Криптовалюти, Новини, Технології

Ethereum перейде на нову систему, яка дозволить значно скоротити викиди СО2

20 Травня, 2021

Розробники Ethereum, другої за величиною криптовалюти після біткоїна, планують протягом декількох місяців перевести свою базову інфраструктуру на нову модель. Цей перехід дозволить скоротити обсяг вуглецевих викидів від роботи екосистеми Ethereum в сотні разів, пише The Guardian.

Зараз Ethereum працює на основі системи Proof-of-work (PoW). У PoW всі учасники змагаються в криптографічному захисті транзакцій і додаванні їх в блокчейн. Цей метод вимагає великих енерговитрат.

За приблизними підрахунками, одна транзакція Ethereum споживає рівно стільки ж електроенергії, скільки один американський будинок за день.

У найближчі місяці платформа завершить перехід до нової моделі – Proof-of-Stake, що має спричинити за собою значні поліпшення, розповів Карл Бікхёйзен, співробітник відділу досліджень і розробок в Ethereum Foundation, який очолює розробку криптовалюти.

Одне з них – суттєве скорочення споживаної екосистемою енергії та скорочення викидів CO2.

Proof-of-stake (PoS) – це базовий механізм, який активує валідатори після отримання достатньої кількості ставок. Для Ethereum користувачам необхідно зробити 32 ставки ETH, щоб стати валідатором.

Алгоритм PoS дозволить повністю відмовитися від енерговитратного видобутку. Отже, в майбутньому мільйони процесів більше не братимуть участі в перевірці транзакції.

Оскільки Ethereum надає інфраструктуру для безлічі інших проєктів, пов’язаних з криптовалютою, в тому числі для численних платформ NFT, ці зміни можуть радикально підвищити енергоефективність сектора, відзначає The Guardian.

За словами Бікхёйзена, у випадках, коли існуюча мережа Ethereum споживає близько 5,13 гігават енергії (це еквівалентно енерговитратам Перу), після переходу на нову систему споживання впаде до 2,62 мегават.

Система Proof-of-work (PoW) існує кілька десятків років і використовується найбільшими криптовалютами. Останнім часом це призвело до безпрецедентних обсягів споживання електроенергії.

За оцінками дослідників, на обслуговування блокчейн-мережі біткоїна щорічно витрачається 45,8 терраватт електроенергії. У перерахунку на вуглецевий слід виходить, що при виробленні такої кількості енергії в атмосферу було викинуто від 22 до 22,9 мегатонн вуглекислого газу.

Порівнянні обсяги СО2 виробляють деякі міста (наприклад, Гамбург і Лас-Вегас), або навіть невеликі країни, такі як Шрі-Ланка або Йорданія.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu