Безпека, Новини, Спільнота

Захистити себе та інших: як та для чого скаржитись на шахраїв в Інтернеті

29 Червня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

З кожним роком разом зі збільшенням онлайн-покупок стають частішими випадки шахрайства в Інтернеті. Підробка електронних листів, створення фальшивих вебсайтів, шахрайство у соціальних мережах – найбільш поширені способи, якими користуються  зловмисники. 

Про те, що робити коли натрапили на шахраїв та чому важливо в таких випадках скаржитись у правоохоронні органи,  розповідають експерти OLX Україна.

Розпочнемо із рекомендованого порядку дій у ситуації, коли ви натрапили на шахраїв. Перш за все, варто звʼязатись із банком та заблокувати картки, дані яких могли потрапити до шахраїв. Варто зазначити, що причина блокування карти “підозра на шахрайські дії” – це допоможе прискорити реагування зі сторони банку та вберегти вас від зняття коштів шахраями.

У випадку, якщо вже здійснено переказ коштів зловмиснику – вкажіть представнику банку, що переказ був зроблений на картку шахрая.

Зверніться до правоохоронних органів: найближчого відділення поліції, зателефонуйте 102 або ​​подайте звернення на сайті кіберполіції.

Важливо мати докази, які б підтверджували факт чи спробу вчинення над вами шахрайських дій.

У випадку, якщо у вас з’явилася хоча б найменша підозра в тому, що ви натрапили на зловмисників – одразу фіксуйте всі важливі дані, зробіть скріни листування чи інтернет-сторінки, де була оформлена фейкова угода, збережіть номери телефону чи адресу сайту, чеки про оплату або квитанції з банку про списання коштів. Будь-яка інформація та докази важливі для розслідування справи та притягнення шахраїв до відповідальності.

Зверніться до адміністратора Інтернет-ресурсу та повідомте про випадок шахрайства, щоб сторінку або профіль зловмисників було заблоковано. На платформі OLX під кожним оголошенням є можливість поскаржитись на підозрілого користувача, а також напряму звернутись до служби підтримки. Про розгляд заявки, статус перевірки й те, чи підтвердився випадок шахрайства платформа повідомляє користувачам і за потреби блокує підозрілий обліковий запис. Тож думка “що моя скарга нічого не вирішить” – не відповідає дійсності. Якщо ви натрапили на шахраїв – важливо проявляти активність та свідому позицію, адже таким чином ви можете убезпечити від зловмисників  себе та інших користувачів.

Скарга на шахрайство – це крок до того, щоб випадків його вчинення, а також жертв зловмисників ставало менше. Навіть у ситуації, якщо ви встигли вчасно заблокувати банківську картку та списання коштів не відбулось – шахраї можуть надалі використати ваші особисті дані для злочинних цілей. Тож тільки подання заяви у поліцію та припинення діяльності зловмисників зможе 100% убезпечити вас та захистити ваші дані й приватність.

Розслідування випадків шахрайства в Інтернеті допомагає правоохоронним органам ідентифікувати нові схеми злочинців і техніки атак, що дозволяє покращувати кібербезпеку та запобігати новим злочинам.

Допомогти іншим не потрапити на гачок шахраїв також може поширення вашого досвіду між близькими та друзями про те, як розпізнати схему злочинців в Інтернеті та правильно діяти далі. 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu