Бізнес, Соціальні медіа

Як користуватися LinkedIn, щоб завести корисні зв’язки і знайти нових клієнтів

11 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

LinkedIn – це мережа професійних контактів, однак це не означає, що там всі так і чекають вашого пітчу. Зрештою, це ще й соціальна мережа в якій можна просувати ваш компанію та бренд.

Карлос Гіл, автор книги « Кінець маркетингу: як олюднити свій бред в епоху соціальних мереж і AI » розповів, що потрібно робити, а чого краще уникати в роботі на LinkedIn.

Як користуватися LinkedIn, щоб завести корисні зв'язки і знайти нових клієнтів - social-media, businessЯк користуватися LinkedIn, щоб завести корисні зв'язки і знайти нових клієнтів - social-media, business

Багато людей, які намагаються «вибудувати особистий бренд», прагнуть набрати 10 тисяч передплатників в Instagram, щоб в сторіз у них з’явилася функція переходу за посиланням через свайп. Однак якщо ви хочете розширити свій бізнес, то краще зосередитися на розвитку свого профілю не в Instagram, а на LinkedIn. А все тому, що приблизно 80% b2b-клієнтів приходить з LinkedIn (далі в списку йде Twitter з 13%).

Люди зараз це бренди і вони мають більшу владу (в усякому разі в мережі), ніж легендарні, глобальні бренди на кшталт Coca-Cola і Nike, тому що на відміну від корпорацій люди реальні і більш близькі оточуючим. Таким чином ваш бренд стає вашим резюме і візиткою.

Популярний аккаунт в LinkedIn може стати цінним активом для будь-якого власника бізнесу, тому що він допоможе завести нових клієнтів, знайти нові джерела лидов і виділити ваш бренд з цифрового шуму.

Найсерйозніша помилка, яку зазвичай допускають в роботі на LinkedIn

Сприймайте LinkedIn, як професійну базу даних, але пам’ятайте, що люди не люблять нав’язливі продажі.

Найбільша помилка в роботі на LinkedIn це вважати, що це чергова платформа для холодних дзвінків і продажів. Тут важче завоювати чиюсь увагу, тому що більшість керівників вищої ланки щодня отримують тонни пітчів. Тому LinkedIn краще шукати для пошуку потенційних клієнтів, а потім зв’язуватися з ним через інші соціальні мережі, наприклад, Twitter або Instagram – там спілкування буде більш природним.

Відмінності LinkedIn від інших соціальних платформ

Щоб домогтися успіху на LinkedIn потрібно добре робити дві речі:

  • Нарощувати мережу професійних зв’язків, вступаючи в групи і запрошуючи туди інших людей.
  • Створювати контент для спільнот, в яких ви берете участь.

На відміну від Instagram, де діє принцип «показуй і розповідай», на LinkedIn швидше живе культура «показуй і продавай». Покажіть людям, що ваш контент поліпшить їх роботу (навчіть їх чому-небудь, виклавши керівництво, запишіть відео з серії «як зробити те-то» і так далі). Поєднуйте навчальний контент з розважальним, наприклад, у форматі інтерв’ю – тут вам стане в нагоді нова функція платформи Live Video.

Якщо у вас маленький бізнес і ви хочете завести відносини з потенційними постачальниками або залучити нових клієнтів, розповідайте не тільки про свою справу, а й про співробітників, клієнтів (можна поділитися який-небудь з їх історій), а також про те, що робить ваш бізнес унікальним.

Як користуватися LinkedIn, щоб завести корисні зв'язки і знайти нових клієнтів - social-media, business

Фото: Unsplash

Як залучити більше уваги до свого профілю і контенту

Щоб вас знайшли на LinkedIn важливо використовувати правильну комбінацію ключових слів в розділах свого профілю.

Насамперед додайте в «Загальні відомості» ключові слова, пов’язані з вашою індустрією, які, швидше за все, будуть шукати люди. Наприклад, в свій профіль я додав такі слова, як «соціальні мережі», «маркетинг», «консультант», «агентство», «автор» і «спікер». Так я підвищив шанси, що мій профіль з’явиться в результатах пошуку, якщо хтось буде шукати «консультант з маркетингу».

Коли приведете свій профіль в порядок, почніть щотижня переглядати його статистику, щоб переконатися, що він точно з’являється в результатах пошуку. Щоб витягти з LinkedIn максимальну користь, вам потрібно бути активними – а значить брати участь в дискусіях, викладати оригінальний контент і вступати в групи.

Хочете за один вечір розширити мережу контактів? Приєднуйтеся до 25-30 груп – пов’язаних з місцевими професійними асоціаціями в місті або просто присвячених вашій індустрії. Якщо ви будете проявляти в них активність, то ваш профіль будуть частіше переглядати, вам будуть приходити заявки на додавання в список контактів, а також люди стануть частіше заходити на ваш сайт, що в свою чергу призведе до нових бізнес-можливостей. Також варто підписатися на акаунти, які мають статус інфлюенсера (він є, наприклад, у Марка Кьюбана, Барака Обами), і коментувати їх записи.

Статті і публікації в LinkedIn

Вони відрізняються один від одного – публікація повинна бути короткою і повідомляти про зміну статусу (наприклад, в ній ви можете просто поділитися посиланням на що-небудь цікаве), а стаття зазвичай більш довгого формату.

Не допускайте помилок і не ставте в статті абзац після кожного речення, щоб привернути увагу. Це тільки дратує. Ваші статті на LinkedIn повинні доповнювати корпоративний блог вашої компанії і покращувати охоплення на цій платформі. Статті відмінно підійдуть для того, щоб скласти якесь керівництво або викласти свої думки з приводу якоїсь актуальної для вашої індустрії теми. У статті можна також вставляти твіти та відео з YouTube.

Я рекомендую робити короткі публікації 1-2 рази на день – в них потрібно ділитися короткими спостереженнями, починати цікаві бесіди і давати невеликі поради. А статті писати тільки коли вам дійсно є чим поділитися.

М’який пітчинг на LinkedIn

LinkedIn – корисна платформа для будь-якого фахівця, проте її звіти не такі докладні, як у Facebook і Twitter. При аналізі метрик вам варто звернути увагу на те, хто переглядав ваш профіль і як часто він з’являвся в результатах пошуку.

Вам напевно захочеться запітчить свою ідею людині, яка подивилась ваш профіль, але я раджу не поспішати з цим. Краще додайте його в список контактів з супровідним повідомленням на кшталт цього: «Здрастуйте! Я бачив (а), що ви переглядали мій профіль і мені цікаво, чим я вас зацікавив (а). Давайте познайомимося ближче! ». Просто кидати заявку на додавання до контактів не варто.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu