Не забудьте поширити ❤️

У Instagram стали набирати популярність акаунти, власники яких приміряють одяг з магазинів мас-маркету на зразок H & M і Zara. Видання The Vox дізналося, навіщо вони це роблять, скільки заробляють і чи платять їм за рекламу бренди.

У число таких блогерів входить Лорен Дікс – вона публікує пости і історії з бюджетним одягом з Target, Walmart, Old Navy, Aerie, H & M і Ann Taylor Loft. Дікс приміряє речі, які інші покупці зазвичай бачать тільки на сайті магазина або на професійних моделях, і висловлює свою думку про них. Передплатники дівчата знають її точний зріст, розмір одягу і інші параметри – це допомагає їм уявити, як певний наряд буде виглядати на них самих.

Як Instagram-блогери заробляють, приміряючи одяг за вас - social-media, businessЯк Instagram-блогери заробляють, приміряючи одяг за вас - social-media, business

Дікс публікує добірки образів на кожен день у своєму блозі By Lauren M з 2012 року, але в Instagram вона почала це робити тільки в 2017 році. За словами дівчини, передплатники відразу ж стали висловлювати подяку.

«Люди говорили: “Це здорово, ви допомогли мені знайти нові речі. Мені не потрібно йти в магазин. Ви зробили покупки набагато простішими”. Крім того, заняття виявилося вигідним, так що я вирішила його продовжити», – розповідає Дікс.

Вона заробляє на комісії з партнерських посилань – персоналізованих URL-адрес, які ведуть на сторінку продукту. Це звичайна практика як для сайтів з рекомендаціями, так і для блогерів, багато з яких отримують більшу частину свого доходу тільки за рахунок таких посилань. Дікс ділиться ними в своєму блозі, а також в Instagram-історіях. Це забезпечує близько 30% її блогерского доходу, який варіюється від $ 2,5 до 6 тисяч на місяць (інші 70% приносить спонсорський контент).

Звичайно, знімати відео в примірювальній ніяково, але дівчина каже, що з часом вона до цього звикла – просто завжди намагається говорити не надто голосно. Вона зазначає, що жодного разу не отримувала зауважень від персоналу і познайомилася з менеджерами Ann Taylor Loft, а в деяких магазинах, в тому числі в Madewell, продавці її впізнають.

Цікаво, що Дікс офіційно не співпрацювала з жодним брендом. «Більшість з них поняття не мають, хто я», – каже дівчина. У неї є віддане співтовариство з 68 тисяч підписників, але все ж їх кількість сильно поступається аудиторії таких фешн-блогерів, як Аріель Чарнас з Something Navy, яка може похвалитися 1,2 млн підписників і випуском спільної колекції з Nordstrom.

Багато магазинів дійсно не хочуть домовлятися про партнерство з блогером, який також робить покупки у їхніх конкурентів. Однак коли сторінка присвячена тільки одному бренду, привернути його увагу може бути легше: зокрема, цієї весни Zara запросила в свою штаб-квартиру творців аккаунта @thedevilswearzara .

Джесс Карпентер ( @jesswithless ) заробляє, демонструючи одяг екологічних брендів на зразок Everlane, Reformation, Sézane. При цьому офіційно вона не співпрацює лише з Reformation, а Everlane і Sézane запропонували їй партнерство.

Такі блогери бачать себе як рекомендаційний сервіс, який спеціалізується на тих магазинах, в яких їх передплатники і так роблять покупки. Аудиторія їм довіряє, бо хоч вони і заробляють на партнерських посиланнях, але все ж вибирають одяг, яка їм дійсно подобається.

Карпентер впевнена – її підписники відразу ж зрозуміють, що публікація була проплачена, а сама вона ніколи не витратила б гроші гроші на певну річ.

«Одного разу я погодилася викласти історію від спонсора, яка мені не особливо подобалася, і в результаті багато від мене відписалися», – згадує вона.

Саме чесність дозволяє блогерам вибудовувати такі близькі стосунки з аудиторією, і в той же час саме через неї підписники можуть відчути себе ошуканими, якщо запідозрять власника аккаунта в занадто тісній співпраці з брендами.

Проте, багато великих виробників одягу хочуть просувати свою продукцію через блогерів. При цьому вони хочуть, щоб платний контент виглядав так само, як і оригінальний. Зараз навіть є агентства, які допомагають брендам знаходити людей, які присвячують їм публікації. Наприклад, стартап з Сан-Франциско Zyper, який залучив $6,5 млн, аналізує сторінки в соцмережах, знаходить головних прихильників конкретного виробника і зв’язується з ними. Ці люди можуть стати «адвокатами бренду» в обмін на його продукцію.

Успіх такого проекту, як Zyper, свідчить про зростаючий скептицизм по відношенню до традиційних блогерів, які за гроші можуть прорекламувати практично все що завгодно. Вони завжди отримували негативні відгуки, але зараз недовіра до них збільшується все стрімкіше, і більш вигідним виглядає співпраця з людьми, які збудували довірчі стосунки зі своєю нехай невеликою, але вірною аудиторією.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu