Криптовалюти, Новини, Технології

Ethereum перейде на нову систему, яка дозволить значно скоротити викиди СО2

20 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Розробники Ethereum, другої за величиною криптовалюти після біткоїна, планують протягом декількох місяців перевести свою базову інфраструктуру на нову модель. Цей перехід дозволить скоротити обсяг вуглецевих викидів від роботи екосистеми Ethereum в сотні разів, пише The Guardian.

Зараз Ethereum працює на основі системи Proof-of-work (PoW). У PoW всі учасники змагаються в криптографічному захисті транзакцій і додаванні їх в блокчейн. Цей метод вимагає великих енерговитрат.

За приблизними підрахунками, одна транзакція Ethereum споживає рівно стільки ж електроенергії, скільки один американський будинок за день.

У найближчі місяці платформа завершить перехід до нової моделі – Proof-of-Stake, що має спричинити за собою значні поліпшення, розповів Карл Бікхёйзен, співробітник відділу досліджень і розробок в Ethereum Foundation, який очолює розробку криптовалюти.

Одне з них – суттєве скорочення споживаної екосистемою енергії та скорочення викидів CO2.

Proof-of-stake (PoS) – це базовий механізм, який активує валідатори після отримання достатньої кількості ставок. Для Ethereum користувачам необхідно зробити 32 ставки ETH, щоб стати валідатором.

Алгоритм PoS дозволить повністю відмовитися від енерговитратного видобутку. Отже, в майбутньому мільйони процесів більше не братимуть участі в перевірці транзакції.

Оскільки Ethereum надає інфраструктуру для безлічі інших проєктів, пов’язаних з криптовалютою, в тому числі для численних платформ NFT, ці зміни можуть радикально підвищити енергоефективність сектора, відзначає The Guardian.

За словами Бікхёйзена, у випадках, коли існуюча мережа Ethereum споживає близько 5,13 гігават енергії (це еквівалентно енерговитратам Перу), після переходу на нову систему споживання впаде до 2,62 мегават.

Система Proof-of-work (PoW) існує кілька десятків років і використовується найбільшими криптовалютами. Останнім часом це призвело до безпрецедентних обсягів споживання електроенергії.

За оцінками дослідників, на обслуговування блокчейн-мережі біткоїна щорічно витрачається 45,8 терраватт електроенергії. У перерахунку на вуглецевий слід виходить, що при виробленні такої кількості енергії в атмосферу було викинуто від 22 до 22,9 мегатонн вуглекислого газу.

Порівнянні обсяги СО2 виробляють деякі міста (наприклад, Гамбург і Лас-Вегас), або навіть невеликі країни, такі як Шрі-Ланка або Йорданія.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu