Війна, Новини

Як купити військові облігації в Україні — гайд

10 Березня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

1 березня Міністерство фінансів України оголосило про старт аукціона, що дозволяє продавати військові облігації. Це необхідно, щоб підтримати бюджет держави під час війни. Розповідаємо, що це за цінні папери та як їх придбати?

Що таке військові облігації

Військові облігації — це різновид ОВДП, облігацій внутрішньої державної позики, або ж державних цінних паперів, що продаються на внутрішньому ринку. Такі цінні папери дають їхньому власнику право отримати їхню номінальну вартість плюс дохід (якщо він передбачений за умовами розміщення).

Військові облігації були запущені в Україні, щоб наповнити бюджет під час війни. Придбати їх можуть як громадяни України, так і іноземні інвестори, у банках-первинних дилерах (ось їхній список). Серед них є, зокрема, «ПриватБанк» та «Ощадбанк».

Номінальна вартість однієї облігації — 1000 гривень.

Навіщо їх купляти? Країни часто запускають торгівлю військовими облігаціями під час війни, це фактично можливість підтримати країну та армію в такий час, але в борг, адже гроші потім повертають покупцям з відсотками (деталі про це подані нижче).

Як купити

Фінансовий та інвестиційний експерт, засновник iPlan Любомир Остапів уже опублікував короткі гайди, як придбати такі цінні папери, у своєму блозі «Сімейний бюджет».

Наводимо приклад, як купляти ОВДП у «Приват24»:

  • У розділі «Сервіси» потрібно обрати «Цінні папери».
  • Далі потрібно вибрати серії ОВДП (UA4000221436, з датою погашення 27 квітня 2022 року, але згодом будуть доступні й більш “довгі” облігації, з датою погашення у березні 2023 року).
  • У цих облігацій проста ставка доходності (simple), це означає, що користувач може купити облігацію номіналом 1000 грн за 985 грн. А погашають йому тисячу.
  • Мінімальна кількість облігацій, які можна купити: 102 штуки. Але якщо облігації з’являться у брокерів, можна буде купляти на менші суми.
  • Далі треба обрати, з якої картки сплатити за цінні папери, а також, на яку картку повернуть їхню мінімальну вартість, і оплатити їхню купівлю.

Також у кінці матеріалу розміщені відеоінструкції для купівлі таких паперів у «Приват24» та Wotan.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu