Бізнес, Новини, Стартапи

Як придумати ідею для стартапу: 10 порад Сема Альтмана

17 Липня, 2020

Керівник бізнес-інкубатора Y Combinator пояснює, що чекати ідей від оточуючих – помилка.

Найпоширеніше питання, яке задають потенційні засновники стартапів – як знайти ідеї для компанії. Друге за популярністю питання – чи є у вас які-небудь ідеї стартапу для них.

Як придумати ідею для стартапу: 10 порад Сема Альтмана - startups, news, businessЯк придумати ідею для стартапу: 10 порад Сема Альтмана - startups, news, business

Але давати засновникам ідею – це майже завжди безглуздо. Наявність ідей – це одна з найважливіших якостей, які повинен мати засновник. Вам потрібно буде генерувати багато нових ідей, працюючи в стартапі.

YC одного разу провів експеримент з фінансування начебто здатних підприємців, у яких не було ідей. Здається, всі ці компанії провалилися. У справжніх підприємців є безліч ідей про все на світі, тому, якщо ви хочете заснувати компанію і не можете знайти для неї ідею, вам, ймовірно, варто спочатку попрацювати над генерацією ідей.

Як це зробити?

Важливо знаходитися в правильному середовищі та в оточенні правильних людей. Ви повинні бути оточені людьми, які добре розуміють майбутнє, будують неймовірні плани, які оптимістичні, винахідливі та генерують великий потік ідей. Такі люди зазвичай не обмежені у своєму мисленні, як більшість інших, у них немає великої кількості фільтрів, і вони не надто переймаються про те, що думають інші.

Кращі ідеї тендітні. Більшість людей навіть не починають говорити про них вголос, тому що вони звучать безглуздо. Можливо, найважливіше – бути поруч з людьми, які не змушують вас відчувати себе нерозумно через дурну ідею, і які, звичайно ж, ніколи не відчувають себе нерозумно самі.

Тримайтеся якомога далі від людей, які втратили смак до життя і применшують ваші амбіції. На жаль, таких дуже багато. Але вони тримаються за минуле, а ви повинні жити майбутнім.

Постарайтеся спроєктувати себе на 20 років в майбутнє та обдумати сьогоднішній день як би звідти. Вірте в себе. 20 років – це багато, і нічого страшного, якщо ваші уявлення про цей час виявляться досить радикальними.

Ще один спосіб зробити це – подумати про найбільш важливі тектонічні зсуви, що відбуваються прямо зараз. Які фундаментальні зміни переживає світ? Чи можете ви визначити передній край змін і можливості, які вони відкривають? Сплеск розвитку мобільних телефонів у 2008-2012 роках – останній значний приклад таких змін, і ми з нетерпінням чекаємо нового! При такому тектонічному зсуві світ змінюється так швидко, що моторні та спеціалізовані стартапи укладають на лопатки великих гравців. (Між іншим, корисно навчитися розрізняти реальні та фальшиві тренди. Ключова
відмінність ось у чому: або нова платформа активно використовується невеликою кількістю людей, або її використовують багато, але рідко.)

Як тільки вам в голову приходить думка про щось, що стало можливим в цьому році та не було таким в минулому, слід звернути на неї увагу. Можливо, у вас народилася чудова ідея для стартапу. Особливо якщо в наступному році буде занадто пізно.

Коли ви можете сказати: «Я впевнений, що це станеться, я просто не впевнений, що саме ми зможемо це зробити», – це хороший знак. Прикладом для мене був Uber – після того, як я вперше використав його, було ясно, що більше нам не доведеться довго чекати таксі, але я не був упевнений, що саме Uber займе центральне місце.

Хороше запитання, яке потрібно поставити собі, починаючи обдумувати ідею: «Чи може це стати чимось грандіозним, якщо спрацює?» У світі багато хороших ідей, але лише деякі з них мають невід’ємні переваги, які можуть зробити стартап надзвичайно успішним. Більшість підприємств не створюють цінної переваги при масштабуванні. Подумайте заздалегідь, чому ваша ідея може мати цю властивість. З Facebook або Airbnb це очевидно, але часто такі переваги проявляються більш тонко.

Також важливо подумати про те, що вам підходить. Це важко зробити за допомогою чистого самоаналізу. В ідеалі можна запитати наставника або людей, з якими ви працювали, що у вас особливо добре виходить. Я прийшов до висновку, що відповідність засновника і компанії так само важливо, як відповідність продукту і ринку.

Нарешті, хороший тест для ідеї – ваша здатність сформулювати, чому більшість людей вважають її поганою, а ви розумієте, що робить її хорошою.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu