причин.

Вам цікаво, як можна знайти клієнтів фрілансеру, не вдаючись до послуг бірж фріланса? Перш за все потрібно створити групу потенційних замовників зі своїх знайомих. І ось як краще це зробити.

Крок №1. Перегляньте свої контакти

Перевірте електронну пошту, список друзів в Facebook, телефонні номери, підписників в Instagram … У вас вже є люди, які знають і люблять вас, а також довіряють. Виділіть серед них тих, хто сам може скористатися вашою послугою / продуктом, і тих, хто може порадити клієнтів. Це стане стартом вашої групи потенційних замовників.

Крок №2. Зв’яжіться з ними

Надішліть приватні повідомлення цим людям. Ні, не потрібно писати всім відразу, спочатку поговоріть з тими, хто напевно зацікавиться співпрацею з вами. Розмовляйте, призначайте зустрічі і ненароком заводите розмову про свою фрілансерську діяльність.

Пам’ятайте, що це не разовий захід. Ви повинні регулярно зв’язуватися зі знайомими і бачитися з ними. Це перетворить потенційних клієнтів в реальних.

Крок №3. Постійно розширюйте зв’язки

Всякий раз, коли ви зустрічаєтеся з кимось особисто або знаходите нового можливого замовника в інтернеті, додавайте цю людину в друзі. Виконання цього кроку гарантує, що у вас завжди буде запас потенційних клієнтів. Ходіть на конференції та хакатони.

Крок №4. Якщо вам потрібні замовлення, просто скажіть про це

Оскільки ви деякий час працювали над побудовою відносин, ця інформація не буде розглядатися вашими знайомими як шахрайство або спам. Якщо у вас з’явився вільний час, просто напишіть людям зі свого списку і дайте їм знати, що можете взяти нові завдання. Після цього ви можете виявити в поштовій скриньці як мінімум один лист з пропозицією роботи.

Як фрілансеру знайти клієнтів без допомоги бірж - social-media, career, create-our-history

От і все. Серйозно! Більше ніяких відгуків на проекти, написаних так, ніби ви залишилися без роботи і грошей. Просто спілкування зі старими приятелями про можливі варіанти взаємодопомоги.

Чи спрацює це? Чесно кажучи, не можу однозначно відповісти на це питання. Може так, а може й ні – в бізнесі ніколи не буває гарантій. Але в будь-якому випадку, якщо ви звертаєтеся до людей, які вам довіряють, набагато більше шансів, що:

  • при необхідності вони в першу чергу подумають про вас і звернуться за допомогою саме до вас, а не незнайомцям з бірж фріланса;
  • ви отримаєте гідну оплату, так як більше не змагаєтеся з фрілансерами, які раді брати 50 центів на годину.

Як і все інше в бізнесі, це ризик. Але я гарантую, що створення групи потенційних клієнтів із знайомих виявиться набагато вигідніше, ніж спроба заробити собі ім’я на платформі, яка може зруйнувати все одним клацанням миші.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu