Бізнес, Країна, Новини, Підприємництво

Зміни в податковому законодавстві на 2021 рік: ЄП, ЄСВ, книга обліку доходів та касові апарати

29 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

До кінця року Верховна Рада прийняла ряд законів, що визначають зміни та нововведення для підприємців. 

1. Зміна реквізитів для сплати податків

Відповідно до постанови ВРУ № 807-ІХ «Про створення і ліквідацію районів» органи Казначейства відкривають нові рахунки для сплати податків і зборів до місцевих і державних бюджетів. Це означає зміну реквізитів для сплати ЄП та ЄСВ з 1 січня 2021 року. Ми оновимо наш довідник реквізитів, як тільки процес відкриття рахунків буде завершено.

Зміни в податковому законодавстві на 2021 рік: ЄП, ЄСВ, книга обліку доходів та касові апарати - entrepreneurship, news, country, businessЗміни в податковому законодавстві на 2021 рік: ЄП, ЄСВ, книга обліку доходів та касові апарати - entrepreneurship, news, country, business

2. Затверджено Державний бюджет України на 2021

Проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік був затверджений Верховною Радою 15 грудня, а 21 грудня підписаний президентом.

Закон встановлює наступні розміри мінімальної зарплати у 2021 році:

 • 6000 грн з 1 січня 2021 року;
 • 6500 грн з 1 грудня 2021 року.

Прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлений на рівні:

 • 2270 грн з 1 січня 2021 року;
 • 2379 грн з 1 липня 2021 року;
 • 2481 грн з 1 грудня 2021 року.

Розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму використовується для визначення сум сплати єдиного податку та ЄСВ у відповідному році. Ми внесли всі необхідні зміни в наш календар і відкрили всі події на 2021 рік.

3. Підприємці 1 групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку та ЄСВ

10 грудня 2020 набув чинності Закон України №1072 про соціальну підтримку платників податків на період проведення протиепідеміологічних заходів. Від сплати Єдиного Податку (ЄП) і Єдиного Соціального Внеску (ЄСВ) тимчасово звільняються підприємці 1 групи на спрощеній системі оподаткування. Період, на який буде діяти звільнення від сплати, — з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 включно. Підприємці 2 і 3 груп від сплати єдиного податку та ЄСВ не звільняються. Підприємці на загальній системі оподаткування отримують право не платити ЄСВ в той же період тільки при відсутності доходів.

4. Скасування обов’язкової реєстрації книги обліку доходів

З 1 січня 2021 року змінюється порядок ведення книги обліку доходів, а саме:

 • Для платників єдиного податку скасовано вимогу реєстрації книги в податкових органах.
 • Підприємці 1, 2 і 3 груп, які не є платниками ПДВ, можуть вести книгу доходів в довільній формі як в паперовому, так і в електронному вигляді шляхом щомісячного зображення отриманих доходів.
 • Підприємці 3 групи, платники ПДВ, можуть вести книгу в довільній формі шляхом щомісячного показу доходів і витрат.

При веденні обліку в довільній формі платники єдиного податку мають право застосовувати будь-який спосіб обліку доходів: це можуть бути записи в довільному реєстрі — паперовому зошиті, журналі, в електронній таблиці. У тому числі платники зможуть продовжувати вести книгу обліку доходів (і витрат для платників ПДВ) за чинними на сьогодні формами.

Таким чином, підприємці можуть офіційно використовувати книгу доходів, яка автоматично генерується в Таксер, як свою основну.

Стару книгу підприємці зобов’язані зберігати наступні 3 роки.

5. Обов’язкове використання касових апаратів перенесли на 2022 рік

Ухвалений 1 грудня 2020 року Закон №1017-IX про лібералізацію застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку , який набув чинності з 10 грудня 2020 року передбачає перенесення повної фіскалізації (обліку через касовий апарат) для підприємців на 1 січня 2022 року.

З 1 січня 2021 року використання касових апаратів стає обов’язковим лише для підприємців 2, 3, 4 групи платників єдиного податку, які здійснюють:

 • реалізацію технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Нагадаємо, що підприємці, які реалізують підакцизні товари, дозволені на єдиному податку, вже давно повинні використовувати РРО відповідно до умов ліцензування. Інші види діяльності, які були визнані «ризиковими» торішніми законами від 20.09.2019 року, тепер такими не вважаються.

Законом також збільшено максимальну межу доходу, до досягнення якого використання касового апарату не є обов’язковим. Для підприємців 2, 3, 4 груп платників єдиного податку це 220 мінімальних заробітних плат (МЗП). У 2021 році ця межа складе 1 320 000 грн, що майже на третину більше, ніж зараз.

Джерело: блог Taxer.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu