Новини, Партнерська новина, Спільнота, Стартапи, Топ

Технологічний альтруїзм поширюється ринком Центральної Європи

24 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Технологічний ринок виробництва єдинорогів у Центральній Європі не демонструє ознак уповільнення в час, коли ми вступаємо до третього року боротьби з Covid. І хоча 58% людей, зайнятих у сфері високих технологій, не вважають свою роботу значущою, ми спостерігаємо тенденцію до створення хороших технологій – «добрими» технологіями.

Альтруїсти з Tech to the Rescue — європейська технологічна ініціатива,  що поєднує технологічні компанії, з некомерційними, соціально направленими організаціями, щоб допомогти їм впровадити цифрові рішення для збільшення впливу та ефективності.

Тож якщо ви бажаєте взяти участь в такій ініціативі ті збільшити соціальну значущість власного бізнесу, TTTR, запрошує вас доєднатись до української SoftServe та багатьох інших технологічних стартапів – зв’яжіться з Яцеком, керуючим директором TTTR за адресою media@techtotherescue.org.

Технологічний альтруїзм поширюється ринком Центральної Європи - home-top, startups, community, partners, news

Глибокі промислові кишені

За останні 10 років індустрія технологічних стартапів Центральної Європи вибухнула, наповнивши ринок зростанням 34 брендів-єдинорогів, таких як Avast, Vinted, Inpost та багато інших. У новому звіті Google для стартапів повідомляється, що загальна вартість прибуткового технологічного ринку в регіоні цього року, за прогнозами, досягне історичного максимуму — понад 186 мільярдів євро. Маючи у своєму розпорядженні такі кошти та дивовижні команди технічних геніїв, все більше компаній знаходять у своєму бюджеті можливість присвятити час і ресурси соціально відповідальним справам.

Розвиток суспільного менталітету

Хоча це правда, що Центральна Європа ніколи не була відома мушкетерським ставленням «один за всіх і всі за одного», нещодавнє дослідження доктора Севата Гірея Аксоя, проведене від імені Королівського коледжу Лондона, показує нам, що зв’язки між європейськими країнами, безсумнівно, зміцніли в результаті пандемії. Виникає загострене почуття альтруїзму та взаємності спільноти: країни з сильними кордонами об’єднуються, здається, вперше, щоб допомогти місцевим та сусіднім громадам.

Пакет взаємних пільг

Останніми роками роботодавці прагнуть запропонувати щось особливе у своєму пакеті найму, як-от можливість працювати над зовнішніми проєктами «на благо». Опитування 2020 року, проведене Університетом Олівет Назарен, показало, що 50% молодих людей, які незабаром вийдуть на ринок праці, заявляють, що вони згодні отримувати менше гроше, якщо це натомість дозволить їм виконувати більш значущу роботу, а 68% сказали, що ладні працювати довше, щоб досягти тієї ж мети. Саме тому такі провідні технологічні компанії як RTB House (PL), Softserve (UKR), Intive (DE), а також багато інших, беруть на себе зобов’язання пропонувати мінімум один проєкт на рік в рамках ініціативи Tech for Good.

Технологічний альтруїзм поширюється ринком Центральної Європи - home-top, startups, community, partners, news

Ага Карпінська, керівник відділу персоналу Divante, називає цю прихильність «важливим компонентом культурного клею, який має з’єднати співробітників, розкиданих у кількох місцях. Участь у соціальних проєктах підкреслює нашу віддану ідентичність». Переваги створення внутрішньої та зовнішньої динамічної культури компанії виявляються безцінним активом компанії.

Знадобиться село

Багато незалежних технологічних ініціатив «for good» з’явилися, коли світ спостерігав, як Covid штовхає соціальну структуру до межі. Хоча необхідні внутрішні ресурси для відбору та координації проєктів скорочують час і фінансування компаній навіть із найприбутковішим бюджетом. Потреба зробити альтруїстичну взаємодію ефективною створює ринкові можливості для соціальних стартапів, таких як Tech To The Rescue, який поєднує технологічні компанії з неприбутковими організаціями в 12 країнах. Платформа, яка народилася під час пандемії Covid, зараз налічує 250 технологічних компаній, і нещодавно вона отримала початкове фінансування для глобального масштабування.

І менші, і великі організації цінують можливість швидко знайти високоефективний проєкт і співпрацювати над ним з іншими компаніями. Кароліна Длугош, керівник відділу сталого розвитку в Netguru, сертифікований цифровий консультант B Corp, розповідає:

«Ми розробляли програму Tech for Good в Netguru, але для того, щоб зробити це належним чином, потрібно було докласти багато зусиль. Щоб знайти та вибрати найкращого бенефіціара (неприбуткового), а потім отримати проєкт, потрібні спеціальні знання та широке охоплення. В результаті було залучено багато людей, що заважало нашим результатам. Завдяки Tech To The Rescue наші експерти можуть зосередитися на основній роботі, тоді як TTTR піклується про дослідження, оцінку заслуг і відповідність, роблячи виконання проєкту досяжним і приємним процесом».

Що чекає у майбутньому

Covid став лише початком інноваційного руху Tech for Good. На ринку з надлишком грошей, який керується загальним бажанням шукати значущого впливу, наступний рік обіцяє принести подальше розширення ринку технологій, а також безмежні можливості для соціально свідомих дій.

Для отримання додаткової інформації про ініціативу Tech to the Rescue відвідайте www.techtotherescue.org або зв’яжіться з Яцеком, керуючим директором TTTR за адресою media@techtotherescue.org.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu