HR, Новини

Як не бути покидьком, звільняючи співробітників, що працюють віддалено.

03 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Всупереч спробам уряду підтримати малий бізнес, звільнення співробітників все ще залишається єдиним способом оптимізації для багатьох невеликих компаній, пише Inc.com.

За різними даними, епідемія коронавірусу триватиме ще якийсь час.

Одне з останніх опитувань показало, що 47% компаній вже зараз планують звільнити частину співробітників протягом наступних трьох місяців. Однак якщо скорочення кадрів є для бізнесу єдиним способом вижити, то це не означає, що звільняти людей потрібно бездумно і різко.

Спеціаліст по HR Кріс Данн розповів, як правильно потрібно скорочувати штаб в сьогоднішніх непростих умовах. Його головний посил полягає в тому, що масові звільнення не можна вважатись нормальними.

«Як мінімум одна компанія, про яку я знаю, звільнила 400 співробітників через Zoom за допомогою заздалегідь записаного звернення», – говорить Крім Дан, HR-фахівець.

Данн переконаний, що подібні випадки в різних компаніях «відбувалися сотні разів за останні пару тижнів». Він підкреслює, що менеджерам зручно звільняти людей віддалено – адже з ними не доводиться розмовляти особисто, якщо відправляти заздалегідь підготовлені повідомлення цілим групам!

Кріс Данн вважає, що керівники не повинні дозволяти собі подібну безвідповідальність. Навіть якщо компанії доводиться йти на масові або поодинокі звільнення, співробітники повинні дізнаватися про це гуманним чином.

Тому навіть якщо вам доводиться скорочувати людей через Zoom, це можна зробити по-людськи:

  • Уникайте звільнення окремих співробітників в групових чатах. Таку інформацію потрібно повідомляти особисто і в доброзичливій формі.
  • Не записуйте заздалегідь підготовлене повідомлення про звільнення, яке збираєтеся відправити відразу декільком людям. «У пеклі є окреме місце для менеджерів, які так чинять», – пише Данн.
  • Залишайтеся людяними. «Покажіть своїм співробітникам максимальну залученість. Ви обоє перебуваєте в одній з найскладніших економічних ситуацій за останні 50 років », – каже фахівець.

Навіть якщо ваша компанія знаходиться на дні та ви не бачите виходу, це не привід звертатися до співробітників зі зневагою. Будьте порядними та поважайте людей, з якими ви добивалися великих успіхів в щасливі часи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu