Історії, Поради, Технології

5 питань для перевірки нового продукту чи технології, над яким ви працюєте.

29 Березня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Пончики смачні, але непотрібні. Ви, як підприємець повинні зосередитися на продуктах і технологіях, які приносять нам користь.

Кілька років тому Грег Марра, тоді ще продакт менеджер в Facebook, описував парадокс Стрічки Новин, цей нескінченний потік історій, акцій і реклами, який ми не можемо не прокрутити. Він порівняв стрічку з потоком пончиків – ласих шматочків незначної поживної цінності, перед якими люди просто не можуть встояти. «Якщо ви дивитеся, як люди їдять пончики, ви говорите: «Люди люблять пончики. Давайте дамо їм більше пончиків», – сказав Марра. «Але якщо ви поговорите з людьми, вони скажуть: «Ні, насправді я хочу їсти менше пончиків і, можливо, замість них краще випити смузі з броколі». «Facebook також може пропонувати смузі з броколі», – сказав він.

Марк Цукерберг і компанія, звичайно ж, все ще борються зі своєю проблемою з пончиками. Пончики всюди – чарівні жахливі для нас шматочки тіста. Те, що правдиво стосовно солодких закусок, вірно і щодо технологій, які ми використовуємо, автомобілів, на яких ми їздимо, і ігор, в які ми граємо. Звичайно, вони полегшують життя, можливо, навіть дають нам миттєве задоволення від дофаміну. Але, в кінцевому рахунку, вони не роблять нас щасливими, і вони, звичайно ж, не роблять нас здоровими.

Повсякденний світ, в якому ми живемо, робить нас хворими. Година-півтори поїздки на роботу, дієта на 3500 калорій і 10 годин щоденного часу перед екраном комп’ютеру роблять нас фізично, розумово і соціально хворими. Деякі з основних причин смерті – хвороби серця, інсульт, діабет, деякі види раку – в значній мірі є результатом світу, який ми створили, компаній, якими ми опікуємось, і продуктів, які ми споживаємо. Наша цивілізація покликана заспокоїти нас до смерті.

То яке це має відношення до підприємництва? Все просто, кожен підприємець зобов’язаний враховувати вплив компаній, які ми створюємо, і продуктів, які ми створюємо. Це основне питання, але нелегке: безпосередній вплив мого продукту або компанії робить людей здоровішими чи менш здоровими?

Дозвольте запропонувати те, що можна назвати тестом для пончиків, простий контрольний список з п’яти питань, на які потрібно відповісти вашій компанії або продукту.

  1. А продукт скорочує час, який люди проводять на самоті?
  2. Чи допомагаєте ви людям більше рухатися?
  3. Це добре для вас і вашої родини / друзів / спільноти?
  4. Чи змусив ваш продукт відчувати себе краще після використання?
  5. Чи отримають люди більше користі для себе, якщо будуть більше використовувати вагу технологію?

Мета тесту пончиків не полягає в тому, щоб відмовити підприємців від створення чогось, що люди хочуть або, не дай бог, від того, що вони очікують. Швидше, мета полягає в тому, щоб спонукати нас замислитися про короткострокові і довгострокові наслідки того, що ми будуємо. Дійсно, тест пончиків – це більше, ніж просто виклик. Це можливість. Якщо ми насправді можемо виробляти продукти, які задовольняють потреби людей, але також роблять краще, більш здоровіше навколишнє середовище і більш здорових, щасливих клієнтів, то ми створюємо щось дійсно надзвичайне.

Звичайно, очікування, що ваша компанія зробить світ кращим, це кліше. Але це не звільняє нас від думки про те, як наші компанії можуть підвищити життєздатність і здоров’я наших клієнтів і наших спільнот.

Бакмінстер Фуллер, один з найбільш радикальних винахідників 20-го століття, часто говорив про проблему зміни світу. Він підтримав деяку тяжко здобуту мудрість: не намагайтеся реформувати людей – не кажіть їм вести себе по-іншому і не чекайте, що вони враз зміняться. Краще реформуйте навколишнє середовище. Створюйте речі так, щоб люди сприймали зміни, тому що це простіше, швидше і краще. Зробіть здоровий вибір легким вибором.

Запитайте себе: чи дійсно ви робите світ кращим і здоровішим? Або ви просто робите пончики?

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu