Бізнес, Війна, Новини

В Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю

17 Березня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Команда Vkursi запустила реєстр компаній, пов’язаних з російською федерацією та республікою білорусь. На сьогодні це найбільший список компаній із «ризиковою географією» у даних про засновників і власників, з яким можуть самостійно працювати журналісти, підприємці та активісти.

В Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю - news, vijna, business

В Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю - news, vijna, businessВ Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю - news, vijna, business

Станом на 16 березня 2022 року ідентифіковано:

  • 21 028 компаній, пов’язаних з РФ та РБ,
  • 30 099 акціонерів, засновників, кінцевих бенефіціарів – громадян або резидентів РФ та РБ. З них:
  • 5 831 – громадяни або резиденти РБ,
  • 24 268 –  громадяни або резиденти РФ.

Реєстр дозволяє аналізувати компанії за 7 фільтрами: країною, типом зв’язку, доходом, прибутком, регіоном реєстрації, статусом та видом економічної діяльності. Крім цього, сортувати компанії за доходом і прибутком. 

Зручно також здійснювати пошук компаній за назвою, а фізичних осіб – за ПІБ, щоб перевірити причетність до російської федерації або білорусі.

«В умовах війни немає місця толерантності до власників компаній, що сплачують податки до бюджету ворожих держав.Тому ми пропонуємо інструмент, що дозволяє розвивати культуру усвідомленої відмови від співпраці з такими компаніями чи принаймні прагнення цього у перспективі. Сервіс посилює видимість ретельно та не дуже прихованих зв’язків українських компаній із юридичними та фізсособами російської федерації та білорусі» – зазначають Андрій Грищук та Вадим Запека, співзасновники Vkursi.

Крім того, передбачена можливість завантажувати списки компаній у таблицях і звіряти із чинною базою контрагентів, клієнтів і партнерів. Доступ до реєстру надається на вільній основі через обліковий запис Google чи Facebook.

Для поглибленого аналізу компаній на платформі Vkursi журналісти, громадські організації, аналітичні центри  можуть скористатися безкоштовним доступом до професійної версії досьє на компанію, ФОП чи фізособу. Для цього потрібно зареєструватися на платформі, а потім залишити запит. Завдяки такому доступу можна переглянути повне досьє на компанію. В тому числі  фінансову аналітику, фінансовий та ринковий скоринги.

*Під компаніями маються на увазі зареєстровані в Україні юридичні особи. При створенні реєстру-сервісу використані дані Єдиного державного реєстру.

**Під бенефіціарами маються на увазі кінцеві власники юридичних осіб.

30 099 власників і засновників компаній – громадяни або резиденти росії і білорусі: інфографіка

В Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю - news, vijna, business

Серед бенефіціарів, засновників і акціонерів компаній в Україні – 30 099 громадян і резидентів держави-агресора та білорусі.  З них щонайменше 5 831 – громадяни або резиденти республіки білорусь, і 24 268 –  громадяни або резиденти російської федерації.

46% причетних до російської федерації та білорусі власників та засновників пов’язані із юрособами, що зареєстровані у Києві.

В Україні з’явився реєстр компаній, що пов’язані із росією та білоруссю - news, vijna, business

Такі дані станом на 16 березня отримала команда платформи великих даних Vkursi, проаналізувавши Єдиний державний реєстр та дані Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

В цілому в Україні ідентифіковано  21 028 компаній, що  мають зв’язок із російською федерацією чи республікою білорусь. Реєстр таких компаній з’явився у вільному доступі і містить найбільший список компаній із «ризиковою географією» у даних про засновників і власників, з яким може попрацювати кожен бажаючий.

Нагадаємо, що бенефіціари – це кінцеві власники, якими відповідно до закону можуть бути лише фізособи. При цьому у державному реєстрі є випадки, коли бенефіціари не зазначені. Трапляються примітки «жодна особа не відповідає критеріям визначення кінцевого бенефіціарного власника». Часто також не вказані повне прізвище, ім’я та по батькові, що не дозволяє ідентифікувати власника бізнесу в силу збігів.

Відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» російська федерація рішенням Верховної Ради України визнана державою-агресором, що здійснює збройну агресію проти України.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu