#ТиТворецьІсторії, Spectr вподобав

Портфоліо проти диплома: чи потрібно вищу освіту веб-дизайнеру?

01 Липня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Поки онлайн-освіта повністю не замінила навчання в університеті, а уроки в інтернеті в основному допомагають освіжити знання, заповнити прогалини і навчитися новим навичкам. Але у деяких випускників все ж виникає питання: а для будь-якої професії потрібна вища освіта? Моєму знайомому лише 18 років, і у нього вже є досвід роботи у великій компанії веб-дизайнером, а про вступ до вузу він думає все рідше. Ось як у нього це вийшло.

Створення і оформлення сайтів мене захопило давно. Ще в школі я проектував сайти для себе, намагавсь зробити їх все більш функціональними та красивими. Також я постійно сидів в тематичних групах у соціальних мережах, дивись різні уроки на YouTube і любив уроки інформатики. Планів працювати у цій сфері в мене не було, але випадок все змінив.

У 2018 році одній з великих компаній Києва знадобилось розробити презентабельний сайт. Вони знайшли якогось хлопця, але приблизно через тиждень роботи він «злився». Підприємство стало уважніше підходити до вибору співробітників. Мій тато працював там IT-фахівцем і розповів начальству про мої захоплення. Там не побоялися взяти на роботу хлопця без досвіду – так я став веб-дизайнером в 16 років.

Спочатку все було не так як я собі запланував

Перші робочі дні були найважчими. Роботи було багато, адже мені довелося прибирати «косяки» за попередником. Я працював в програмі Website X3 Professional. До того ж керівники не зовсім розуміли, хто такий web-дизайнер і який у нього функціонал, тому на мене звалили ще й завдання копірайтера. Потрібно було не тільки зробити їм сайт, але і наповнити його статтями. Звичайно, я міг відмовитися, але тоді б втратив шанс попрацювати над серйозним проектом. Довелося працювати за двох.

Так я пропрацював все літо. Після того, як закінчився перший проект, мені запропонували інший. Свою першу зарплату – мені платили 14000 гривень на місяць – я витратив на новий потужний комп’ютер, адже це головний інструмент моєї роботи.

Зараз я не впевнений, що мені потрібна класична вища освіта. У мене вже є досвід роботи за професією без вищого. Чи варто йти до вузу, якщо вся інформація за цим профілем є в інтернеті? Я переконаний, що диплом вирішує менше, ніж практичні навички і знання. Якщо я зможу представити портфоліо з хорошими прикладами робіт, то у мене будуть великі шанси влаштуватися. Навіщо тоді втрачати час в інституті?

Де отримувати додаткові знання для веб-дизайнера?

Якщо когось мучить те ж питання, нижче кілька ресурсів, на яких можна непогано вивчити веб-дизайн.

Але, на мою думку, онлайн-курси варто дивитись після підготовчого етапу. Тобто спочатку вивчити дизайн з боку, визначити, що цікаво, що ні. Які етапи розробки є більш складними. В іншому випадку, ви можете просто вибрати невірний курс або більш складний рівень, який виявиться марним. Це як відразу піти в універ, чи не закінчивши школу.

Кількість курсів зараз просто величезна. Питання тільки в тому, як вибирати оптимальний варіант саме.

Декілька порад як вибрати курси:

  • Зараз дуже популярні різноманітні курси від шкіл або людей, які вирішили ВЧОРА, що вони здатні навчати. Тому не варто звертати увагу на настирливу рекламу, в дусі “Стань дизайнером за 5 днів”. Вивчіть спочатку роботи спікерів, результати їх учнів.
  • Має сенс стежити за вже відомими компаніями, студіями, дизайнерами, стиль яких подобається. Цілком можливо що їхній курс буде вам корисний.
  • Вивчіть відгуки про курси, оцініть рівень зворотного зв’язку, вивчіть програму, щоб точно розуміти, що може чекати і який результат принесе.
  • Вибирайте курси, які мають практичні завдання, можливість спілкування з менторами, і отримання від них фідбек про ваші рішення.

Ось і сам список курсів для веб-дизайнерів:

1. Введення в веб-розробку від Hexlet
Перші 13 курсів базового курсу безкоштовні, є підписка на просунутий курс ($25 в місяць). вивчається розмітка HTML і CSS. А ще тут можна задати питання експерту.

2. Coursera
Дуже популярний сайт з онлайн курсами від багатьох міжнародних університетів в різних сферах і дисциплінах. Є багато курсів по UX, а також віжуал дизайну, які можна поєднувати. Один з плюсів цих курсів – там багато практичних занять, які йдуть відразу після уроку теорії для підкріплення і кращого розуміння предмета, а також постійне спілкування з однокурсниками. Курси платні, якщо ви хочете отримати документ і сертифікат про проходження, але якщо вам це не потрібно – все безкоштовно.

3. Interaction Design Foundation
Одні з найкращих онлайн курсів по UI / UX. На сайті підібрані навчальні лекції по всіх основних напрямках – від мобільного до інтерфейсів в гейм дизайні, а також безліч спеціалізованих курсів по User Research, Usability, Data Visualization. Інформація подається в текстовому вигляді, в відео форматі і тестах, а також величезна кількість інформації про UI / UX в їх бібліотеці і статтях. Один з плюсів, що курси розділені за рівнями, і підійдуть від початківців до досвідчених дизайнерів, які хочуть удосконалити свої знання. Якщо є вільний час, можна проходити кілька курсів одночасно.

4. Udemy
Udemy представляють безліч уроків і лекцій від різних авторів, де ви зможете знайти курси як по теорії і практиці. Крім того там багато технічних курсів з освоєння проф софта як Adobe XD, Sketch, Figma і інших, що допоможе підвищити свої технічні і візуальні навички.

5. Mate Academy Online курс UI/UX Design.
Курс UI/UX Design проходить 100% онлайн, в режимі реального часу. Багато практичних занять. Під час курсу є можливість працювати над реальними проектами у різних напрямах: Landing page, Mobile Apps, CRM, спілкуватись напряму з клієнтами та пройти всі етапи дизайн-процесу з нуля. Після курсу у вас вже може бути власне портфоліо та досвід роботи.

Також раджу звернути увагу на:

Nielsen Norman Group
Cooper
General Assembly

Декілька порад

Починайте практикувати
Наступним етапом буде практика. Коли відчуваєте, що почали, грубо кажучи, відрізняти хороший дизайн від поганого, починайте практикувати свої вміння. Ідеально це робити паралельно з навчанням. Тим більше багато курсів мають практичні завдання.

Для початку спробуйте просто копіювати чужі роботи. У цей момент в процесі роботи будете більше розуміти, чому використані ті чи інші елементи дизайну. Тільки будьте чесні з собою: ставити їх в портфоліо – поганий тон. Набивайте руку, завдяки цьому ви підвищите свій технічний рівень і з часом визначте свій стиль. Після цього зможете рухатися далі.

Читайте
Книги рекомендую почитати для більш глибокого вивчення, а більша частина їх несуть в собі загальну фундаментальну теорію дизайну. Роздуми авторів підкріплені практичними прикладами про те, який повинен бути якісний дизайн.

А ось декілька книг:

  • Ітан Маркотт «Чуйний веб-дизайн»
  • Майкл Джанда «Спали своє портфоліо! Те, чого не вчать в дизайнерських школах »
  • Люк Вроблевського «Спочатку мобільні!»
  • Ян В. Уайт «Редагуємо дизайном»
  • Пол Ренд «Дизайн: форма і хаос»
  • Віктор Папанек «Дизайн для реального світу»

Удачі у навчанні!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu