Війна, Новини, Спільнота, Технології

Розробки українських айтівців, які допоможуть у післявоєнній відбудові країни

24 Лютого, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Відновлення країни передбачатиме повну інфраструктурну модернізацію, яка зробить Україну сучасним і конкурентоспроможним гравцем на світовому ринку. IT посідає одне із ключових місць серед галузей, які формуватимуть майбутнє України. На думку експертів GlobalLogic застосування ІТ для відбудови може скоротити витрати ресурсів та пришвидшити відбудову щонайменше на 20%.

Серед 5 пріоритетних напрямків для відбудови та залучення інвестицій Президент назвав наступні: Європа, IT, агро, «зелена» енергетика, локалізація виробництва. У GlobalLogic вважають, що IT-рішення дозволять зробити кожен із зазначених напрямків ефективнішим, або й здешевити його модернізацію. Українські інженери вже створюють технології, що можуть допомогти у повоєнному відновленні України. Зокрема це Digital Twins, Інтернет речей та інші сучасні рішення для будівництва і промисловості.

Так світова вартість рішень Digital Twins за прогнозами, вже у 2025 сягне 6,69 млрд дол. Завдяки технології можна згенерувати «модель-двійника» будь-якого реального об’єкта, – будинку, підприємства або цілого міста. Наприклад, віртуальний двійник Сингапура вже існує.

В Україні застосувати віртуальних двійників можна для моделювання зруйнованих міст перед їх відбудовою. Зведення нових житлових кварталів та цілих міст стане одним із ключових завдань відновлення, адже станом на січень 2023 року в Україні було зруйновано або пошкоджено близько 149,3 тис. будинків. Digital Twins здатна оцифрувати та спроєктувати майбутні квартали, парки й зони відпочинку та ефективну транспортну систему з урахуванням сучасних потреб громади та перспектив розвитку населених пунктів.

“Спираючись на досвід проєктів, які наші інженери роблять у світі, ми бачимо великий потенціал для відбудови українських міст та промисловості. Моделювання дозволяє створити не лише проєкцію тут і зараз, а спрогнозувати як місто або інший об’єкт житиме через десять, двадцять років, врахувати при будівництві, як найкращим чином спроєктувати інфраструктуру на майбутнє. Саме це дозволяє говорити про економічну доцільність та ефективність наших рішень”. – поділився Денис Братчук, директор з інжинірингу GlobalLogic.

Будівельні компанії можуть сконструювати смартбудинок на місці зруйнованої багатоповерхівки. Технології спростять управління вентиляцією і температурою в помешканнях, забезпечать датчиками пожежної й фізичної безпеки, підтримають системи життєзабезпечення в бомбосховищі. Вся інформація буде зібрана в рамках однієї платформи, що дозволить швидко сповіщати мешканців про небезпеку та оперативно виявляти несправності.

Digital Twins застосовуються як при моделюванні цілих міст, так і у масштабі окремого виробництва, електростанції чи складу. Разом із технологіями Інтернету речей (IoT) та сучасним програмним забезпеченням, IT сфера має величезний потенціал для модернізації промисловості та енергетики. Ці технології здатні створювати репліки зруйнованих підприємств і складів, підсилити “зелену” енергетику країни через зменшення витрат на діагностику, ремонт та профілактику. Безперервна робота сонячних та вітрових ферм, прогнозування погодних умов та генерації енергії, – все це може суттєво пришвидшити розвиток України як хабу “зеленої енергетики”. За даними аналітиків, вітрогенератори й сонячні панелі можуть покривати до 50% власних потреб економіки та бути джерелом експорту енергії.

“З січня 2023 року українські інженери GlobalLogic модернізують провідний інструмент для моделювання ринку передачі електроенергії, який широко розповсюджений в США. Окрім цього, наші інженери плідно співпрацюють із колегами з Польщі, Італії та інших європейських країн, допомагаючи розбудовувати енергетичну галузь та підвищувати її ефективність за рахунок використання сучасних хмарних технологій в індустріальних рішеннях. Щиро сподіваюсь, що здобутий досвід стане у пригоді під час повоєнної відбудови України”, – Денис Братчук.

Зараз IoT-платформи також використовуються великими виробничими компаніями, щоб керувати обладнанням на складах, в офісах та у кінцевих користувачів. Такі хмарні платформи здатні у реальному часі збирати дані з техніки для подальшого аналізу, прогнозувати об’єми фактичного обслуговування тощо.

Для окремих партнерів GlobalLogic рішення, розроблені українськими інженерами, дозволяють скоротити час виходу продуктів на ринок на 20%. На 85% скоротити кількість ресурсів, необхідних на розробку та проєктування нових складів і приміщень для бізнесу та у 10 раз пришвидшити тестування продуктів завдяки Digital Twins, IoT та автоматизації виробництва.

Про GlobalLogic

GlobalLogic (www.globallogic.com) — лідер у сфері цифрової інженерії. Ми допомагаємо провідним світовим брендам проєктувати та створювати інноваційні продукти, платформи й цифрові рішення для сучасного світу. Поєднуючи стратегічний дизайн, комплексний інжиніринг й експертизу в галузі даних, ми допомагаємо нашим клієнтам вийти на нові рівні можливого і прискорити їхній перехід до цифрового бізнесу майбутнього. Центральний офіс GlobalLogic знаходиться у Кремнієвій долині у США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу. Ми ділимося нашою глибокою експертизою з клієнтами у сферах автопрому, комунікацій, фінансових послуг, охорони здоров’я, промисловості, медіа і розваг, напівпровідників і технологій. GlobalLogic — компанія групи Hitachi, що входить до складу Hitachi, Ltd. Ми розвиваємо соціальні інновації за допомогою даних і технологій, щоб підвищувати якість життя людей у всьому світі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu