Бізнес, Історії, Новини

Історія Rolex: як бренд змінив стандарти консервативного ринку

16 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Мабуть, Rolex – один з найвідоміших брендів, який асоціюється з розкішшю та ексклюзивністю. Розповідаємо про історію компанії і про те, як грамотна стратегія допомогла їй зберігати лідерство протягом довгих років. 

Історія заснування

Компанія Rolex бере свій початок в 1905 році. Ганс Вільсдорф у віці 24 років разом з партнером Альфредом Девісом заснували в Лондоні годинну компанію Wilsdorf & Davis, Ltd. Вони прагнули виробляти високоякісні продукти за доступними цінами. Щоб знизити витрати, деталі імпортувалися зі Швейцарії, а збиралися в Англії.

Історія Rolex: як бренд змінив стандарти консервативного ринку - news, story, businessІсторія Rolex: як бренд змінив стандарти консервативного ринку - news, story, business

Торгова марка Rolex з’явилася тільки десять років потому. З ростом популярності таких компаній, як Kodak і Coke, Ганс зрозумів, наскільки важливий сильний бренд на світовому ринку. Він хотів, щоб у його компанії була яскрава назва, яку було б легко вимовляти в будь-якій точці світу.

«Я пробував поєднувати букви різними способами і одного ранку дух прошепотів мені на вухо Rolex», – розповідає Ганс Вільсдорф.

Ця назва нічого не означає. Головне, що вона добре звучить і гармонійно виглядає на циферблаті.

Логотип – п’ятикутна корона – має подвійне значення: заводна головка (з англ. crown), за допомогою якої встановлюється час і корона як символ розкоші та престижу.

Історія Rolex: як бренд змінив стандарти консервативного ринку - news, story, business

Зображення: Rolex

У логотипі використовуються досить сміливі та помітні кольори: для назви обраний насичений відтінок зеленого (#006039), а для корони – золотий колір (#A37E2C). Ці два тони гармонійно поєднуються один з одним і асоціюються з розкішшю, грошима та багатством.

Протягом багатьох років стиль бренду Rolex залишався практично незмінним, а логотип став одним із найбільш упізнаваних у світі.

Перші досягнення

Однак помітного імені та логотипу недостатньо для створення бренду, так само як і володіння короною не має на увазі королівського статусу.

Більшість відомих брендів годинників були створені задовго до Rolex. Наприклад, Omega була заснована в 1848 році, а Vacheron Constantin існував вже 150 років, коли Вільсдорф заснував свою компанію.

Таким чином Rolex вийшов на ринок, де панувала жорстка конкуренція. У той час ці бренди в основному виробляли кишеньковий годинник для чоловіків, оскільки наручний годинник через крихкість і низьку точність вважався аксесуаром для жінок.

Ганс побачив в цьому відмінну можливість і вирішив зосередитися на виробництві точних і надійних наручних годинників.

Спочатку Rolex закуповував механізми у Aegler, компанії, що спеціалізується на виробництві невеликих механізмів, а тестування проводилися в Швейцарії та Англії. Незабаром Rolex стали першими в світі наручними годинниками, які були сертифіковані як хронометр.

Пошуки інновацій на цьому не закінчилися – в наступні роки Rolex представив перший в світі водонепроникний корпус Oyster і механізм Perpetual з автоподзаводом. Ці революційні винаходи встановили нові стандарти на ринку наручних годинників.

Частина історії

У 1927 році компанія переконала юну плавчиню Мерседес Гляйтце надіти годинник Oyster, коли вона готувалася переплисти Ла-Манш. Після десятигодинного запливу годинник знаходився в ідеальному робочому стані.

Щоб відзначити цю подію, компанія розмістила на обкладинці лондонської Daily Mail рекламу з докладним описом всіх достоїнств першого водонепроникного годинника. «Rolex Oyster – чудо-годинник, що кидає виклик стихіям», – йшлося в заголовку.

З тих пір компанія Rolex завжди намагався співпрацювати з видатними особистостями, дотримуючись слогана «Корона за кожне досягнення». Бренд спонсорує всі великі спортивні та культурні заходи, від тенісу до Формули-1 та опери.

Хоча компанія жодним чином і не мала прямого впливу на ці досягнення, вони, безумовно, стали частиною її історії.

Мудре бізнес-рішення

Основна ідея ринку предметів розкоші – це стабільність. Такі продукти гарантують довговічність та надійність.

Тому одним з наймудріших бізнес-рішень Ганса Вільсдорфа було створення некомерційної компанії. Тобто найвпливовіша годинникова марка в світі належить благодійному фонду.

Після того, як ділові партнери Вільсдорфа та їх спадкоємці померли, в 1945 році він вирішив створити фонд. Це рішення забезпечило довговічність компанії: тепер її не можна було продати, поглинути або зробити публічною.

Фонд Ганса Вільсдорфа донині володіє Rolex, жертвуючи значну частину свого доходу на благодійність і громадську діяльність, а також реінвестуючи прибуток в компанію. Цей фонд дозволяє компанії працювати без тиску з боку акціонерів, приділяючи особливу увагу довгостроковим цілям, а не короткостроковим вигодам.

Компанія надає перевагу сталості, а не новаторству.

Хоча її фірмова концепція Oyster Perpetual практично не змінилася, сьогодні годинники стали міцнішими та надійнішими, ніж будь-коли раніше

Продуманий маркетинг

З роками Rolex затвердив свою репутацію надійного бренду. У міру розвитку компанії змінювалася і її маркетингова стратегія.

У той час як перші рекламні кампанії Rolex були кумедними і провокаційними, сучасні версії ретельно продумані та містять мало тексту. Тепер бренду немає необхідності пояснювати, що робить його продукт особливим.

З огляду на такий обережний підхід до маркетингу, компанії було потрібно багато часу, щоб зайняти своє місце в соціальних мережах. «Наша мета – не створення ажіотажу. Ми ставимося з усією серйозністю до створення контенту, ставимо якість вище кількості, говоримо тільки тоді, коли нам є що сказати і коли ми відчуваємо, що це необхідно», – заявив представник Rolex.

Дефіцит і суперечки

Компанію Rolex оточує багато чуток і суперечок. З роками популярність бренду стрімко росла, і годинник ставав все бажанішим.

Хоча Rolex виробляє понад мільйон годинників на рік, це число значно нижче поточного попиту. Тому деякі покупці змушені чекати заповітний годинник за кілька років. Найбільш нетерплячі клієнти навіть готові переплачувати за них на сірому і вторинному ринку.

Незважаючи на значні обсяги виробництва, дефіцит допомагає підкреслити привабливість бренду і робить його продукт одним з небагатьох споживчих товарів, які можуть зберігати (і навіть збільшувати) свою цінність з плином часу.

Лідер ринку

Компанія змогла побачити можливості на традиційному ринку і змінити його. І це сталося не випадково, це було ретельно продуманною довгостроковою стратегією. Інновації, інвестиції в дослідження, промислове виробництво і надійна маркетингова кампанія дозволили бренду зайняти місце лідера ринку.

Його годинники встановили нові стандарти і знайшли свою нішу, залишаючись при цьому вірними своїм походженням.

Годинники Rolex – це більше, ніж просто символ успіху для тих, хто може собі їх дозволити. Це також дуже функціональний і надійний інструмент, який буде працювати ще багато років.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu