Гроші, Інвестиції, Новини, Стартапи

Заснований українцем акселератор Fuelarts залучив $500 000

26 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Art+Tech-акселератор Fuelarts закрив посівний раунд фінансування в розмірі $500 000 від приватних інвесторів з числа американських колекціонерів та інституціоналів – в їх числі Катя Коен, засновник венчурного фонду Amedeo Global, ментор 500 Startups & Techstars. Про це пише AIN.UA, ділимося найцікавішим.

Як повідомили представники акселератора, отримані інвестиції підуть на розвиток рішень для арт-ринку в області гейміфікації, цифрового мистецтва, включаючи NFT, і технологічних рішень для гравців ринку.

Fuelarts заснований українцем Денисом Белькевичем в 2019 році

Заснований українцем акселератор Fuelarts залучив $500 000 - startups, news, investytsiyi, groshi

Денис Белькевич та Роксана Зарнегар. Зображення: Fuelarts

Fuelarts був заснований восени 2019 року, базується в Нью-Йорку. Його презентація пройшла в рамках конференції Deloitte Art & Finance в Монако. Засновник і генеральний директор – Денис Белькевич, арт-економіст, консультант з інвестування та управління предметами мистецтва.

Співзасновником, членом правління і ментором проекту виступає Роксанна Зарнегар (Roxanna Zarnegar), професор інституту Sotheby’s в Нью-Йорку, екс-виконавчий директор аукціонного дому Christie’s в Америці, вона також займала посаду віце-президента найбільшої онлайн-платформи з мистецтвом Artnet.

«Завдяки бурхливому розвитку онлайн-аукціонів і цифрового NFT-мистецтва, пандемія якісно змінила правила гри і відкрила нову еру експоненціального зростання Art + Tech-ринку. Згідно з дослідженням Fuelarts, за 2020-21 рік інвестори вклали в Art+Tech-стартапи половину ($380 млн) від загального обсягу інвестицій в індустрію за останні 20 років ($640 млн). Зараз ринок готовий, але Art+Tech-стартапи ледве знаходять області, в яких вони могли б активно розвиватися. У більшості музейних програм їх бізнес-ідеї не реалізуються, а в традиційних акселераторах рідко розуміють арт-специфіку та намагаються «знову винайти Uber». Унікальність Fuelarts складається в його нішевій природі, заточеній на сферу Art+Tech», – коментує Белькевич.

Створення акселератора в пандемію продиктувало особливу бізнес-модель

Як відзначили представники Fuelarts, створення акселератора в пандемію продиктувало і особливу бізнес-модель роботи зі стартапами першого батча. Fuelarts запропонував приватну акселерацію: супровід стартапів двома-трьома менторами до моменту відновлення ринку. В результаті, чотири стартапи вирішили пройти акселерацію в такому форматі, відстежуючи зміни на ринку мистецтва, реагуючи на нововведення і поведінку колекціонерів.

Серед стартапів першого батча український стартап V-Art – платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва, яка створює екосистему для глобального ринку цифрового мистецтва. Компанія нещодавно привернула $150. 000 інвестицій і грантів та запустила новий NFT-маркетплейс.

Решта учасників акселератора: Artherium – платформа, яка об’єднує всі NFT колекціонера в одне портфоліо і показує індекс капіталізації колекції, а також активності художників; Sarturn – платформа для інвестицій в кар’єри художників в ігровій формі; FreshOrTrash – міжнародна бартерна платформа для обміну речей і послуг на предмети мистецтва.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu