Бізнес

Як купити акції Apple. Біржа ПФТС включила акції Apple до біржового списку

31 Липня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

“Українська біржа” включила в біржовий список в категорію позалістингових цінних паперів акції Apple з тікером “AAPL”.

Про це повідомляється на сайті біржі.

Як купити акції Apple. Біржа ПФТС включила акції Apple до біржового списку - businessЯк купити акції Apple. Біржа ПФТС включила акції Apple до біржового списку - business

У березні учасники українського фондового ринку вже говорили про те, що акції цієї компанії почали продаватися в Україні і що власникам навіть виплачені дивіденди.

Сьогодні компанія «БТС Брокер» продала пакет акцій AAPL компанії з управління активами LD Asset Management, яка, в свою чергу, також буде продавати їх. За словами директора компанії-покупця Анни Височанської, вони будуть виставляти акції на біржу частинами, щоб зрозуміти, чи є попит. «Ми хотіли промацати ринок за допомогою Apple, але зупинятися на Apple ніхто не хоче», – говорить вона.

Раніше ЗМІ повідомляли, що акції Apple почали торгуватися в Україні ще на початку березня цього року і акціонери навіть отримали виплати по дивідендах. Як на прес-конференції, присвяченій запуску цінних паперів AAPL, пояснив директор з розвитку бізнесу Української біржі Олексій Сухоруков, в березні йшлося про іншу процедуру:

«Тоді був заведений перший дуже маленький пакет з єдиною метою – щоб НДУ отримав дозвіл НКЦПФР. На жаль, цю вправу потрібно робити по всіх нових іноземних паперах, це чисто українська специфіка. Заводити той пакет на біржу не мало сенсу. Після цього знайшовся покупець на більшу суму, яку вже завели на біржу »..

Сьогоднішня угода відбулася на українській біржі за гривні, в українській юрисдикції. Виплата дивідендів, про які ЗМІ повідомляли в березні, могла стосуватися того першого маленького пакету акцій, куплених за долари, які на біржі не виводилися.

Скільки коштують акції?

За словами Романа Осипова з «БТС Брокер», папери зайшли в Україну 29 липня по заявці клієнта. Це був пакет з 95 акцій за 5792 грн за акцію. У той же час, на NASDAQ акції компанії зараз торгуються приблизно по $209. Надбавку в ціні (близько 10%) брокери пояснюють тим, що несуть додаткові фіксовані витрати. Якщо буде попит на великі пакети акцій, а витрати при цьому залишаться фіксованими, відповідно, вони будуть складати до 0,5-1% різниці в ціні, як зазначає Осипов.

Цей блок акцій проводився від американського брокера до українського три дні, але в майбутньому, коли ці процеси будуть вже налагоджені, вони будуть займати до одного дня, вважає глава українського підрозділу інвесткомпанії EXANTE Володимир Позній.

Як їх купити?

Інвестору, який хоче вкластися в ці папери і отримувати за ним дивіденди, можна купити їх у брокера (української компанії або зарубіжної), який заведе їх на ринок. Операція буде проводитися в гривні. Для цього потрібно відкрити рахунок в цінних паперах (такі рахунки потрібні для операцій з цінними паперами), укласти брокерський договір з брокером, подати заявку на покупку цінних паперів, перерахувати гроші брокеру, після чого він від імені інвестора укладе договір на покупку цінних паперів.

«Важливий момент – зараз немає вхідного порога, можна купити хоч одну акцію. Поки ціни будуть злегка вище, ніж на «домашній біржі», але з розвитком ліквідності премія до NASDAQ буде зменшуватися », – зазначає Сухоруков.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu