#ТиТворецьІсторії

Що робити, якщо вам платять менше, ніж колезі, що виконує таку ж роботу

24 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Дізнатися, що хтось із колег отримує за вашу роботу більше, можна по-різному – наприклад, випадково побачити його виписку про зарплату або почути від нього це безпосередньо. У будь-якому випадку вам буде ніяково й прикро. Ось що слід робити, щоб вирішити проблему без конфліктів.

Швидше за все, коли ви дізнаєтеся, що за ту ж роботу хтось отримує більше, ви прийдете в лють. Особливо якщо у вас є підстави припускати, що вам недоплачують через стать, клас, вік та інших факторів, не пов’язаних з вашими навичками і досвідом.

Але бувають і цілком об’єктивні причини. Наприклад, колега може заробляти більше просто тому, що при працевлаштуванні він зміг домовитися на більш високу зарплату. Або ж він просив підвищення, а ви ні. А може бути роботодавець цінує його сильніше через більшого досвіду або рівня освіти.

Не варто думати, що якщо ви працюєте в компанії довше колеги, то ви зобов’язані отримувати більше, ніж він. Досить часто новачки в компанії можуть заробляти більше старожилів.

До кого звернутися з проблемою

Отже, ви дізналися, що хтось отримує більше вас, і підозрюєте, що це дискримінація. Ви напевно поскаржилися найкращому другові, близьким людям або своїй мамі. Добре, тепер пора вирішувати проблему. Але до кого слід звернутися і що саме потрібно робити?

У більшості випадків треба йти відразу до начальника (якщо у вас з ним хороші стосунки і він адекватний). В першу чергу, рішення про розмір зарплат брало керівництво. Якщо ви не можете поговорити з босом, слід звернутися до відділу кадрів.

Зрозуміло, бесіда буде незручною. Тому ви захочете її відкласти до більш вдалого часу, наприклад, коли буде проводитися аналіз ефективності співробітників. Але експерти радять не затягувати з цією проблемою і розбиратися з нею відразу. Досить часто начальство спочатку вирішує, якими будуть зарплати співробітників, а потім проводить аналіз ефективності чисто для галочки.

Не будьте агресивними

Гнів – природна реакція на несправедливість. Але для вирішення проблеми вам доведеться приборкати свої емоції. Під час розмови ви повинні бути спокійними і зібраними. Не варто робити поспішних висновків і відразу звинувачувати оточуючих у дискримінації, особливо, якщо ви не знаєте всіх фактів.

Ви повинні не вимагати, а питати. Наприклад, можна почати бесіду так: «Мене турбує, що у нас з Олегом різний розмір зарплати. Ми виконуємо однакову роботу, і я побоююся, що різна оплата праці чоловіки і жінки може бути порушенням. Чи не могли б ви пояснити, чому саме обумовлена ​​така різниця? »

Не поспішайте йти в атаку – просто поцікавтеся, чому вам платять по-різному. Як вже було сказано, причина може бути цілком розумною (наприклад, ваш колега керує більшою командою або працює над більш складними проектами).

Чи не відволікайтеся від реальних проблем

Розмова буде важкою і, можливо, ваш начальник буде намагатися захиститися або сперечатися. В такому випадку слід відвернути його від негативу, використовуючи займенники «ми» і «наші». Так ви покажете, що намагаєтеся поліпшити ситуацію заради загального блага, а не просите його про особисте послузі. Можна сказати наступне:

«Я отримую $22 в годину, а Олег $23 в годину. У нас з ним однакова робоча навантаження і досвід. У мене хороші відгуки про продуктивність. Що нам потрібно зробити, щоб підвищити мою зарплату?»

Іноді менеджерів може збентежити той факт, що ви дізналися розмір зарплати свого колеги. Але за законом ніщо не забороняє вам обговорювати свої доходи. Якщо начальник відхилиться від теми, нагадайте йому, що ви прийшли до нього, щоб дізнатися, чому співробітники отримують по-різному.

Що робити, якщо ви зіткнулися з дискримінацією

Якщо після розмови з начальником або главою відділу кадрів, ви зрозуміли, що вам платять менше тільки через стать , расу чи інших причин, не пов’язаних з робочою ефективністю, то варто написати скаргу. Але якщо ви розумієте, що це ні до чого не приведе, можливо, варто пошукати іншу компанію. Не кожна робота коштує того, щоб за неї боролися.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu