Історії

10 професій майбутнього, яким потрібно навчитися

27 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Які професії дозволять вам міцно влаштуватися на ринку праці майбутнього?

VR архітектор

Архітектор віртуальної і доповненої реальності – це типова професія майбутнього, яка зажадає від вас грунтовних знань у всіх областях IT. Головне завдання такого фахівця – створити віртуальний світ у всіх його подробицях і керувати ним. Експансія VR-технологій вже поширюється на безліч областей – ігрову і кіноіндустрії, будівництво, архітектуру, дизайн, освіту, медицину. Технології доповненої і віртуальної реальності обіцяють стати новою нафтою сфери IT.

Проектувальний особистої безпеки

Ми хочемо знати все про генетичну схильність до захворювань, ризик потрапити в аварію і інших екстрених ситуаціях. Тому в недалекому майбутньому з’явиться такий фахівець, який зможе оцінити ризики, які супроводжують нас протягом життя, і навчиться їх запобігати.

Розробник нейроінтерфейсів

Спеціаліст з розробки інтерфейсів, сумісних з нервовою системою людини. Нейроінтерфейс – це система, здатна розпізнавати електричні сигнали мозку і обробляти їх за допомогою спеціальних програм.
Проектувальник нейроінтерфейсів повинен розбиратися відразу в декількох областях: біології, фізики, біоінженерії, нейрохірургії, електротехніки та ІТ-технологіях. Цей фахівець повинен допомогти людині спілкуватися силою думки і робити девайси приблизно як у Стівена Хокінга. За фахом можна буде працювати в біотех-компаніях, у розробників робототехніки і навіть в індустрії розваг – або знайти собі місце в одному з стартапів .

Біоетика

Біоетика консультує медичні центри з етичних питань, пов’язаних, наприклад, з клонуванням або втручанням в генетичний код. Такий фахівець повинен вміти чітко позначити рамки діяльності біоінженерів, які проводять трасплантації і генетичне моделювання. Також до завдань біоетика входить оцінка професійної поведінки людей в медичному співтоваристві.

Проектувальник інфраструктури повітроплавання

Спеціаліст, який створює все, що необхідно для повітроплавання: від дирижаблів, безпілотників і інших літальних апаратів до просунутих механізмів навігації. Повітроплавання зможе вирішити проблеми доставки важких вантажів у важкодоступні місцевості і, можливо, вирішить нагальну проблему з пробками. Потенційні роботодавці проектувальника – стартаперів, що працюють над сервісом повітряних таксі і дронів-доставщиків їжі.

Менеджер космотуризму

Масовий космотуризму – мало не найочікуваніший напрямок в майбутньому. Менеджери відповідатимуть за об’єкти космічних пам’яток і розроблятимуть програми їх відвідування. Як тільки орбітальні комплекси стануть доступні для екскурсій, можна почати освоювати спеціальність.

Медіаполіцейський

Зростання кіберзлочинності , хакерські атаки, витоку інформації – з цим доведеться працювати професіоналам, які будуть відповідати за порядок і безпеку в сфері медіа. Функціонал медіаполіцейського – моніторинг медіаресурсів, швидше за все в цьому допоможуть нові програми і алгоритми. Зараз функції медіаполіцейських виконує, наприклад , кіберполіція.

Тренер з майнд-фітнесу

Той, хто вчить людей думати і розвивати когнітивні навички. в Україні майнд-фітнес поширений в дитячих розвиваючих центрах серед педагогів, яких можна вважати першими майнд-тренерами. Відсутність фахівців з майнд-фітнесу для дорослих компенсується наявністю онлайн-майданчиків, які пропонують тренувати інтелект за допомогою ігор, тестів і навчальних курсів.

У майбутньому можлива поява сервісів розвитку мислення для дорослих, де крім розвиваючих програм буде затребуваний особистий тьютор. Він побудує персональну освітню програму для дорослих в залежності від їх запитів і буде стежить за її виконанням.

Трендвотчер

Професія на стику маркетингу і стратегічного планування, яка вже міцно влаштувалася на ринку праці. Це фахівець з довгострокового прогнозування, який професійно пророкує майбутнє. Трендвотчер зможе знайти собі роботу в будь-якій сфері: в області HR, наприклад, йому належить спрогнозувати, які поки що не існуючі професії стануть найбільш затребуваними, а які існуючі зникнуть.

У трендвотчера хороші перспективи роботи в бізнесі-співтоваристві: він стане в нагоді в компанії, яка виходить на новий ринок або повністю перекроює свою роботу – аналізувати переваги споживачів і ситуацію на ринку. Ключові тренди, з якими сьогодні мають справу фахівці з прогнозування – штучний інтелект , блокчейн , кіберспорт .

Архітектор енергонлевих споруд

Цей фахівець знає, як побудувати будинок, який буде «харчуватися» за рахунок повітря, сонця, вітру та інших джерел відновлюваної енергії. Проекти енергонулевих споруд вже зараз популярні в Китаї, наприклад, будівля Центру енергетичних технологій в місті Нінбо забезпечується за рахунок фотоелектричних батарей, які об’єднані в сонячну ферму. Крім китайського ринку такі архітектори зможуть знайти собі роботу на ринку Канади (там навіть створили Коаліцію будинків з нульовим споживанням енергії) і в Фінляндії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu