Маркетинг, Новини, Соціальні медіа, Топ

Рейтинг: Найпопулярніші соціальні мережі у світі та кому вони належать

12 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

На цей момент в усьому світі налічується понад 4,5 мільярди людей, які користуються певним видом соціальних мереж — приблизно 57% населення планети.

Проте, хоча аудиторія соціальних медіа широко поширена й різноманітна, лише кілька компаній контролюють більшість найпопулярніших у світі платформ соціальних мереж. Meta, технологічний гігант, раніше відомий як Facebook, володіє чотирма з п’яти найбільш широко використовуваних платформ.

Рейтинг: Найпопулярніші соціальні мережі у світі та кому вони належать - home-top, social-media, news, online-marketing

Visual Capitalist

Найпопулярніші соціальні платформи за кількістю активних користувачів за місяць

Щоб виміряти MAU для кожної платформи, журналісти Visual Capitalist перевірили різні джерела, включаючи останні звіти компанії SEC та квартальні звіти про прибутки.

Більшість користувачів Meta надходить із найпопулярнішої платформи Facebook — гігант соціальних мереж наразі має близько 2,9 мільярда MAU по всьому світу.

Рейтинг Назва мережі Батьківська/Материнська компанія Країна Місячна аудиторія активних користувачів, млн
#1 Facebook Meta U.S. 2,910
#2 YouTube Alphabet U.S. 2,291
#3 WhatsApp Meta U.S. 2,000
#4 Messenger Meta U.S. 1,300
#5 Instagram Meta U.S. 1,287
#6 WeChat Tencent China 1,225
#7 Kuaishou Kuaishou China 1,000
#8 TikTok Bytedance China 1,000
#9 Telegram Telegram UAE 600
#10 Qzone Tencent China 600
#11 QQ Tencent China 591
#12 Weibo Sina China 566
#13 Douyin Bytedance China 550
#14 Snapchat Snap U.S. 538
#15 Twitter Twitter U.S. 463
#16 Pinterest Pinterest U.S. 454
#17 Reddit Reddit U.S. 430
#18 LinkedIn Microsoft U.S. 310
#19 Quora Quora U.S. 300
#20 Skype Microsoft U.S. 300
#21 Tieba Baidu China 300
#22 Viber Rakuten Japan 250
#23 Teams Microsoft U.S. 250
#24 imo PageBites U.S. 212
#25 Line Naver South Korea 169
#26 Picsart Picsart U.S. 150
#27 Likee Bigo Live Singapore 150
#28 Discord Discord U.S. 140

Де у світі знаходяться користувачі Facebook? Найбільша база користувачів платформи походить з Індії з розміром аудиторії майже 350 мільйонів. Другою за величиною базою користувачів є Сполучені Штати з 193,9 мільйонами користувачів, тоді як Індонезія займає третє місце з 142,5 мільйонами.

Але Facebook — не єдиний соціальний гігант у мережі платформ Meta. WhatsApp має приблизно 2 мільярди MAU, що робить його другою за величиною платформою Meta і третьою за величиною соціальною мережею в цілому.

Як і Facebook, значна кількість користувачів WhatsApp розташована в Індії з приблизно 390 мільйонами користувачів. У Бразилії також є велика частина користувачів WhatsApp з розміром аудиторії 108 мільйонів.

Клуб мільярдів користувачів

Наразі Meta домінує в ландшафті соціальних мереж, разом із 7,5 мільярдами MAU на всіх чотирьох її платформах. Однак кілька інших компаній також досягли позначки в один мільярд MAU на всіх своїх платформах у списку:

Рейтинг Батьківська/Материнська компанія # компаній в списку Країна Загальний MUAs
1 Meta 4 U.S. 7.5 billion
2 Tencent 3 China 2.4 billion
3 Alphabet 1 U.S. 2.3 billion
4 Bytedance 2 China 1.6 billion
5 Kuaishou 1 China 1 billion

Третім у списку є Alphabet, завдяки одній платформі YouTube. Ця платформа для потокового відео, заснована у 2005 році, наразі має понад 50 мільйонів творців контенту, які щохвилини діляться приблизно 500 годинами відеоконтенту. Після Meta Tencent займає друге місце за рівнем охоплення завдяки своїм трьом платформам — WeChat, Qzone і QQ. З трьох на цю мить найпопулярнішим є WeChat. У середньому користувачі WeChat надсилають близько 45 мільярдів повідомлень на день.

Близько за Alphabet розташовується Bytedance, що має 1,6 мільярда MAU на двох його платформах — Douyin і його міжнародним аналогом TikTok. Хоча програми мають багато схожості, вони функціонують як абсолютно окремі об’єкти з різною реєстрацією, політикою щодо вмісту та правилами.

Глобальні соціальні мережі? Не завжди

Хоча соціальні мережі часто виходять за межі країн, варто зазначити, що онлайн-сфера не повністю уникає обмежень і правил нашого фізичного світу.

З 2009 року Facebook заборонили в Китаї через недотримання правил цензури. Facebook також був заблокований в Ірані та Сирії приблизно в той же час і відтоді періодично блокується.

У 2020 році адміністрація Трампа намагалася ввести подібну заборону проти TikTok, але розпорядження було заблоковано федеральним суддею і врешті-решт скасовано адміністрацією Байдена через рік.

Попри різні заборони та блокпости, очевидно, що платформи соціальних мереж проникли в життя (і на екрани) користувачів по всьому світу. І оскільки доступ до Інтернету в усьому світі продовжує зростати, зростатиме й кількість користувачів соціальних мереж.

За матеріалом Visual Capitalist

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu