Діти, Новини, Пресрелізи, Спільнота

Мала академія наук України презентувала перший регіональний Музей науки в Чернівцях

08 Грудня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Уявили древні рахівниці та фізичні трактати за склом? Ні-ні, все не так, як здається. На відвідувачів чекають наукові шоу та сотня експонатів, яких не можна НЕ торкатися, з Києва, Одеси та Європи.

7 грудня в ТЦ «Боянівка» відбулося урочисте відкриття другого в Україні Музею науки Малої академії наук. Музей створили на базі Буковинської малої академії наук і спільно з Чернівецькою обласною військовою адміністрацією, Чернівецькою обласною та міською радами.

Музей науки в Чернівцях — це інтерактивний простір, який надасть дітям можливість із цікавістю досліджувати сутність фізичних, хімічних, біологічних та інших наукових явищ. Головна особливість музеїв науки — відвідувачі взаємодіють з усіма експонатами та саме таким чином дізнаються, як працює наука в реальному житті.

Для дослідницьких експериментів музей пропонує майже 100 експонатів. Більш ніж половину з них надав НЦ «Мала академія наук України», ще близько 30 експонатів — з Музею цікавої науки м. Одеса. Інші ж надіслали як підтримку міжнародні партнери.

Приміром, у рамках співпраці з європейською асоціацією музеїв науки «Ecsite» Мала академія наук отримала експозицію «Оптичні ілюзії» з німецького музею «Технозеум», що в місті Мангайм, — вона прибула до Чернівців у листопаді. Завдяки цій виставці відвідувачі зможуть стати частиною візуальної ілюзії, яку створює кімната Еймса, подивитися крізь дзеркальний лабіринт чи пізнати принципи роботи калейдоскопа.

Відкриття Музею відвідали президент НЦ «Мала академія наук України» Станіслав Довгий, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко та перший заступник голови Чернівців Юрій Лесюк.

«Відкриття музеїв науки в західних регіонах України — наш свідомий пріоритет. Ми хочемо надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема і тим, чиї сім’ї змушені були залишити свої домівки та переїхати сюди в пошуках безпеки. Наші інтерактивні простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню. 

На це ми спрямовуємо зараз всі сили та залучаємо меценатів. Серед наших партнерів — Торговий центр “Боянівка”, інвестиційна компаніїя “Dovgiy Family Office”, Спілка художників Буковини. Завдяки їм вдалося зробити ремонт і привести до вимог музею його приміщення, завезти експонати. А Чернівецька обласна рада виділила додаткові ставки для працівників Музею науки в Чернівцях», — прокоментував подію Станіслав Довгий.

Під час урочистого відкриття для перших відвідувачів Музею науки МАН у Чернівцях менеджерки київського Музею науки провели наукове шоу «Рух», а ті із захватом досліджували експонати.

В рамках заходу також презентували виставку постерів нідерландського художника-графіка Мауріца Корнеліуса Ешера (1898–1972).

Директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА (ОВА) Оксана Сакрієр зауважила, що найближчим часом для школярів міста та області організують відвідування Музею науки.

Адреса першого регіонального Музею науки МАН: м. Чернівці, вул. Хотинська, 43 (ТРЦ «Боянівка»).

Графік роботи: середа–неділя, з 11:00 до 16:00.

До 1 січня відвідування Музею безоплатне.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu