Гаджети

Не спішіть гнатись за смартфонами з 5G і ось чому

09 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Цьогорічна виставка MWC – була переповнена телефонами з підтримкою 5G. А Samsung, взагалі випередив всіх, та показав свої телефони на самостійній виставці раніше.

Видання TechCrunch каже, що зарано оновлювати свої гаджети – нове покоління мережі не принесе вам ніякої корисі. Редакція uaspectr.com пропонує переклад статті.

Які 5G-смартфони показали та скільки вони коштують.

  • Huawei Mate X – $ 2600.;
  • Galaxy Fold – $ 1980 $;
  • Xiaomi Mi Mix 3 – $ 680;
  • ZTE Axon 10 Pro 5G – ціна невідома;
  • Samsung Galaxy S10 5G – ціна невідома;
  • LG V50 ThinQ 5G – ціна невідома.

На думку інсайдерів, Apple не покаже сумісний з 5G iPhone як мінімум до 2020 року. Поки що Android-виробники на цьому полі одні – але це не обов’язково перевага.

В чому підвох з 5G

За словами чипмейкера Qualcomm, нові мережі «змінять все». Насправді, їх нинішні перспективи куди більш туманні, відзначає TechCrunch. Кейси використання 5G поки що не сформульовані – користувачам нікуди використовувати швидкість, яка в 100 разів перевищує можливості LTE.

Проблема 5G в тому, що існуючі мережі можуть задовольнити всі потреби: ігри, програми, стрімінг. Для більшості користувачів немає істотної необхідності переходити на новий стандарт. Покращена якість AR / VR – теж не аргумент, оскільки у користувачів низька зацікавленість в цих технологіях (за рідкісними винятками на кшталт Pokemon Go).

Крім того, 5G-покриття поки що обмежується декількома регіонами США і Азії. У майбутньому, ситуація з покриттям радикально не покращиться. Покупці 5G-смартфонів зможуть по-справжньому використовувати їх тільки в дюжині міст по всьому світу – це не сходиться з обіцянками Qualcomm зробити 2019й «роком 5G».

Як зазначає видання, ймовірний сценарій розгортання 5G – комерційне використання. При переході з 3G на 4G таких пріоритетів не було, цей апгрейд орієнтувався на масовий ринок.

У мереж нового покоління, споживчий запит сфокусований набагато гірше. При цьому, поки ведуться тести і пілотні проекти, сама технологія 5G остаточно не сформована. Поки вона почне серйозно міняти існуючі сервіси, пройде чимало часу.

Оновлення інфраструктури також обернеться новими витратами для операторів. Тим часом, вони і так живуть в умовах зростаючих витрат і занижують орієнтоване зростання виручки. Тільки в Європі перехід на 5G оцінюють в $ 340-570 млрд. Такі вкладення не будуть робити різко – нова мережа буде впроваджуватися поетапно і в набагато більш «м’якому» темпі.

Зрештою, не зафіксовано і питання бізнес-моделі. Оператори поки не знають, скільки стягувати за користування 5G-мереж. Компаніям доведеться виправдовувати зрослі витрати перед клієнтами. На думку TechCrunch, виправдати їх можна буде фірмовим контентом, споживати який допоможуть 5G мережі – але без без великої медіатеки і ця стратегія буде провальною.

Як зазначає TechCrunch, розвитку 5G можуть перешкодити навіть геополітичні ризики – один з ключових постачальників обладнання, китайська Huawei, зараз піддається масштабній критиці і перевірок з боку урядів США і Європи. У підсумку, за сукупністю всіх причин, покупцям немає сенсу бігти за новим 5G-смартфоном.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu