Від авторів, Життя, Продуктивність

Як перестати працювати 24/7 та стати щасливішим – шість правил slow life

17 Грудня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Рекомендуємо до прочитання всім працюючим 24/7, як жити за принципами slow life.

Сучасний світ живе в постійній суєті і гонці за успіхом. До деякого часу цей ритм був і для мене цілком нормальним. Я могла працювати до пізньої ночі, на вихідних, вирішувати стос невідкладних справ і братися за все, що можна. Такий спосіб життя мені подобався, поки я не усвідомила, що час грає проти мене.

Як перестати працювати 24/7 та стати щасливішим - шість правил slow life - produktyvnist, zhyttya, vid-avtorivЯк перестати працювати 24/7 та стати щасливішим - шість правил slow life - produktyvnist, zhyttya, vid-avtoriv

На початку року я вирішила кардинально змінити ставлення до свого способу життя і графіку. Перехід в новий режим почався з пошуків балансу , і через дев’ять місяців методом проб і помилок я прийшла до своєї версії slow life – повільнішого, усвідомленого, та як не дивно, дуже продуктивного життя.

Що таке slow life?

Це культура «повільного руху», яка закликає перестати жити в поспіху і сприяє уповільненню повсякденного життя з метою поліпшення його якості. Slow life почалась з популярного руху slow food, який народився в Італії в кінці 80-х з моменту рішення про будівництво «Макдональдса» на площі Іспанії та першого мітингу італійців проти фаст-фуду.

Жителі Риму не прийняли таке вторгнення і домоглися збереження місцевих тратторій і сімейних ресторанів. Прихильники руху виступали за усвідомлене споживання, приготування страв з органічних місцевих продуктів і насолоду їжею.

Крім сфери харчування, рух знайшов відображення і в сфері мистецтва, тоді slow art став синонімом усвідомленого ставлення до арт-об’єктів. Прихильники руху закликають не ганятися за трендами і не відвідувати виставки та галереї заради галочки, вони радять не поспішаючи вивчати картини, милуватися скульптурами і з насолодою слухати музичні твори.

Я не можу сказати, що всі принципи slow life мені імпонують і підходять, але деякі стали для мене дуже актуальними і дозволили уповільнити хід. Ділюся з вами особистими шістьма правилами, які допомагають мені знайти спокій в суєті повсякденного життя і не упустити щось дійсно важливе.

Розставляйте правильні пріоритети

Якщо ще два роки тому я могла працювати практично 24/7 і відповідати на робочі листи навіть пізно вночі, то зараз в будні дні з 19:00 до 21.00 я повністю присвячую свій час сім’ї.

Ці дві години дозволяють відволіктися від завантаженого робочого дня, розслабитися і провести вільний час з користю як для себе, так і для близьких.

Винятки становлять лише важливі клієнтські заходи або зустрічі з друзями – соціальне життя ніхто не відміняв. Правильний розподіл пріоритетних справ – це просте правило, яке дозволило мені дотриматись балансу між роботою і сім’єю.

Навчіться «випускат пар»

Дуже важливо знайти свої техніки розслаблення: комусь допомагають різні практики йоги, читання книг або активні спортивні заняття, але мій варіант – це щоденні піші прогулянки на повітрі, тому я перевезла свою команду ближче до дому, щоб уникнути необхідності користуватися громадським транспортом і машиною .

Тепер в день я мінімум годину проводжу на свіжому повітрі, не рахуючи прогулянок з однорічним сином. Крім прогулянок, відмінний розслабляючий ефект на мене справляє лазня. Кілька годин наодинці з собою і зі своїми думками допомагають налаштуватися на новий лад і сфокусувати увагу на найголовнішому.

Влаштовуйте digital-детокс

Можливо, одна з найкорисніших звичок в епоху надмірного потоку інформації. Цього літа я провела невеличкий експеримент і видалила інстаграм на пару місяців. Результати мене дуже порадували, так як з’явилося більше вільного часу для спілкування в офлайні і читання книг.

Експеримент тривав не так довго через специфіку моєї професійної діяльності, однак, коли я повернула аккаунт, то помітила, що проводжу в ньому менше часу і більш усвідомлено фільтрую контент.

Готуйте вдома

Після переходу на slow life я знайшла час для домашніх справ і готування. Бажання побалувати близьких смачними стравами сформувало в нашій родині два важливих правила, яких ми намагаємося дотримуватися: сніданок разом по буднях і сімейний обід у неділю.

Я стала більше насолоджуватися самим процесом приготування їжі і полюбила запрошувати гостей на сімейні обіди.

Говоріть «ні»

Це дуже сильно заощадить ваш час. Беріться тільки за ту кількість справ, які ви здатні ефективно зробити. Не потрібно заповнювати графік під зав’язку, бажаючи встигнути все і скрізь.

Я залишаю в календарі тільки важливі зустрічі, відмовляюся від нецікавих проектів і перестала ходити на світські заходи «для галочки».

Знайдіть своє хобі

Slow life-філософія спонукала мене повернутися до давно забутого хобі – малювання з натури. Раніше я дуже часто вдавалася до творчості, отримуючи від цього неймовірне задоволення, але в період активної роботи і великої завантеженості у мене не було можливості присвячувати належну кількість часу улюбленій справі.

Перехід на новий ритм життя дозволив мені розподіляти свій таймінг так, щоб протягом тижня вистачало часу на все, в тому числі і на хобі.

Підводячи підсумок, зазначу, що немає загальної формули щастя при переході на повільне і усвідомлене життя. Принципи slow life неунікальні, але вельми прикладні, і кожен може знайти в них щось своє. Раджу почати хоча б з одного правила, і, можливо, результати вас надихнуть.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu