Інвестиції, Новини, Підприємництво, Соціальні медіа, Стартапи

Голосовий чат з оцінкою в $1 млрд: проєкт Clubhouse привернув мільйони і викликав суперечки серед інвесторів в США ще до запуску

27 Січня, 2021

Можливо, ви вже чули про Clubhouse, але навряд чи ви є на цій платформі. Все тому, що вона побудувала свою репутацію на ексклюзивності: ви повинні отримати запрошення, щоб туди потрапити. Розповідаємо, що вам потрібно знати про Clubhouse.

Що таке Clubhouse?

Clubhouse – це соціальна мережа, в основі якої лежить голосове спілкування. По суті ніяких інших форматів (картинок, відео, тексту) тут немає – всі учасники спілкуються тільки голосом. В одному місці зібрано кілька варіантів спілкування між учасниками:

  • можна говорити з людиною один на один (або їх буде декілька).
  • можна створити «кімнату», де дві людини будуть розмовляти, а десятки та сотні – слухати.
  • «Кімната», в якій учасників одночасної дискусії буде багато, але можна приєднатися і в якості слухача. Хочете щось додати – клікаєте кнопку «підняти руку», вам включають мікрофон і ви підключаєтеся до розмови.

Згадана вище «кімната» – по суті місце, в якому учасники між собою розмовляють. Особистих повідомлень, відправки мемів або відео в додатку немає. У кімнатах також немає чатів. Весь текст в додатку – це опис власного профілю та опис «кімнат».

Голосовий чат з оцінкою в $1 млрд: проєкт Clubhouse привернув мільйони і викликав суперечки серед інвесторів в США ще до запуску - startups, social-media, entrepreneurship, news, investytsiyi

У чому відмінність від того ж Zoom, де також можна створити зустріч для десятків людей? У Clubhouse все відкрите і якщо два десятки людей почали розмову, ви можете побачити це в загальній стрічці. У Zoom або Google Meet такого немає – потрібно спеціально шукати посилання. Іншими словами, Clubhouse більш відкритий для швидкого входу.

Завдяки такому простому формату Clubhouse називають відмінним місцем для проведення віртуальних заходів і конференцій. Додаток не такий складний, як Zoom, там немає нічого зайвого, можлива модерація, велике число учасників і так далі. До того ж в додатку є календар, де можна побачити майбутні розмови, що дозволяє планувати все наперед.

Що важливо, в соціальній мережі діє правило – записувати розмови не можна, тільки якщо про це учасників не попередили заздалегідь і не додали відповідну позначку в опис «кімнати».

Хто користується Clubhouse?

На платформі повно знаменитостей: там можна почути таких людей, як Опра, Кевін Харт, Дрейк, Кріс Рок або Ештон Катчер. Вони можуть навіть влаштовувати чати. У певному сенсі, це частина привабливості Clubhouse – ви отримуєте можливість чути та навіть брати участь у звичайних, невідшліфованих розмовах з відомими та впливовими людьми. Експерти описують це як основну причину зростання популярності Clubhouse. Крім знаменитостей, додаток, мабуть, орієнтований на людей, яких вважають “особливими”. Clubhouse став свого роду символом статусу для представників Кремнієвої долини після запуску минулого року.

Чому про Clubhouse всі говорять?

Є одна причина, яка дозволила сервісу швидко знайти популярність в США, а потім і в інших країнах – ексклюзивність. Перші два місяці сервіс працював в закритій беті, команда соціальної мережі особисто запросила 5000 осіб. На цю мить beta-тест триває, але вже можна завантажити додаток на iOS (на Android клієнта немає). При цьому, стати учасником можна лише за запрошеннями або ж подати заявку, поки її схвалять. Свого роду штучний попит. Багато таке рішення схвалюють. На майданчику в основному з’являються тематичні спільноти з людьми, яких об’єднує одна або кілька тем.

Голосовий чат з оцінкою в $1 млрд: проєкт Clubhouse привернув мільйони і викликав суперечки серед інвесторів в США ще до запуску - startups, social-media, entrepreneurship, news, investytsiyi

До того ж до ексклюзивності – учасники. У США першими на платформі з’явилися десятки інвесторів з Долини, підприємці, а ще, як пише Vogue, зірки, моделі, дизайнери, артисти й т.д. Ті, за ким аудиторії цікаво стежити, кого цікаво слухати. За рахунок цієї хайп навколо програми лише зростає, люди полюють за запрошеннями, число користувачів – збільшується.

Нетворкінг – одна з важливих частин сервісу. Будучи учасником невеликих груп є шанс познайомитися з новими людьми, отримати доступ до тих же селебрітіс, завести нові корисні зв’язки. До того ж, жива розмова набагато приємніший формат спілкування, ніж просто повідомлення, пише Refinery29.

Чому додаток викликав суперечки?

У Clubhouse вже є проблеми зі зловживанням і модерацією контенту – або її відсутністю. Як відзначає NYT, було багато скарг на те, що Clubhouse не вжив достатніх зусиль, щоб захистити людей від жорстокого поводження та хейту.

The Verge писав ще в липні, що у додатку, схоже, немає плану модерування контенту. А Vanity Fair опублікував в грудні статтю, в якій докладно описано природу Clubhouse, яка дозволила додатку «стати притулком для сильних світу цього і підтримувати женоненависництво і расизм». Компанія відповіла Vanity Fair, заявивши, що «засуджує всі форми расизму, розпалювання ненависті та зловживань, як зазначено в керівних принципах спільноти та умови надання послуг, і має процедури довіри та безпеки для розслідування й усунення будь-якого порушення цих правил».

Як отримати запрошення?

Прямо зараз ви все ще не можете приєднатися до Clubhouse без запрошення. Однак якщо ви є користувачем iPhone, ви можете завантажити додаток і зарезервувати ім’я користувача. Але додаток, мабуть, скоро планує вийти на широкий загал. За словами представників платформи, цього поки не відбулося з двох причин: Clubhouse хоче повільно вибудовувати спільноту та підготувати функції, які допоможуть йому працювати з великою кількістю людей.

Хто запустив сервіс?

Голосовий чат з оцінкою в $1 млрд: проєкт Clubhouse привернув мільйони і викликав суперечки серед інвесторів в США ще до запуску - startups, social-media, entrepreneurship, news, investytsiyi

У Clubhouse два засновники: колишні розробники з Google Пол Девісон і Роган Сет. У Девісона вже було раніше кілька проєктів, на кшталт соціальних мереж – Highlight і Shorts: обидві команди купила соцмережа Pinterest, де він попрацював кілька років, після чого взявся за Clubhouse.

Інвестиції в Clubhouse

Практично відразу після запуску закритого beta-тестування засновники залучили $10 млн від Andreessen Horowitz. У самому фонді інформацію не підтверджують, але кажуть, що один із засновників A16Z Марк Андріссен був одним з перших користувачів сервісу, після чого прийняв рішення його проінвестувати. За даними Forbes, оцінка додатку ще в травні 2020 року становила $100 млн, всього в додаток інвестували близько $12 млн. При цьому, були інвестори, які готові були інвестувати в Clubhouse при оцінці в $200 млн. На той момент у сервісу не було і сотні тисяч користувачів.

А 24 січня TechCrunch повідомив, що Clubhouse підняв раунд B з оцінкою $1 млрд. Сума інвестицій невідома, хоча Axios повідомляє про суму 100 мільйонів доларів.

Інвестиції в тому числі підуть на розвиток програми підтримки творців контенту в мережі – Creator Grant Program. Творці Clubhouse хочуть додати в мережу можливості, подібні Patreon: підписки, донати і т.д. Також в Clubhouse додадуть платні «квитки», які дозволять користувачеві відвідувати віртуальні івенти.

Поки що мережа залишається безкоштовною і без реклами, але, як зазначає видання, коли в мережі з’являться платежі, вона зможе брати з них комісію.

У компанії також оголосили, що починають роботу над додатком для Android (поки що чат працює тільки для iOS).

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu