Книги, Новини, Поради

Тім Ферріс порадив 3 книги, які вчать справлятися з труднощами

29 Квітня, 2021

Чи може читання книги зробити вас більш морально стійким і підготувати до обставин, коли все навколо йде не так, як ви планували? Інвестор, бізнес-ангел і наставник бізнес-акселератора TechStars Тім Ферріс впевнений, що так. Минулого року під час пандемії, коли мільйонам людей довелося справлятися з економічними потрясіннями і новою реальністю, він звернувся до трьох своїх улюблених книг. Ферріс радить прочитати їх усім, хто хоче стати більш стійким і ефективніше справлятися з труднощами.

За словами Ферріса, найбільший урок, який він витягнув з пандемії, полягає в тому, наскільки мало ми можемо контролювати своє життя і світ навколо. Минулого року він втратив кількох друзів і бачив, як іншим довелося справлятися з тривалими ускладненнями після хвороби. Пандемія торкнулася і його сім’ю.

«Цей рік нагадав про те, наскільки марним може бути прагнення до повного контролю. Адже це ілюзія, – сказав він в подкасті Аріани Хаффінгтон. – Тому дуже важливо спробувати створити якусь психологічну страховку на той випадок, коли все різко починає йти не так, як ви планували».

Такою страховкою для Ферріса стали три його улюблених книги. Він радить прочитати їх, щоб змінити своє мислення і навчитися по-іншому ставитися до непередбачених обставин.

1. «Radical Acceptance» («Радикальне прийняття. Як зцілити психологічну травму і подивитися на своє життя поглядом Будди»), Тара Брах

Іноді боротьба з труднощами – неправильний підхід. У деяких випадках потрібно не тільки боротися зі своїми демонами, але і спробувати примиритися з ними, впевнений Ферріс. Для тих, хто хоче краще дослідити цю концепцію, він радить книгу психотерапевта, вчителя медитації Тари Брах.

За словами Тари Брах, ми зможемо жити повноцінним життям тільки тоді, коли припинимо воювати самі з собою. При цьому радикальне прийняття не має на увазі слабкість або пасивність, впевнена Брах. В книзі представлені історії з життя Тари та її клієнтів, а також керівництво по медитації.

2. «Awareness» («Усвідомлення»), Ентоні де Мелло

Ентоні де Мелло – священик і письменник. Його книги про духовність стали широко відомими завдяки тому, що його роботи прості та зрозумілі для будь-якого читача. У них він синтезував притчі східних народів, вчення християнства, буддизму, індуїзму, а також анекдоти, розповіді про Ходжу Насреддіна та інше.

За словами Ферріса, все це добре доповнює один одного. «Усвідомлення» також спирається на багато традицій і допомагає читачеві відволіктися від рутини, усвідомивши реальні потреби і можливості.

3. «Моральні листи до Луцилія», Луцій Сенека

Вчення приділяє велику увагу витривалості, самоконтролю і силі волі – ми не можемо контролювати світ навколо, проте в наших силах протистояти обставинам, виховуючи в собі силу волі та змінюючи хід думок.

За словами Ферріса, часто люди говорять, що хочуть щось змінити в своєму житті, але насправді вони не готові щось зробити для цього. Тому необхідно перш за все перебудувати своє мислення, давати мозку постійну роботу і виховати в собі нові звички.

Інвестор зазначає, що в цьому, крім книг, йому допомогли ведення щоденника і постійне виконання ряду психологічних вправ. Серед них, наприклад, ті, які радить Байрон Кейті, авторка методу самодослідження під назвою «Робота».

«Використання напрацювань Байрон Кеті було дуже корисним, це допомогло більш чітко побачити, як мої переконання впливають на реальність, і спробувати піддати їх стрес-тесту. В якійсь мірі це близько до ідей стоїцизму», – сказав Ферріс.

Він додав, що йому також вдалося пропрацювати свої страхи, що допомогло позбавитися від нав’язливих думок про те, що неодмінно станеться щось погане, а в стресовій ситуації навчитися сприймати обставини по-іншому.

Тім Ферріс порадив 3 книги, які вчать справлятися з труднощами - porady, news, knygy

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu