Історії, Поради

Як провести співбесіду в чаті – 5 правил.

28 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Все більше людей влаштовується на роботу без формальної співбесіди, а після короткої розмови в чаті з рекрутером. Такі бесіди дозволяють кандидатам швидше дізнаватися про результати і відповідати в зручний для них час. Однак навіть такий вид співбесіди вимагає дотримання певних правил. Ось що радять експерти по найму.

Враховуйте посаду, на яку ви шукаєте людини

Спілкуватися в чаті найкраще з молодими кандидатами, вважає Курт Хейкін, президент рекрутингової фірми Montage. Навряд чи ви приймете рішення про наймання майбутнього фінансового директора в звичайному листуванні.

Якщо ж вашій компанії потрібні тимчасові працівники, то такий тип співбесіди відмінно для них підійде – ви зрозумієте, чи зможуть майбутні співробітники дотримуватися термінів і виконувати потрібні завдання. Спілкування з кандидатом в чаті позбавить вас від непотрібних дзвінків і зайвих пояснень, в чому полягає робота, яку ви пропонуєте.

Деякі використовують для рекрутингу чат-ботів. Це трохи інше і краще відразу попереджати кандидатів, що з ними спілкується ІІ, а не жива людина.

Дізнайтеся, чи зручний кандидату такий формат

Майкл Сандерленд з рекрутингового агентства Full Stack Talent зізнався, що для його компанії цей формат ще в новинку. Його колеги завжди спочатку дзвонять кандидатам і запитують, чи готові вони пройти співбесіду в чаті. Багато хто погоджується, тому що їм не завжди зручно говорити по телефону і відправити повідомлення в чат набагато простіше.

Зберігайте професійний тон

Неважливо, хто ви – рекрутер або кандидат – спілкування має бути професійним. Уникайте зайвих скорочень. Придушіть бажання відправити емодзі або гіфку. Хоч ви вибрали досить неформальний вид спілкування, ви все ж повинні справити враження на співрозмовника.

Не все можна обговорити через чат

Якщо вам потрібно повідомити якісь важливі або погані новини, не робіть це за допомогою чату. На початку своєї кар’єри фахівець з Діджитал-маркетингу Нік Пеннебейкер проходив співбесіду в технологічній компанії з Далласа. Бесіда була досить непримітною, а через годину він отримав повідомлення від рекрутера: «Нік, дяк, що зайшли. На жаль, ми прийняли інше рішення ». За словами Ніка, він відчував себе так ніби його відшили на побаченні і особливо його образило, що рекрутер не потрудився написати «дякую», а вибрав розмовне «дяк».

Якщо ви хочете поділитися досвідом роботи у великій компанії або маленькому стартапі, розповісти про перипетії своєї кар’єри і розкрити секрети професії, пишіть на info@uaspectr.com. Кращі розповіді опублікуємо на UASpectr.

Будьте уважні

Під час розмови в чаті можна легко помилково відправити повідомлення не тому співрозмовнику або надіслати що-небудь незручне через функції автозаміни. Якщо ви спілкуєтеся з рекрутером або кандидатом, не поспішайте. Переконайтеся, що ви пишете саме тому, кому треба, і перечитуйте свої повідомлення перед відправкою.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu