Технології

iOS 13 дозволить знайти пристрій без мережі. Як це працює

01 Липня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

24 червня Apple опублікувала публічну бета-версію iOS 13. Тепер протестувати систему може кожен бажаючий. Одне з нововведень – додаток Find My. Воно прийшло на зміну сервісів Find My iPhone і Find My Friends.

У новій програмі можна буде відстежувати місце розташування пристроїв, прив’язаних до одного Apple ID. Причому навіть тоді, коли вони не підключені до мережі – достатньо, щоб включений девайс знаходився поблизу с іншим Apple-гаджетом. Повноцінно функція запрацює тільки цієї осені. AIN.UA розповів, як буде влаштована нова система.

Apple об’єднала два геолокаційні сервіси в один. Раніше Find My iPhone дозволяв знайти загублені пристрої, а Find My Friends – подивитися на локацію користувачів, які діляться з вами місцем розташування. Тепер все буде упаковано в одному інтерфейсі, і з новими функціями.

Головна фіча Find My – пошук пристроїв, які знаходяться офлайн. Раніше знайти свій гаджет можна було, якщо він підключений до Wi-Fi або LTE. Тепер локацію зможе передати з будь-якого найближчого Apple-пристрію – якщо два гаджета знаходяться поруч, вони обміняються Bluetooth-сигналами, а на карті з’явиться відповідна відмітка.

Іншими словами, загублені або вкрадені iPhone, iPad і Mac буде простіше відшукати – як тільки поблизу з’явиться Apple-пристрій, власник отримає нову геолокацію. Теоретично, злочинцям буде складніше сховатися. Але чи так все просто?

Find My коротко показали на презентації WWDC 2019. Зі сцени Apple не поділилася технологічними деталями, що стоять за системою. Крейг Федеріго лише розповів, що дані зашифровані, а споживання трафіку і витрата заряду не зростатимуть.

Подробиці роботи сервісу у компанії дізналося видання Wired. Виявилося, що для користування Find My потрібно володіти як мінімум двома Apple-пристроями, а сама Apple не отримає користувальницької інформації. В епоху Find My iPhone і Find My Friends у компанії був доступ до історії переміщень. Це загрожувало безпеці: підвищувалася небезпека витоку, а правоохоронні органи мали важіль тиску на фірму.

Зафіксуємо: Find My дозволяє дивитися на місце розташування своїх пристроїв, навіть якщо вони знаходяться офлайн. Це реалізовано через «спілкування» з іншими Apple-гаджетами – коли вони знаходяться поруч, то обмінюються крихітними пакетами інформації.

iOS 13 дозволить знайти пристрій без мережі. Як це працює - tech

Як працює Find My. Фото: The Verge

Потім дані відправляються в хмару – і на карті позначається остання зареєстрована локація. Також власник може заблокувати пристрій, стерти з нього інформацію або запустити звуковий сигнал.

Ось як Apple пояснює роботу Find My

– Для роботи сервісу потрібно мати як мінімум 2 Apple-пристрої під одним Apple ID-аккаунтом. Коли ви налаштовуєте Find My, ваші гаджети обмінюються складним особистим ключем (unguessable private key). Він захищений за допомогою кінцевого шифрування – прочитати ключ не зможе ні Apple, ні сторонній перехоплювач.

– Кожен пристрій також отримує публічний ключ (public key). Він і буде передаватися по Bluetooth між усіма Apple-пристроями. Але без особистого ключа публічний неможливо розшифрувати.

– Публічний ключ час від часу оновлюється. Apple не розповідає про періодичність апдейтів. Нові публічні ключі не повторюються, сторонній не зможе зв’язати їх з попередніми версіями. Але публічні ключі і після поновлення можна розшифрувати за допомогою особистого.

– Наприклад, у вас вкрали MacBook. Навіть якщо він закритий і відключений від мережі, лептоп постійно «роздає» свій публічний ключ по Bluetooth. Якщо поруч знаходиться інший iPhone / iPad / Mac з Find My, він отримає сигнал, перевірить своє місце розташування і зашифрує локацію, використовуючи публічний ключ ноутбука. Власник iPhone навіть при бажанні не зможе дізнатися, чий це MacBook – публічні ключі не містять особистої інформації і змінюються.

– Дані з чужого iPhone відправляться в хмару в автоматичному режимі. Це буде зашифроване місце розташування і хеш публічного ключа. Хеш – перетворення інформації в рядок заданої довжини, він служить ідентифікатором.

– Ви заходите в Find My з іншого пристрою. Наприклад, з iPad. На планшеті є особистий ключ і серія публічних ключів, які генерував ваш ноутбук під час роботи. Ви запускаєте Find My, а система знаходить збіг в масиві хеш-записів. Якщо зафіксовано збіг, на екрані відобразиться остання зафіксована локація.

Тут в силу вступає невідома змінна. Apple не розповіла, як часто змінюється публічний ключ. Якщо він оновлюється дуже швидко, дані будуть неактуальними – з моменту, коли злочинець забрав пристрій, воно могло безліч разів оновити публічний ключ. Як це вирішується, поки невідомо.

– Коли зафіксовано збіг хешів, система видає зашифровану локацію – розшифрувати її можна з на пристрої допомогою особистого ключа. Apple не може обернути процес хешування публічного ключа назад, тому у компанії не може бути інформації про те, де знаходиться чийсь пристрій. Також важливо помітити, що компанія покаже тільки одне, останнє місце розташування пристрою.

Разом, завдяки складній системі шифрування, передачі і дешифрування, ви зможете побачити останнє актуальне місце розташування свого лептопа або мобільного пристрою. Як зізнаються в Apple, до релізу iOS 13 у вересні 2019 року, протокол може змінитися.

Поки що все працює недосконало – користувач Reddit вже знайшов баг, який дозволяв йому бачити місце розташування інших пристроїв навколо. Експерти, опитані Wired, впевнені, що в разі правильного застосування, офлайн-пошук Find My стане досягненням: такі системи давно обговорювалися, але ще ніколи не впроваджувалися в такому масштабі.

Що ще

Задовго до офіційного анонса WWDC, інсайдери публікували чутки про роботу над новою системою офлайн-пошуку. Тому Find My здивувала небагатьох.

Але також повідомлялося, що Apple випустить власний Bluetooth-маячок. Такий пристрій можна буде закріпити на речах або зв’язці ключів і, за допомогою нової системи, ефективно відстежувати його локацію.

Подібні послуги вже існують – так, компанія Tile продає маяки і розробляє однойменний додаток. Apple-версія, судячи по вивченню коду нових систем, буде називатися Tag. Коли нові девайси надійдуть в продаж – поки невідомо.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu