Кар'єра, Поради

Як змінити кар’єру, якщо у вас мало досвіду

23 Серпня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Ребекка Фрезер-Тілл працює в приватному університеті Бейтс-коледж ось уже майже десять років. Нещодавно вона стала помічати, що багато хто з її кращих студентів стикаються з кар’єрною кризою всього через кілька років після випуску.

«Я часто чую: “Я почав працювати в першій-ліпшій сфері, я нещасний і не знаю, що мені робити далі “», – розповіла вона. Фрезер-Тілл викладає вікову психологію і прекрасно розуміє, чому так відбувається. На ранніх етапах дорослішання ми часто будуємо свою кар’єру за прикладом близьких людей – дивимося, де працюють наші дорослі родичі або чим планують зайнятися друзі. А після 20 у нас починає формуватися індивідуальність – саме тоді і трапляється криза.

Більшість посібників про зміну кар’єри написано для тих, хто стикається з такою проблемою в більш зрілому віці – наприклад, коли люди за 40-50 шукають можливість почати «друге життя». Але зараз люди все частіше змінюють кар’єру в набагато більш юному віці. Опитування серед претендентів молодше 34 років показав, що менше половини планує надовго затриматися в одній індустрії. В іншому опитуванні серед працівників від 25 до 34 років, 26% заявили, що збираються змінити кар’єру в наступні п’ять років.

Фрезер-Тілл займається тим, що допомагає молодим працівникам кинути обридлу роботу і слідувати кар’єрі мрії. В першу чергу вона радить перестати мріяти і перейти до конкретних дій.

Для початку потрібно визначити, яку кар’єру ви хочете побудувати. Які елементи вашої поточної роботи вам подобаються? Що для вас важливо? У чому ви хороші? Потім слід активно шукати інформацію про відповідні видах роботи. «Якщо ви вважаєте, що вам підійде робота в сфері піару, знайдіть фахівця і дізнайтеся, що вона собою являє», – радить Фрезер-Тілл. Найчастіше робота мрії може виявитися не такою ідеальною.

Так було з Ніколь Твої, яка раніше займалася маркетингом в біотех-компанії. У 25 років вона зрозуміла, що перегоріла – їй не подобалася корпоративна культура, а робота була недостатньо творчою. Тоді вона вирішила, що їй варто влаштуватися в рекламне агентство. «Я поспілкувалася зі співробітниками великих агентств і мені стало ясно, що насправді я шукаю не просто творчу роботу, а справа, яку було б мені до душі», – сказала Ніколь.

Після місяців пошуків і збору інформації, дівчина влаштувалася в кулінарну школу. Вона стала вести кулінарні уроки і готувати і розкладати їжу так, щоб вона красиво виглядала на фотографіях. Зараз Ніколь веде успішний бізнес, як фуд-стиліст .

Як змінити кар'єру, якщо у вас мало досвіду - porady, career

Але необов’язково треба відразу ж радикально міняти свою кар’єру. Джеку було під 30, коли він зрозумів, що йому не подобається працювати менеджером проектів у фінансовій індустрії, і він хоче займатися аналізом даних.

«Було б здорово просто почати все з нуля і відразу зануритися в цю сферу, але мені для цього не вистачало навичок, – сказав він. Тоді Джек почав вивчати інформацію про майбутню кар’єру у вільний час за допомогою безкоштовних онлайн-ресурсів, а потім став ходити на вечірні курси по цій темі. – Коли я почав розвиватися в правильному напрямку, змінилися і мої відчуття на поточній роботі. Я перестав відчувати, що мене щось обмежує ».

Полу Денієлсу було ледь за 30, коли він усвідомив, що його не влаштовує робота продавця. Він все життя захоплювався велосипедами і хотів працювати в цій сфері. Але замість того щоб все кинути і зайнятися новою кар’єрою, він вибрав більш обережний підхід. П’ять років він вибудовував зв’язку в світі велосипедного спорту, тестував ідеї і відкладав гроші, щоб у нього була фінансова подушка.

«Напевно, я написав кілька десятків бізнес-планів», – згадує Деніелс. Зараз йому 38 і він є одним із засновників Princeton CarbonWorks , компанії, що виробляє високоякісні шини для велосипедів. На новій роботі йому в нагоді навики торгівлі, але тепер він більше працює з людьми, так як є обличчям бренду.

Багато підтримують підхід Деніелса і хочуть змінити корпоративну роботу на щось більш яскраве і веселе. Кар’єрний експерт Джей Ліддел радить враховувати не тільки особисті інтереси, а й про «базові людські можливості». Задайте собі питання на кшталт: «Наскільки добре вам дається аналітика? Як добре я працюю в команді? Як я справляюся з труднощами? »

Ці питання допомогли Шакірі Сімли піти з харчової промисловості в політику. У 32 роки Сімли встигла покерувати власним рестораном і виступити на тематичних конференціях. Але з часом вона зрозуміла, що їй краще дається нести соціальну справедливість.

«На роботі я завжди була організатором, – згадує вона. – Мені хотілося створювати руху і бути посередником в різних сферах. Я зрозуміла, що для цього мені треба займатися політикою ». У минулому році Сімли стала працювати юридичним консультантом в окружному раді Сан-Франциско.

Ліддел підкреслює, що молодим фахівцям, які планують змінити кар’єру, варто налаштуватися на постійні зміни. Сучасні працівники менш прив’язані до роботодавців – в середньому вони працюють в одній компанії не більше чотирьох років. Ліддел вважає, що в майбутньому більшість успішних співробітників будуть постійно змінювати професії і сфери діяльності.

«Ваша наступна робота – це всього лише одна зупинка на шляху, в якому їх ще буде дуже багато», – каже експерт.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu