Бізнес, Інвестиції, Новини, Стартапи

20 краудфандингових платформ

18 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Компанії, які тільки починають свою діяльність, іноді потребують фінансового стимулювання. Якщо ви тільки починаєте і горите своєю ідеєю, вам непросто знайти спонсорів або інвесторів. Та й часто вам не потрібні мільйони. Можливо, в такому випадку вам допоможуть краудфандингові платформи.

Звичайно, від мільйона ви б не відмовилися. Але насправді вам, щоб відкрити, наприклад, пекарню, вистачить кількох десятків тисяч. Справжні інвестори навіть не подивляться в ваш бік з таким проєктом.

20 краудфандингових платформ - startups, news, investytsiyi, business20 краудфандингових платформ - startups, news, investytsiyi, business

Ось тут і допоможе краудфандинг.

Краудфандинг – це процес, коли безліч людей інвестують в вашу ідею. Ви не покладаєтеся на одну людину (інвестора), який дасть вам всю суму, а потім ви будете виплачувати йому відсотки.

Кожен може допомогти вам досягти кінцевої мети. Ви можете попросити рідних позичити вам грошей. Вам не обов’язково просити 500 осіб виписати вам чек або здати вам 20 баксів. З одного боку, це може бути незручно і ніяково. По-друге, це забирає багато часу.

Замість цього ви можете використовувати краудфандингову платформу для управління своїми проєктами. Це місце для обміну вашими ідеями, а також матеріалами та відео, які пояснюють, чого ви намагаєтеся досягти.

Примітка: покажіть потенційним інвесторам, що ви маєте на увазі, ПЕРШ НІЖ ви намагаєтеся залучити стартові кошти, відкривши свій сайт.

Але майте на увазі, що ці платформи не працюють безкоштовно. Іноді збори становлять від 2,5 відсотків від кожного пожертвування до 15 відсотків від вашого загального обсягу. Це залежить від сервісу і від того, що ви збираєтеся зробити. Тому вивчіть це питання, перш ніж починати.

Ось 20 краудфандингових сайтів, які ви можете використовувати для поповнення свого бюджету. Деякі з них більше орієнтовані на розробку продуктів, інші – на фінансування художніх починань, а треті ідеально підходять для некомерційних організацій. Деякі сайти будуть збирати всі гроші в міру їх надходження; на інших ви нічого не отримаєте, поки не збереться вся необхідна сума.

1. Kickstarter

Цей сайт настільки популярний, що про нього не чув тільки ледачий. Kickstarter більше орієнтований на творчі проєкти, такі як новий альбом або написання книги, а також на продукти та винаходи, такі як особистий автомобіль з одним колесом або кишеньковий сонячний зарядний пристрій. Працює за схемою «все або нічого», тобто ви отримуєте гроші тільки в тому випадку, якщо збереться вся необхідна сума. Категорії включають в себе мистецтво, комікси та ілюстрації, дизайн і технології, кіно, їжа і ремесло, ігри, музика і видавнича справа.

2. Indiegogo

Як і Kickstarter, ви можете використовувати його для запуску будь-якого проєкту або ідеї. Але на відміну від Kickstarter, ви можете збирати тут гроші для некомерційних проєктів. Indiegogo також пропонує гнучке фінансування, що означає, що ви можете отримати зібрані кошти, навіть якщо ви не досягли своєї мети. Indiegogo також дозволяє купувати продукти, що фінансуються на їх ринку.

3. Patreon

На відміну від всіх інших платформ в цьому списку, які всі є сайтами разових пожертвувань, Patreon є платформою для щомісячної підписки, де прихильники та донори надають регулярні щомісячні внески, а не один платіж.

Мета полягає не в тому, щоб підтримати конкретний проєкт, а в тому, щоб забезпечити постійну підтримку творчому підприємству або виконавцю, наприклад, підтримки улюбленого вебкоміка, групи або музиканта або навіть улюбленого подкасту.

4. GoFundMe

GoFundMe – це «агов, можу я позичити 50 баксів». Він використовується в основному для особистих надзвичайних ситуацій, але він може бути використаний для будь-якої кількості короткострокових особистих проєктів. Люди використовували його для покриття витрат на невідкладну допомогу ветеринара, поїздки до стоматолога і навіть для кенійського фермера для участі у сільськогосподарській конференції в Австралії. Деякі використовують GoFundMe для збору грошей, щоб покрити надвисокі медичні рахунки за невиліковні захворювання.

5. Crowdrise

Crowdrise більше орієнтований на надання допомоги у вирішенні «реальних проблем», а не на фінансування комерційних підприємств. Ви також можете використовувати його для фінансування вечірок, весіль і навіть стипендій в коледжі. Вони також можуть допомогти вам з велосипедними та пішохідними заходами, некомерційним заходом зі збору коштів і збору коштів в соціальних мережах. CrowdRise був придбаний GoFundMe на початку 2017 року.

6. PledgeMusic

Бути музикантом – дороге задоволення. Тому все, що ви можете зробити, щоб покрити витрати, коли ви запускаєте альбом, рекламуєте його або відправляєтеся в тур, це попросити допомоги.

Ось де PledgeMusic може реально змінити ситуацію.

І, як і більшість цих інших краудфандингових платформ, ви можете надавати винагороду своїм інвесторам, наприклад, безкоштовне завантаження своїх треків або квиток на концерт.

7. MightyCause

Сайт, який раніше називався Razoo, тепер називається MightyCause. Як і його попередник, він орієнтований не стільки на фінансування бізнесу, скільки на допомогу «гідним справам». MightyCause дозволяє збирати кошти на некомерційні та спеціальні заходи для дітей та сім’ї, освіту, тварин та домашніх тварин і навіть на релігійні цілі. «Лікарі без кордонів», наприклад, використовують MightyCause для збору коштів.

8. InKind

Цей краудфандинговий сайт незвичайний тим, що призначений спеціально для ресторанів. А оскільки у ресторанів часто виникають проблеми з отриманням фінансування, приємно бачити, що InKind намагається це виправити. Це працює так: ви отримуєте фінансування, надаючи InKind подарункові карти, і вони продають їх для вас як «Домашні рахунки». Спочатку вони були відомі як «EquityEats», але потім змінили своє ім’я на InKind.

9. Crowdfunder

Якщо ви пройшли через всі краудфандингові платформи, але як і раніше хочете залучити інвестора можете звернути увагу на Crowdfunder. Як і звичайна програма венчурного капіталу, ви можете продавати акції та борги у вашій компанії, щоб залучати гроші та інвесторів до вашої компанії.

10. Give

Це плагін WordPress, який ви можете поставити на свій блог для збору пожертвувань від відвідувачів. На відміну від будь-якої іншої краудфандингової платформи, Give не бере ніяких комісійних. Вони заробляють гроші, продаючи преміальні налаштування до своєї системи, які ви можете використовувати, якщо вам потрібні додаткові функції. Якщо ваш стартап не дуже підходить для інших краудфандингових платформ з цього списку, то, можливо, Give підійде для вас.

11. Charitable

Ще один плагін WordPress, Charitable, дозволяє збирати пожертви на вашому вебсайті через PayPal, і вони не стягують комісію за транзакції за пожертви з кредитних карт. Charitable і Give ідеально підходять для некомерційних організацій, які не хочуть відмовлятися від комісійних за транзакції.

Складність лише в тому, що ви повинні управляти своїм власним блогом WordPress або, принаймні, мати людину, яка може це зробити.

12. Lending Club

Це сайт для інвесторів, які хочуть вкласти свої гроші. Як позичальник, ви можете позичити до 40 000 доларів США для особистого позики, і інвестори будуть отримувати від 5,5 до 7,7%, коли ви погасите кредит з відсотками. Отримати кредит в Lending Club легше, ніж у звичайному банку, і вони з більшою ймовірністю будуть фінансувати незвичайні проєкти та ідеї. І це здорово для людей, яким потрібно позичити грошей, скажімо, на ремонт автомобіля, отримати новий ноутбук, тому що у нього зламався старий, або навіть на невелику медичну процедуру.

13. AngelList

Добре, якщо ваша бізнес-ідея не увінчалася успіхом, спробуйте AngelList. Тут ви можете подати заявку на роботу в більш ніж 60 000 стартапів за допомогою однієї програми. Але якщо ви шукаєте місце для інвестицій, то у AngelList також є ці можливості. О, і ви все ще можете подати заявку на фінансування теж. Просто заповніть заявку, і ви познайомитеся з потенційними інвесторами та кредиторами.

14. Ulule

Це міжнародна краудфандингова платформа, яка фінансує в основному творчі проєкти, і вони допомогли більш ніж 16 000 художників і підприємців в 198 країнах. Не дозволяйте їх міжнародному рівню лякати вас. Штаб-квартира знаходиться в Парижі, а офіси – в Барселоні, Римі, Антверпені та Монреалі. Якщо у вас є гідний проєкт, в який ви вірите, спробуйте Ulule.

15. Funding Circle

Конкурент Lending Club, Funding Circle надасть кредити для малого бізнесу на суму від 25 000 до 50 000 доларів США, процентні ставки варіюються від 4,99% до 27,79%. Також платформа надасть вам можливість інвестувати гроші.

16. Seed & Spark

Якщо у нас є музичні платформи, значить, повинна бути хоча б одна для кінематографістів. Представляємо Seed & Spark, краудфандингову платформу для кінематографістів усього світу.

Будь то документальні фільми, драматичні фільми або незвичайні комедії, ви можете отримати фінансування для свого фільму.

Ви також можете дивитися фільми, які виробляються на їх вебсайті або на Apple TV або Roku.

17. Crowdcube

Crowdcube – це ще один сайт для онлайн-інвестування, який дозволяє інвесторам вибирати, які проєкти вони хочуть підтримати. Для підприємців це відмінний спосіб отримати «доросле» фінансування від інвесторів без необхідності мати справу з банками та фінансовими установами, які зазвичай не зацікавлені в невеликих проєктах. Цей проєкт базується у Великобританії, тому він може бути більше орієнтований на британсько-європейську аудиторію. Але варто спробувати, якщо вам потрібне міжнародне джерело фінансування.

18. GoGetFunding

Подібно GoFundMe, іншої впливової платформи, GoGetFunding дозволить вам збирати кошти для будь-яких цілей, будь то особисті, некомерційні або навіть бізнес. Якщо у вас є гідна причина для підтримки, і люди, щоб допомогти, GoGetFunding і GoSaveTheWorld.

19. Fundable

Fundable є свого роду краудсорсинговим венчурним капіталом. Ви публікуєте свій бізнес або ідею на Fundable, і інвестори можуть внести гроші в ваш проєкт, як на KickStarter. Єдина різниця в тому, що у вас є якийсь скін в грі – участь в Fundable коштує 179 доларів на місяць, і вони беруть 3,5 відсотка + 0,30 долара з кожної транзакції. Ви можете давати винагороди (такі як призи або попередні замовлення на товари) або надавати акції у вашій компанії. Як і у випадку з KickStarter, схема тут «все або нічого» – якщо ви не досягнете своєї мети, ви не отримаєте ніяких грошей.

20. Kiva

Kiva – це спеціальна краудфандингова платформа.

Тут ви можете стати мікрокредитором для підприємців і художників по всьому світу.

Незалежно від того, чи надає він 250 доларів жіночій швейній групі в Буркіна-Фасо для покупки швейних матеріалів, або 2000 доларів вірменському фотожурналісту, ви можете позичити невелику суму будь-якому позичальнику, якого ви виберете, і, коли кредит буде повернений, ви можете зібрати трохи грошей на заміну. Це спосіб допомогти нужденним людям, і отримати трохи грошей, щоб істотно змінити їх життя.

Краудфандинг для успіху

Незалежно від роботи, яку ви хочете зробити, цілей, які ви хочете досягти, або життів, які ви хочете змінити та врятувати, існують краудфандингові платформи всіх розмірів, цілей і напрямів. Є інвестори, які хочуть отримати повернення по своїх кредитах, і є сайти, єдина мета яких – фінансувати творчі проєкти або рятувати життя некомерційним організаціям.

Визначте свою кінцеву мету і почніть дослідження. Знайдіть платформу, яка підійде вам і вашим бажанням, а потім ідіть ва-банк. Не діліть свої зусилля між платформами, тому що це тільки бентежить людей. Зосередьтеся на цій єдиній платформі та цій єдиній меті та розказуйте всім про це, поки не зберете свої кошти.

Щоб бути підприємцем, потрібно мати прагнення і пристрасть просити гроші, коли вони вам потрібні. Ці краудфандингові платформи значно спрощують запит грошей і навіть дають вам трохи інвесторів і спонсорів натомість.

 

Примітка. Всі ціни та збори діяли на момент написання, але можуть змінюватися. Перевірте кожну краудфандингову платформу перед початком роботи з нею.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu