Бізнес, Від авторів, Маркетинг

Велике керівництво по роботі з Google My Business для великих мереж

23 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Про всі переваги інструменту Google My Business, а також про те, як його ефективно використовувати  розповів Володимир Лещенко, СЕО компанії Getpin. Матеріал вперше було опубліковано на AIN.UA.

Google My Business недооцінюють багато великих компаній: інструмент хоч і не новий, але часто випадає з поля зору маркетологів через свою нетиповість. Це і лістинг, і карти, і блог, і анонси заходів – занадто багато опцій, щоб він міг працювати ефективно. Але він працює, ми в Getpin перевірили це на прикладі великих компаній, і продовжуємо переконуватися в його ефективності щодня. Тому і підготували  цей матеріал, щоб український бізнес використовував потенціал інструменту на повну:

 1. Створюємо робочий інструмент.
 2. Активно з ним працюємо.
 3. Аналізуємо ефективність інструменту.
 4. Оптимізуємо його, щоб підвищити показники.

Але, перш ніж переходити безпосередньо до мануалу, давайте подивимося на статистику, яка і робить GMB таким привабливим.

Велике керівництво по роботі з Google My Business для великих мереж - online-marketing, vid-avtoriv, businessВелике керівництво по роботі з Google My Business для великих мереж - online-marketing, vid-avtoriv, business
 • 76% тих, хто шукає локальне представництво бізнесу на смартфоні, відвідують торгову точку протягом 24 годин. З них 28% – здійснюють покупку.
 • 90% великого бізнесу в Україні не займаються веденням GMB або роблять це несистемно, що не дає їм отримати результат (дані дослідження Getpin).
 • + 91% до видимості (visibility) в Google — так багато може отримати бізнес за умови системної роботи  з Google My Business.

Початок роботи з Google My Business

Заводимо усі свої точки або отримуємо права на додані раніше

Перший крок до роботи з Google My Business – пошук у Google існуючих локацій. Google дуже ревниво ставиться до дублікатів, видаляє їх або просто не дає розмістити локації, що повторюються.

Якщо ваш бізнес вже існує кілька років, швидше за все, ваші локації вже розміщені на лістингу GMB, а значить, вам потрібно отримати на них права. Для того, щоб це зробити, потрібно виконувати інструкції Google. Якщо немає – просто створіть нову локацію (на цій же сторінці можна ввести дані про локації, щоб дізнатися, розміщена вона в GMB чи ні).

Після отримання прав або створення нової локації, ви можете керувати своєю інформацією в GMB.

Додаємо всю необхідну інформацію

Результати локального пошуку Google показують найбільш релевантні результати: бізнес, який додав найбільш докладну і точну інформацію про свої локації, швидше потрапить в топ видачі.

Тут все просто, потрібно виконувати інструкції, які надає Google.

 1. Заповніть інформацію про вашу локацію і переконайтеся, що у ній немає смислових і граматичних помилок (назва вашої компанії, назви вулиці, розклад роботи і т.д.).
 2. Оберіть категорію, що найкраще відповідає вашому бізнесу (там мільйон варіантів, шукайте найкращий).
 3. Вкажіть спосіб доставки товарів; це важливо для тих компаній, які працюють за межами свого офісу (послуги з прибирання, будівельні компанії, боротьба з шкідниками, та ін.).
 4. Вкажіть точне місце розташування. В Google My Business можна переглядати локації у вигляді списку або на карті. Остання опція допомагає точно встановити місце розташування окремої торгової точки: наприклад, якщо вона розташована в торговому центрі.
 5. Введіть інформацію про зону обслуговування. Її можна встановити на основі поштових індексів, міст або навіть у заданому районі навколо місця розташування торгової точки.

Найголовніше правило, яке стосується заповнення даних про локації в Google My Business – не змушуйте клієнта думати.

Переконайтеся, що ваш опис кожної локації точно передає сферу діяльності бізнесу, інформує потенційних клієнтів про місцезнаходження, розклад роботи та те, як клієнт може придбати ваші товари і / або послуги.

Для бізнесу з великою кількістю локацій: інтерфейс Google My Business дозволяє завантажувати дані про велику кількість локацій за допомогою файлів .csv або .xlsx.

Одна невелика складність – масове завантаження фотографій: для їх завантаження потрібні посилання на Google Drive. Але і це не є гарантією успішного завантаження. Роботи Google не завжди можуть коректно вивантажити фотографії, тому їх доводиться довносити «руками».

Верифікуємо бізнес

Отже, дані про всі локаціЇ внесені. Наступний крок – підтвердження права власності бізнесу на локацію, тобто верифікація.

Стандартний механізм Google My Business – вони надсилають фізичний лист з кодом, який потрібно ввести в інтерфейсі Google My Business.

З одного боку, це спрощує життя кінцевим користувачам пошуку Google, тому що на карті з’являються тільки перевірені компанії. З іншого – для компанії шлях верифікації далеко не завжди простий.

Лист поштою йде близько 14 днів. При цьому, бізнес не завжди його отримує вчасно і доводиться просити про  повторну відправку. Крім цього, часто буває так, що за однією адресою знаходиться відразу кілька компаній з одним і тим же типом послуг, а значить, верифікація ще більше ускладнюється.

Після того, як локація верифікована (ви отримали лист і ввели код на відповідній сторінці), ваш бізнес з’явиться на картах, а ви отримаєте доступ до всіх інструментів GMB (повне управління інформацією про локації, аналітику та ін.).

Додаємо SEO-ключі

Як і у випадку з традиційним SEO для сайтів, Google аналізує великий обсяг інформації, щоб показувати користувачам найбільш релевантні результати. Тому, включення важливих ключових слів і пошукових фраз у дані про вашу компанію допоможе вашим локаціям підніматися вище у видачі Google.

І це особливо важливо для поліпшення SEO-показників вашого сайту: видача Google My Business по цільових запитах буде позитивно впливати і на видачу сайту.

Щоб підібрати правильні ключові слова, рекомендуємо скористатися спеціалізованими сервісами з підбору семантики або, хоча б, – пошуком Google і здоровим глуздом.

Додаємо атрибути

Wi-Fi, тераса, стоянка для велосипедів – це все атрибути, які можна додати до локації. Деякі атрибути можна редагувати самостійно, а деякі формуються автоматично на основі відгуків користувачів або відвідуваності торгової точки. Детально про атрибути можна прочитати ще в одній з інструкцій Google.

Додаємо фото

Фотографії допомагають підвищити ефективність розміщення компанії в Google My Business набагато ефективніше, ніж припускають маркетологи. За даними Google, локації з хорошими фотографіями отримують на 42% більше побудов маршрутів на картах Google і на 35% більше переходів на свої веб-сайти, ніж локації без фотографій.

Найважливіше зображення для локації в Google My Business – обкладинка. Саме ця фотографія отримує максимальну кількість уваги, і впливає на рішення потенційного клієнта про подальшу взаємодію з компанією. Важливий момент: це фото не повинно бути логотипом або ілюстрацією, навпаки, воно повинно красиво показувати, чим займається бізнес і що отримає покупець. При цьому, фото на обкладинці Google може переміщати без повідомлення власника: те фото, яке було головним, запросто може виявитися в кінці галереї. З нашого досвіду можемо сказати, що якщо на фото обкладинки зображено вхід в торговельну точку з вивіскою бізнесу, то такі фото Google не відсуває на задній план.

Крім заголовного фото, в GMB є й інші види зображень: логотип, щоб користувачі могли ідентифікувати бізнес (квадратне зображення зі співвідношенням сторін 1: 1); обкладинка, яка відображає індивідуальність бренду (співвідношення сторін 16: 9); додаткові фотографії, які описують бізнес повніше і також впливають на рішення про покупку (можуть включати товари чи послуги, бізнес-персонал, інтер’єр і екстер’єр та ін.). Для таких фото у Google також є певні вимоги – формат .jpg або .png, розмір від 10 КБ до 5 МБ, мінімальний дозвіл 720 пікселів у висоту і в ширину. Крім цього фотографія повинна бути хорошої якості, без змін (Photoshop та ін. редактори) і надмірного використання фільтрів.

Активна робота з Google My Business

Потрібно постійно працювати з фотографіями, відгуками і питаннями користувачів, публікувати пости і своєчасно реагувати на нерелевантну інформацію. Постійність – ключ до успішного просування компанії (або локацій компанії, у випадку з великим бізнесом) в Google My Business.

Додаємо нові фото

Постійно. Чим більше нових фото, тим частіше ваш бізнес буде відображатися у  результатах пошуку. А ті фото, які викликають максимальну реакцію користувачів (побудова маршруту, дзвінок або перехід на сайт), Google буде показувати частіше за інших.

Публікуємо пости / новини / акції / заходи

Пости в GMB – це щось на зразок ще одного майданчика для ведення блогу. Кожен новий пост отримує близько 50 переглядів у день публікації. З одного боку, це зовсім небагато, але з іншого, якщо публікувати пости щодня, то це – 18 000 переглядів на рік.

Відповідаємо на відгуки

Напевно, це найголовніша частина роботи з Google My Business – взаємодія з цільовою аудиторією. Інструмент дає можливість бізнесу відповідати на відгуки та запитання клієнтів.

Важливий момент: потрібно відповідати на всі (!) відгуки клієнтів. Позитивні відгуки будуть впливати на рішення потенційних клієнтів, робота з негативними  покаже їм, що ви уважно ставитесь до вирішення проблем клієнтів . Більш того, варто відповідати навіть на оцінки, які користувачі залишають без пояснень (рейтинг). Крім того, щоб швидше піднятися у топ видачі Google, слід заохочувати клієнтів залишати відгуки. Механік для отримання відгуків досить багато і ми не будемо їх описувати у цьому матеріалі. Скажемо тільки, що Google My Business подбав про те, щоб бізнесу було максимально просто отримати відгук – для цього є спеціальне коротке посилання, яке можна відправляти клієнтам. Механізм отримання цього посилання описаний в інструкції Google.

Видаляємо нерелевантну інформацію і фотографії користувачів

За своєю суттю, Google My Business – заснована на соціальному інтелекті мережа: користувачі додають нові локації самостійно (місцеві експерти Google), інші користувачі змінюють назви компаній або їх час роботи (наприклад, коли прийшли в магазин, а він виявився закритий).

Іноді такі зміни корисні для бізнесу (у разі, якщо власник не змінив час роботи у святкові дні), але частіше – шкодять бізнесу (коли користувач змінює поточну назву компанії на більш підходящу на його думку).

Перевага Google у тому, що власник бізнесу може змінювати інформацію, внесену користувачами, але часто Google в спірних моментах стає на бік користувача і відхиляє правки власника.

Ви не можете скасувати зміни, які внесли користувачі, але ви можете їх перезаписати. Тобто, якщо користувач змінив назву вашої компанії з Company на Coooompany – ви можете змінити його назад на правильне. Проблема тільки в тому, щоб відстежувати такі зміни і оперативно на них реагувати.

Варіантів роботи з такими змінами кілька:

 • ручна робота (найскладніший варіант, тому що потрібно постійно стежити за оновленнями);
 • автоматизація на своєму боці (повна інтеграція з GMB займе близько 3-6 місяців роботи тех майданчика);
 • використання стороннього сервісу (наприклад, Getpin автоматично перезаписує будь-які зміни, внесені користувачем на ті, які внесені в кабінет платформи).

Постійно оптимізуємо GMB і підвищуємо його ефективність

Найголовніше, на чому варто зосередитися при роботі з GMB – це не одноразова активність, а постійна системна робота. Інакше навіть перші позитивні результати швидко стануть нерелевантними, а позиція вашого бізнесу в пошуку поступиться місцем проактивним конкурентам.

Як і всі інші маркетингові інструменти, GMB вимагає постійного підстроювання і оптимізації.

Аналізуємо поведінку користувачів

За останні кілька років Google повністю змінив роботу аналітики Google My Business і тепер вона дійсно допомагає бізнесу зрозуміти, як кінцеві користувачі взаємодіють з розміщенням локації в цьому інструменті.

В цілому, розділ аналітики GMB (він називається Insights), показує кілька вертикалей для аналізу. Щоб було простіше, ми об’єднали їх в одну таблицю:

Як клієнти знаходять локацію Де клієнти знаходять локацію Дії клієнтів Популярний час Перегляд фотографій
Прямий пошук – клієнти, які знайшли компанію за назвою або адресою. Категорійний пошук – клієнти, які знайшли компанію за категорією, товару чи послуги. Брендовий пошук – клієнти, які знайшли компанію за назвою бренду. Пошук Google – кількість клієнтів, які знайшли інформацію про компанію в пошуковику Google. Карти Google – кількість клієнтів, які знайшли інформацію про компанію на картах Google. Прокладені маршрути – скільки клієнтів проклали маршрут до вашої локації в картах Google. Дзвінки клієнтів – скільки клієнтів натиснули кнопку “Подзвонити” у результатах пошуку. Перехід на сайт – скільки клієнтів перейшли на сайт з пошуку Google. Відправлені sms – скільки клієнтів відправили sms після того, як знайшли компанію в результатах пошуку. В цьому розділі показані години пік. Особливо актуальний цей графік  для закладів громадського харчування і магазинів,тому що дозволяє не тільки прогнозувати продажі, але і придумувати маркетингові активності для найменш затребуваного у покупців часу. Показує кількість показів фотографій локації у порівнянні з показами фотографій інших схожих бізнесів.

Усі аналітичні інструменти Google My Business дають можливість переглядати тренди по днях тижня або часу доби. Це дозволяє маркетологам і власникам бізнесу аналізувати відвідуваність.

Звичайно, аналіз даних з Google My Business як такий не принесе відчутного результату, якщо не інтегрувати його з іншого бізнес-аналітикою: кількістю продажів, середнім чеком, відсотком відвідувачів у порівнянні з кількістю тих, що знайшли бізнес на картах і ін.

Саме тому аналітику Google варто використовувати спільно з іншими інструментами. По суті, Google My Business дає додатковий шар даних, які, разом з іншими даними про поведінку користувача, допомагають бізнесу приймати data-driven рішення.

Висновок

Так склалося, що маркетологи великих компаній поки не почали активно використовувати Google My Business як маркетинговий інструмент. А значить, зараз – той самий момент, коли можна швидко «монополізувати» видачу Google. Усе, що для цього потрібно зробити – правильно вести GMB і всі локації на ньому.

Як показує приклад з lifecell, правильне ведення Google My Business дозволяє за короткий проміжок часу значно збільшити кількість взаємодій користувачів з локаціями. 12 грудня 2018 року, відразу ж після публікації, загальна кількість показів lifecell в сервісах Google склало 58 тис., а роком раніше їх було 30,5 тис. Тобто, бізнес отримав +91% до видимості в Google відразу ж після поновлення локацій в Google.

Єдина проблема, з якою стикається великий бізнес при роботі з GMB – його складність. Цей інструмент здебільшого створений Google для малого та середнього бізнесу, у яких не багато фізичних локацій. І коли кількість локацій перевалює за 10, управляти ними і регулярно оновлювати дані стає складно.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu