Кар'єра, Новини, Поради

Відповідальність, увага, людяність: три якості хорошого продакт-менеджера

12 Серпня, 2020

Джастін Люк відразу після коледжу зацікавився створенням і випуском технологічних продуктів. Він вивчав відповідні статті, слухав подкасти для власників малого бізнесу і стежив за їх блогами в Twitter, а потім влаштувався працювати в Microsoft Azure. Ось кілька правил, які він сформулював для себе за п’ять років на посаді продакт-менеджера.

Правило №1: Пам’ятайте про відповідальність за результат

Завдання продакт-менеджера можуть бути різними, але головне залишається незмінним – це відповідальність за результат. Виявляйте проблеми продукту, перетворюйте їх в можливості та стежте за тим, щоб кожен співробітник чітко розумів стоять перед ним завдання. Продакт-менеджер не повинен виправляти помилки за всією командою, але саме він несе відповідальність за будь-яке відхилення від графіка.

Дії:

  1. Не забувайте про те, що від вас багато залежить.
  2. Відточуйте навички розставляння пріоритетів і делегування. Якщо вам не вистачає інформації для прийняття обдуманого рішення, зробіть все можливе, щоб її отримати.
  3. Будьте готові в разі необхідності виконувати навіть ті завдання, які не входять до списку ваших обов’язків: правити документи, відправляти запити на включення коду або організовувати зустрічі.

Правило № 2: Використовуйте знання, щоб збільшити можливості

Навіть якщо ви одночасно займаєтеся декількома продуктами, намагайтеся стежити за ключовими моментами. Вивчайте особливості продукту та компанії, щоб приймати грамотні рішення, і частіше дивіться на ситуацію з точки зору замовника: це допоможе сфокусуватися на головному.

Хороший керівник може істотно підвищити ефективність співробітників. Пам’ятайте про сильні та слабкі сторони вашої команди та не забувайте підкидати цікаві ідеї.

Дії:

  1. Використовуйте ваші знання, щоб виявляти неочевидні можливості. Не забувайте дивитися на проєкт з різних сторін і захищати інтереси клієнта.
  2. Повідомляйте важливі дані, про які можуть не знати ваші співробітники. Самостійно вивчайте ті області, в яких ваша команда поки не сильна.
  3. Робіть все від вас залежне, щоб домогтися відмінного результату, але пам’ятайте, що ніхто не застрахований від помилок.

Правило №3: Уважно ставтеся до співробітників

Особливості побудови колективу залежать від завдань компанії. У Microsoft Azure я багато працюю з інженерами, тому що моє основне завдання – допомогти їм добитися результату. Для цього я намагаюся максимально чітко прописувати вимоги, при необхідності знімаю з ключових співробітників другорядні завдання і виділяю час на обговорення їх припущень.

Продукт створюється людьми, і особисті відносини можуть сильно впливати на результати роботи. Керуєте без тиску, поважайте своїх співробітників, прислухайтеся до їхньої думки та не забувайте про відповідальність.

Не шукайте особистої слави, будучи обличчям продукту, і постарайтеся дотримуватися балансу між інтересами команди та замовника.

Дії:

  1. Вивчіть особисті та професійні якості кожного члена команди. Це допоможе у вирішенні багатьох складних завдань.
  2. Уважно ставтеся до оточуючих і створіть людям умови для гарної роботи.
  3. Будьте готові до несподіванок. Цілеспрямованість – це гарна якість, але відсутність гнучкості може серйозно нашкодити.

Для того, щоб стати хорошим продакт-менеджером, потрібно постійно освоювати нове і не боятися виходити із зони комфорту, прагнути до відмінних результатів і не забувати піклуватися про свою команду.

Іноді ви будете робити неправильний вибір, і це нормально, але намагайтеся не повторювати одну і ту ж помилку двічі. Розвивайте продукт, підвищуйте свій професійний рівень і не забувайте насолоджуватися процесом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu