Бізнес, Маркетинг, Новини

10 порад для ефективного лінкбілдінгу

17 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Лінкбілдінг – один з найефективніших методів SEO-оптимізації. Однак щоб витягти з нього максимальну вигоду, необхідно ретельно досліджувати цільову аудиторію та її інтереси, а також вибрати найбільш відповідну тактику. Ці 10 порад допоможуть вибудувати ефективну кампанію по лінкбілдінгу.

Визначте цільову аудиторію сайту

Дані про зацікавлених користувачів надає Google Аналітика та подібні інструменти. Чим краще ви знаєте аудиторію, тим ефективнішою буде кампанія по лінкбілдінгу.

10 порад для ефективного лінкбілдінгу - news, online-marketing, business10 порад для ефективного лінкбілдінгу - news, online-marketing, business

Примітка. У більшості випадків клієнт надає цю інформацію, проте він не завжди точно знає, хто цікавиться його продуктом або послугою. Тому краще зробити власне дослідження, щоб упевнитися в правильності даних.

Крім цього, сайт може бути недостатньо оптимізований, а значить і поточна інформація про цільову аудиторію не завжди дає точну картину.

З’ясуйте, які соціальні мережі використовують користувачі

Pew Research надає наступні дані про популярність майданчиків:

 • YouTube використовують 73% дорослого населення в США;
 • Facebook – 69%;
 • Instagram – 37%;
 • Pinterest – 28%;
 • LinkedIn – 27%;
 • Snapchat – 24%;
 • Twitter – 22%;
 • WhatsApp – 20%;
 • Reddit – 11%.

Занурившись глибше, можна з’ясувати наступне.

 • 79% дорослих у віці 18-29 років користуються Facebook і тільки 28% – LinkedIn. Серед них 67% вважають за краще Instagram.
 • 46% користувачів від 65 років і старше сидять в Facebook, але тільки 8% використовують Instagram.

Інформація про те, в яких соціальних мережах проводить час цільова аудиторія, допоможе вибрати майданчики для просування.

Визначте, на яких мовах говорить цільова аудиторія

Мова йде не про англійську, німецьку та інші мови, а про часто використовувані терміни. Ваше завдання – скласти список ключових слів і розташувати їх в порядку важливості. Крім цього, їх також потрібно ранжувати за обсягом пошуку і виявити взаємозв’язки.

Виберіть терміни для просування

Слова, які пропонує клієнт не завжди схожі на ті, що переважають за обсягом пошуку. Іноді потрібно посперечатися додаткове узгодження. Наприклад, «стильний плюс сайз одяг» може виявитися більш ефективним формулюванням, ніж «модний одяг для великих жінок», або навпаки.

Знайдіть кращий контент на сайті

Це не завжди найпопулярніші матеріали. Складіть список кращих варіантів на ваш погляд і на думку клієнта, а також загляньте в аналітику, щоб виявити найбільш популярні сторінки. Використовуйте їх для створення глибоких посилань.

Визначте, що ви можете запропонувати аудиторії

Цей критерій допоможе краще зрозуміти інтереси аудиторії. Просто хорошого продукту може не вистачити. Можливо, ви також можете запропонувати найнижчі ціни, недороге і швидке доставлення або ж щоденні email-розсилки.

Ретельно вибирайте місце розміщення партнерських посилань

Сайти, популярні серед людей у ​​віці 80-90 років, – не найкращий варіант для розміщення посилання на магазин, який продає одяг в стилі панк-рок. Також не варто звертатися на сайти, переповнені партнерськими посиланнями, які довгий час не сканувалися пошуковими системами. Головне – уникати тих ресурсів, на яких ніхто не буде шукати те, що вони просувають.

Враховуйте інтереси аудиторії

Не варто розміщувати посилання там, куди не загляне цільова аудиторія. Наприклад, сайт, присвячений Joy Division, швидше за все, не принесе багато трафіку сервісу про домашніх тварин, якщо тільки він не буде продавати одяг для собак з фотографіями групи.

Розробіть індивідуальну тактику

З’ясуйте, які підходи, швидше за все, не підійдуть для вашої кампанії по лінкбілдінгу. Тактика, яка відмінно спрацює для клієнта зі сфери фінансів, може виявитися абсолютно марною для сайту, що продає одяг.

У деяких випадках краще висунути вже готове рішення для партнерів, а іноді варто організувати обговорення і спільно сформулювати підхід.

Зверніться до досвіду конкурентів

Аналіз конкурентів – відмінний спосіб з’ясувати ваше становище щодо інших. Це можуть бути як традиційні, так і онлайн-бренди.

Визначте, які сайти ранжуються там, де ви хочете розміститися, і з’ясуйте, які бренди розглядаються як конкуренти вашого клієнта. Ця інформація допоможе підвищити ефективність вашої кампанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu