Маркетинг, Новини

Навіщо Instagram почав перевіряти вік користувачів?

09 Грудня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Минулого тижня Instagram почав запитувати дату народження при реєстрації – тепер акаунти можуть створювати тільки користувачі старші за 13 років. Джош Констайн з TechCrunch розповів, навіщо цій соцмережі потрібна перевірка віку.

Мінімальна життєздатна відповідальність

Instagram жахливо відстає від конкурентів: і Snapchat, і TikTok давно вимагають вказувати вік при реєстрації. Це дійсно має стати стандартом, а законодавцям варто закрити лазівку, що дозволяє сервісам обходити його. Можливість заводити обліковий запис повинна бути тільки у користувачів 13 років і старше.

Facebook, материнська компанія Instagram, з самого початку просила дату народження при реєстрації аккаунта. Безсумнівно, це перешкоджає зростанню соцмережі, так як діти не починають користуватися нею дуже рано. Але це також приносить користь бізнесу Facebook, так як дозволяє точно зорієнтувати рекламні оголошення за віком.

Facebook докладає всіх зусиль, щоб тримати малолітніх користувачів на відстані. Звичайно, деякі діти вказують неправдиві дати і говорять, що вони досить дорослі. В ідеалі Facebook міг би піти далі і почати перевіряти точність цих даних, використовуючи інші доступні відомості. Те ж саме повинен робити і Instagram.

Зараз модератори і в Facebook, і в Instagram блокують облікові записи всіх користувачів, яким, на їхню думку, менше 13 років. Щоб відновити сторінку, її власник повинен завантажити офіційне підтвердження віку. Ця політика вступила в силу тільки в минулому році, після того як Channel 4 в Великобританії повідомив, що модератору Facebook сказали ігнорувати явно неповнолітніх користувачів, якщо вони тільки прямо не заявляють про свій вік. Радикальний підхід полягає у вимозі підтверджувати вік кожного разу при вході, але це може виявитися дорогою і повільною процедурою, яка негативно позначиться на числі нових користувачів і почне дратувати представників старшого покоління.

Прототипи перевірки віку в Instagram

Ще до офіційного оголошення Instagram про новий вимогу дослідник Джейн Манчун Вонг виявила в своєму Android-додатку код, який був прототипом функції, що відхиляє реєстрацію користувачів молодше 13 років. Він також порівнював дати народження в Instagram і Facebook. Тоді Instagram відмовився коментувати ситуацію.

Код пояснювався так: «Надання вашої дати народження допоможе нам переконатися, що ви отримаєте правильний досвід в Instagram. Тільки ви зможете бачити свою дату народження ». Крім відмов у реєстрації, Instagram може використовувати цю інформацію, щоб переконатися, що користувачі молодше 18 років не спілкуються з дорослими незнайомцями і що користувачі віком до 21 років не бачать рекламу алкогольних брендів.

Раніше Instagram працював над поліпшенням своєї політики щодо буллінгу, продажу наркотиків і втручання у вибори, однак про вікові обмеження не було й мови. Тим часом, юні користувачі викладали селфі з такі хештегом, як #12YearOld. При цьому мені знадобилося не більш п’яти хвилин, щоб знайти моторошні коментарі в дусі «Ти мілашка» від дорослих чоловіків під фотографіями явно неповнолітніх дівчаток. Очевидно, Instagram не надто старався цьому перешкодити.

Незаконне зростання

На TechCrunch Disrupt в 2016 році я ставив ті ж самі тривожні питання CEO Musical.ly (зараз TikTok) Алексу Чжу. Я дорікав Чжу в тому, що 10-річні діти виставляють свої тіла напоказ в його додатку. Він намагався переконати мене, що їх акаунтами керують батьки, але його спроби виявилися марними після того, як ми заглибилися в невдачі Musical.ly.

В результаті TikTok оштрафували на $5,7 млн ​​за порушення COPPA (Children’s Online Privacy Protection Act – закон США про захист конфіденційності дітей в інтернеті), і соцмережа змінила підхід. TikTok ввів вікові обмеження як для нових, так і для існуючих користувачів, видалив все відео дітей віком до 13 років і обмежив їх у діях за допомогою опції TikTok Kids, яка не дає публікувати і коментувати відео, а також надавати будь-які особисті дані, заборонені COPPA.

Якщо навіть китайська соціальна мережа, яку Марк Цукерберг називав загрозою свободі слова, захищала дітей краще, ніж Instagram, щось потрібно було робити. Instagram теж міг би взяти приклад з TikTok і створити спеціальний розділ для дітей, де вони були б ізольовані від більш старших користувачів, які можуть бути небезпечними.

Можливо, підхід Facebook і Instagram пояснюється тим, що Цукерберг не вважає виправданим заборону реєстрації дітей віком до 13 років. Ще в 2011 році він сказав: «Це буде боротьба, яку ми в якийсь момент почнемо … Моя філософія полягає в тому, що навчання потрібно починати з дуже, дуже юного віку». Цей підхід реалізований в додатку Messenger Kids, який дозволяє дітям від 6 до 12 років спілкуватися з друзями, якщо батьки це схвалюють.

З урахуванням недавніх скандалів, пов’язаних з Facebook та Instagram, вікове обмеження повинно бути пріоритетом для цих компаній, а також предметом ретельнішого контролю з боку громадськості. Люди усвідомили шкоду соцмереж, і в Instagram не залишалося вибору, крім як почати питати вік користувачів. Без цього інші ініціативи Instagram з безпеки були порожнім звуком.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu