Країна, Лайфхак, Новини, Партнерська новина

Адвокат Олександр Вишневий розповів, як повернути 1% пенсійного збору при купівлі житла вперше.

25 Листопада, 2020

Як відомо, жоден нотаріус в Україні не оформить угоду купівлі-продажу житла без попередньої оплати покупця 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Однак, мало кому відомо, що особи, які придбали житло вперше, звільняються від сплати пенсійного збору відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1740.

«Ми приходимо до нотаріуса укладати договір, але нам не роз’яснюють, що ми звільнені від сплати пенсійного збору. Нотаріус, дає платіжку і вказує, що без її оплати він не посвідчить договір купівлі-продажу. Фактично нас ставлять в умови, при яких ми змушені платити пенсійний збір навіть якщо платити його не зобов’язані »- говорить у своєму коментарі адвокат Олександр Вишневий, який спеціалізується на даній категорії спорів.

Що ж робити покупцеві, який фактично безпідставно сплатив на рахунок держави пенсійний збір при придбанні житла вперше?

«Адже погодьтесь, якщо Ви придбали квартиру, яка коштує близько мільйона гривень, то 1% від суми це чимала сума яка є зовсім не зайвою в умовах сьогодення» – зазначив адвокат.

Він також наголосив, «щоб повернути зайво сплачений 1% «пенсійного збору», варто докласти трішки зусиль та часу, а в разі необхідності скористатися правовою допомогою адвоката. На практиці ми вирішили поглибитись в процедуру повернення коштів, адже кожного дня до АО «Вишневий і Партнери» звертається широке коло людей, оскільки з цією проблемою зустрічається кожен, хто має намір придбати житло в новобудові. Тому, нами відпрацьовано успішний юридичний алгоритм повернення безпідставно сплаченого 1 % пенсійного збору в судовому порядку».

«Всього 3 кроки – і власні кошти повернуться до Вас. Але всім відомо, що найважче – зробити 1 крок. Головне це не вагатися, а діяти! Тому що це Ваше право і ним потрібно скористатися! Погоджуюсь, законодавець поставив покупця при сплаті 1 % у не прості умови, проте власника нового житла ніхто не обмежує в праві повернення коштів», – зазначив Олександр Вишневий.

Отже, щоб повернути сплачений пенсійний збір в першу чергу необхідно:

  1. Звернутися до Пенсійного фонду з листом про повернення коштів.
  2. Після отримання відмови слід підготувати позовну заяву і подати ці документи до адміністративного суду.
  3. А вже після отримання рішення суду, потрібно звернутися в Державну казначейську службу України з метою стягнення безпідставно сплаченого Вами пенсійного збору, а також витрат, які були понесені у зв’язку з розглядом справи в суді.

Важливим фактором є те, що додаткові витрати, понесені при розгляді справи, а це витрати на правову допомогу адвокатів і судовий збір також підлягають поверненню.

Звертаю увагу, що 26 вересня цього року набрали чинності зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, згідно з яким збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується.

Відповідно до змін, надалі, купуючи житло Ви маєте звертати увагу, що у випадку, якщо Ви придбаєте житло вперше, Ви маєте повідомити про це нотаріуса та звернутись до нього із відповідною заявою, щоб при посвідченні договору не сплачувати 1% збору.
Таким чином, потрібно розмежувати Порядок повернення 1% «пенсійного збору» до 26.09.2020 р. Раніше, купуючи житло вперше, особа зобов’язана була сплатити 1% збору, бо інакше нотаріус не посвідчить договір, а потім повертати його в судовому порядку.

З 26.09.2020 р. – перед посвідченням договору, Ви маєте подати нотаріусу заяву, з документами, які підтверджують, що Вами не було вже придбано(в тому числі як частка в майні подружжя), приватизовано, успадковано та Вам не дарували іншого житла і будете звільнені від сплати збору у розмірі 1% від вартості майна.

Автор: Адвокат Олександр Вишневий, Адвокатське об’єднання “Вишневий і Партнери”

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu