Гаджети, Кар'єра, Новини, Поради, Продуктивність

Гаджети Logitech: якісний онлайн зв’язок для відео конференцій з офісу або дому. 

11 Лютого, 2021

Для онлайн-зв’язку досить ноутбука – з одного боку, все так і є. Але іноді зв’язок переривається, екран рябить, на задньому фоні чути сімейні розмови або офісні плітки. Саме тому бізнес вибирає професійні рішення для відеоконференцзв’язку.

Публікуємо поради, як це зробити простіше, дешевше та ефективніше – на прикладі рішень бренду Logitech.

За даними дослідження Frost & Sullivan, 85% великих компаній планують створити для співробітників розподілене в просторі робоче середовище. А на думку аналітиків Gartner, у 2024 році на особисті зустрічі буде припадати лише 25% корпоративних зборів. В останній рік перед пандемією їх було більше на 60%.

Чи можна зібрати конференц-зв’язок «на коліні»?

Насправді технології давно дозволяють масово переходити на віддалену роботу. Більшості користувачам потрібен лише ноутбук з вбудованими камерою і мікрофоном, щоб налагодити зв’язок. Але звичних та безкоштовних (або майже безкоштовних) засобів на кшталт Microsoft Teams або Zoom, а також наявних у співробітників пристроїв недостатньо для якісної роботи через занадто часті технічні неполадки та проблеми з якістю зв’язку. Погодьтеся, ціна збоїв різна: одна справа, якщо вам потрібно зателефонувати бабусі, і зовсім інша – провести важливу нараду з колегами або клієнтами. При збої в мережі бізнес може втратити серйозні гроші.

Важко відчувати себе впевнено і зосередитися на виступі, якщо ти постійно налаштовуєш звук або шукаєш хороший ракурс для камери.

Саме для цього потрібні зовнішня камера і гарнітура для переговорів – щоб всі учасники онлайн-зустрічі добре бачили та чули тих, з ким ведуться переговори. Ділимось варіантами рішень для дому та офісу.

Що потрібно для конференц-зв’язку з дому?

Отже, якщо співробітник працює з дому, то його мінімальний набір повинен бути таким:

1. Ноутбук – достатньо будь-якої офісної моделі, на якій запускаються сучасні офісні програми та браузер. Але в таких ноутбуках камери та мікрофони найдешевші – це всього лише резервний варіант, щоб у крайньому разі залишатися на зв’язку.

2. Зовнішня вебкамера, яка бере на себе обробку зображення.

3. Зручна гарнітура. На відміну від музичних гарнітур, які розраховані в першу чергу на хороший звук, офісні продукти створені так, щоб в них можна було провести цілий робочий день. Є багато дрібних «фішок», які дають той самий комфорт використання і якість звуку. Хороший приклад Logitech Zone Wireless:

 • Шумозаглушення зовнішніх звуків особливо корисно в роботі з дому, тому що сім’я не завжди готова поводити себе тихо і цілий день не гриміти посудом
 • Штанга з мікрофоном дає хороший звук навіть в галасливому оточенні, в той час, як гарнітури без штанг підходять лише для дзвінків в тихих місцях
 • Якщо підняти штангу, то мікрофон відключиться. І в цей момент ви точно знатимете, що вас не чують співрозмовники – як ви п’ю каву або перебираю документи
 • Одночасне підключення до двох пристроїв – наприклад, до ноутбука і смартфона.

4. Хороший інтернет. Щоб нормально вести відеоконференцію (в тому числі презентацію з екрану), потрібен канал в 6-8 Мбіт/с.  Але треба враховувати, що приблизно стільки ж паралельно будуть з’їдати інші програми, запущені у фоновому режимі. Тому, щоб отримати максимально комфортне відео без затримок, у будинку повинен бути інтернет порядку 20 Мбіт/с.

5. В окремих випадках, залежно від специфіки роботи, співробітникові може бути потрібна й інша техніка:

 • Наприклад, камера, яка може по Bluetooth підключатися до ноутбука, смартфона або навіть до телевізора – така функція є у камери Logitech Connect. Якщо ви перебуваєте десь в аеропорту, номері готелю або будь-якому іншому місці, де неможливо зручно розташуватися з ноутбуком, то ставите цю камеру – і все, можна брати участь у відеоконференції з якісною картинкою і звуком.
 • Також може бути корисним презентер. За допомогою презентера від Logitech можна підсвічувати частини слайда для всіх інших учасників відеоконференції. А якщо ви прийшли в офіс партнера, то можна під’єднати до телевізора в «переговорці», теж показувати слайди та навіть малювати на них.

Як обладнати «переговорки»?

В офісі устаткування і програмне забезпечення обов’язково повинні бути адекватними поставленим бізнес-завданням.

Нерозумно сподіватися, що в «переговорки» зберуться кілька співробітників і успішно проведуть переговори за допомогою одного ноутбука.

Проводити групові зустрічі з колегами та контрагентами без зайвих перешкод допоможе спеціалізоване обладнання. Залежно від специфіки бізнесу, розміру компанії та потреб в онлайн-спілкуванні варіантів оснащення офісу засобами конференц-зв’язку може бути безліч:

 • Для маленьких «переговорок» на 1-4 людини підходять компактні за розміром системи – наприклад, камера Logitech Connect. Вона невелика і переносна – за пару хвилин її можна під’єднати та почати відеоконференцію
 • Для середніх «переговорок» на 6-8 осіб(а таких в офісах 70-80%), де зазвичай немає можливості ставити багато додаткового обладнання, потрібен пристрій в форматі «все в одному». У Logitech є компактна система MeetUP: камера має кут огляду 120 градусів (зазвичай у камер 70-90 градусів), та ще й повертається вліво-вправо і вгору-вниз на 40 градусів. Цього вистачає, щоб усіх учасників було видно. Також у MeetUP є вбудовані мікрофони радіусом дії 3-4 метри та хороші динаміки – як раз для таких приміщень
 • Для великих просторів, в яких можуть розміститися до півсотні активних учасників, має сенс ставити серйозні модульні системи – камери з оптичним зумом, можливістю підключення зовнішніх пристроїв, зовнішні динаміки й мікрофони будь-яких виробників. У Logitech для таких завдань є модульна система Rally.

Залежно від потреб коробкові рішення можна доповнювати камерами, гарнітурами, презентерами, бездротовою клавіатурою та іншими аксесуарами. Не забудьте подивитися, які «фішки» використовують рішення від різних компаній – щоб робити чіткішим зображення, чистішим звук, а також дозволяють швидко розгорнути системи. Наприклад, у всіх продуктах Logitech є ряд своїх розробок на основі машинного навчання:

 • Технологія RightSight автоматично відстежує кількість людей перед камерою і показує тільки їх, обрізаючи порожній зал. Коли становище учасників змінюється, то картинка підлаштовується так, щоб всі влізли в кадр. Якщо спікер ходить по приміщенню, то камера буде його вести. До речі, в Logitech серйозно ставляться до безпеки, тому камери не зчитують обличчя – всі алгоритми зав’язані лише на контури людей
 • Технологія RightLight вирівнює освітлення та оптимізує баланс світла. Вона буде корисна, якщо позаду спікера знаходиться вікно або інше джерело світла.
 • Технологія RightSound покращує звучання голосу учасників, усуває шуми й підсилює репліки. Це важлива річ, коли в онлайн-конференції збираються багато учасників не просто послухати одного спікера, а щось разом обговорити.

4 поради, як залишитися задоволеним конференц-зв’язком

Як вибрати оптимальне рішення для конференц-зв’язку – в офіс або для використання для віддаленої роботи:

 1. Обладнання повинно бути простим в установці та використанні, надійним і забезпеченим гарантією
 2. Зверніть увагу на хмарні рішення. У період локдауну самими підготовленими до дистанційної роботи виявилися підприємства, які раніше використовували захищені рішення з хмари. Саме хмарні інструменти допомогли швидко вивести корпоративні комунікації на докризовий рівень ефективності
 3. Краще купувати пристрої, навіть недорогі, від відомого виробника. Всі дрібниці та «фішечки», які допомагають комфортно проводити конференції, з’являються в гаджетах з часом: шляхом досвіду і збору компанією зворотного зв’язку від кінцевих користувачів
 4. Подивіться відеоогляди від блогерів, почитайте відгуки про продукти.  Перед покупкою візьміть пристрій на тест. Або сходіть у шоу рум улюбленого ритейлера. Тільки так можна зрозуміти, як сидить гарнітура на голові та чи вистачає кута камери на охоплення вашої «переговорки».
«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu