Від авторів, Жінки, Маркетинг, Новини, Підприємництво, Топ

Сучасні тренди в маркетингу: від аудіовізуального до маркетингу впливу

20 Вересня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Покоління зумерів, TikTok і штучний інтелект диктують нові правила маркетингу, на які треба звернути особливу увагу вже зараз, щоб випереджати конкурентів та йти в ногу з часом. 

Анна Носок, підприємиця, маркетинг та бізнес-консультантка, співвласниця диджитал-агенції A.A та POTOLOK, інфлюенсерка розповідає про головні тенденції в маркетингу, які варто впровадити брендам та бізнесам — від цифрового маркетингу до віртуальної та доповненої реальності.

Сучасні тренди в маркетингу: від аудіовізуального до маркетингу впливу - home-top, entrepreneurship, news, online-marketing, zhinky, vid-avtorivСучасні тренди в маркетингу: від аудіовізуального до маркетингу впливу - home-top, entrepreneurship, news, online-marketing, zhinky, vid-avtoriv

Аудіовізуальний маркетинг

TikTok став однією з найпопулярніших платформ і різко змінив світ цифрового маркетингу. Інші соціальні мережі намагалися скопіювати успіх та зробили свої аналоги —  Instagram Reels, з часом короткі відео у Facebook, YouTube Shorts, але досягнути таких цифр, як у TikTok, не вдалося. Формат коротких відео, з одного боку, простий, бо вимагає менше ресурсів для створення, але з іншого — потрібно привернути увагу користувачів за перші секунди та затримати їх.

Багато брендів успішно ведуть свої профілі в TikTok, не бояться бути смішними та креативними: Ryanair, Duolingo, The Washington Post, McDonalds, Crocs, з українських — Monobank, Ощадбанк, Київстар, Аптека АНЦ, Алло, АТБ та багато інших.

Аудіоформати, наприклад, подкасти, стрімко зростають у популярності. Їхня головна перевага в тому, що слухачі можуть споживати контент під час руху — спорту, в дорозі, під час прибирання чи прогулянки. Подкастери також інтегрують рекламу, тому для брендів це ще один спосіб нативних та незаїжджених інтеграцій.

Інноваційний маркетинг

Штучний інтелект постійно вдосконалюється і дає можливість полегшувати роботу. Наприклад, ШІ можна залучити до аналізу статистики, вподобань клієнтів та їхньої поведінки, створення чат-ботів і не тільки. SMM-менеджерам він полегшить життя у створенні зображень та написанні текстів, навіть створити маркетингову стратегію для ШІ цілком посильна задача. Головне — користуватися ним як помічником, додатковим інструментом, а не замінником власної праці.

Два не менш важливих інноваційних інструменти — розширена реальність (AR) та віртуальна реальність (VR). Ці технології використовують для створення імерсивних досвідів для користувачів і, на відміну від коротких відео чи статичних зображень, вони повинні викликати незабутнє враження. Наприклад, французький бренд Jacquemus запустив рекламу, в якій гігантські сумки роз‘їжджали вулицями, чим підвищив продажі та наробив галасу в соцмережах.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus)

Маркетинг впливу нової епохи

Стандартна співпраця брендів та компаній з інфлюенсерами видозмінюється, тепер важлива не так кількість підписників, як якість аудиторії та репутація самого лідера думок. Користувачі все більше цінують спонтанність та природність контенту, тому важливо, щоб співпраця була аутентичною, а не фальшивою та награною. Бренди все частіше звертаються до мікроінфлюенсерів в Instagram, TikTok, Youtube, адже їхня аудиторія більш активна та довіряє рекомендаціям.

Інфлюенс-маркетинг включає не лише рекламу чи бартер, а й небанальний вміст: спільні активності, креативні відео чи фото.

Спеціально для «Моршинської» моя агенція у 2019 створила з інфлюенсерами проєкт «МИ — головні». У рамках просування бренду дитячої води «Моршинка» підіймали тему тиску на батьків та непрошених порад. Історія вийшла за рамки соцмереж: була фотовиставка, велика презентація та реклама на Гулівері.

Соціальна відповідальність у цифровому маркетингу

Компанії дедалі більше звертають увагу на розв’язання соціальних проблем та підтримку благодійних проєктів, особливо це стало актуальним під час повномасштабної війни. Бренди ініціюють креативні збори грошей, роблять тематичні івенти, створюють колекції, присвячені важливим темам. Але споживачі більше вірять брендам, які не лише сліпо слідують трендам, а послідовні у своїх діях та меседжах. Соціальна відповідальність стосується й вибору інфлюенсерів для співпраці.

Маркетинг в епоху трансформацій вимагає глибокого розуміння нових реалій та готовності адаптуватися до змін. Це створює чимало труднощів, але й дає великі можливості для розвитку та залучення нової аудиторії.

Сучасні тренди в маркетингу: від аудіовізуального до маркетингу впливу - home-top, entrepreneurship, news, online-marketing, zhinky, vid-avtoriv

Автор: Анна Носок

Підприємиця, маркетинг та бізнес-консультантка, співвласниця диджитал-агенції А.А. в Україні та США, інфлюенсерка

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu