Лайфхак, Продуктивність

Як працювати ефективніше в 2020 році – поради NYT

07 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Видання NYT зібрало кращі публікації про продуктивність на робочому місці. UAspectr приводить адаптовану версію збірки.

Опишіть плюси і мінуси

Близько третини американців не відчувають залученості на роботі. І хоча кожна робота – унікальна, ситуацію напевно можна поправити порівняно невеликими зусиллями.

Для початку, проведіть день з блокнотом під рукою. Розділіть сторінку на дві колонки – в одну записуйте справи і ситуації, які вам подобаються, в іншу внесіть негативні моменти. Це звучить безглуздо, але на практиці дозволяє розкрити приховані від поверхневого погляду проблеми.

Це, звичайно, тільки відправна точка. Потрібно не тільки записувати, але і реально змінювати ситуацію.

Грамотно розпоряджайтесь перевагами

Виправляти власні недоліки – мантра сучасності. За нею багато хто забуває про те, з чим справляються по-справжньому добре і коли потрібно застосовувати свої сильні сторони.

Люди схильні дотримуватись зручної поведінки. В результаті складається ситуація, яку Мелінда Гейтс охарактеризувала так: «Часто наші слабкості – просто зворотний бік сильних якостей».

Іншими словами, стежте за собою. Якщо ви вмієте надихати людей – не забувайте про суворість. Якщо добре справляєтеся з мікроменеджментом, не втрачайте з уваги загальну картинку.

Уникайте драми

Чутки і розмови на роботі – нормальне явище.

На новій роботі можуть запитати про відносини, плани на вільний час, соціальниі мережі – в кожному випадку потрібно відшукати свій баланс між чесністю і приватними даними.

Якщо виходите на нове місце, постарайтеся підготуватися до таких ситуацій – і не впадайте в крайності.

Запитайте себе: «Я займаюся тим, чого хочу?»

Це одне з найскладніших питань у житті – але ніхто, крім вас, відповісти не зможе. Побудьте максимально відвертим з самим собою.

Експерти радять критично оцінювати свою позицію хоча б раз на рік. Це може бути Новий рік, день народження або будь-яка інша дата. Не потрібно чекати великої трагедії, щоб задуматися про зміни.

Пам’ятайте, що в середньому за життя люди проводять до 80 000 годин на роботі. Подумайте, скільки часу може йти даремно, якщо ви зайняті чимось, що вам не до душі.

Навчіться справлятися з мудаками (і не станьте одним з них)

Рано чи пізно вам, швидше за все, доведеться мати справу з неприємним колегою. Він може нешанобливо до вас ставитися, привласнювати собі чужі заслуги або звинувачувати інших у власних помилках.

Природна реакція на таку поведінку – захисна. Це може лише погіршити ситуацію. Дослідження показують, що подібні люди раціоналізують агресію – їм здається, ніби поводитися подібним чином потрібно для досягнення результату. Спробуйте їм натякнути, що агресія – не завжди потрібна та необхідна.

А якщо це не допомагає, постарайтеся скоротити спілкування з подібними людьми. На крайній випадок, уявіть себе фахівцем з мудакві – і подивіться, який чудовий екземпляр вам дістався.

Просіть порад з розумом

Якщо ви – досвідчений фахівець, то напевно впізнаєте ситуацію. Люди запрошують вас на каву, а на справді шукають консалтинг. Для будь-якої зайнятої людини, виділити час і зусилля на таку розмову – вже велика справа.

Пам’ятайте про це і самі. Не будьте занадто цинічні, коли призначаєте такі зустрічі. Давайте людям вибір, не критикуйте їх затягнуті відповіді. І намагайтеся, якщо це можливо, вибудувати якісь відносини, а не просто виманити інформацію.

Станьте кращими на співбесідах

Згідно з дослідженнями, 92% людей страждають від неспокою напередодні співбесід. Переживання різні: від невміння себе подати, до зовнішнього вигляду. За цим тягнуться природні реакції – тремтячі руки, заїкання – і ситуація тільки погіршується.

Люди, яких опитав NYT, радять різні підходи. Наприклад, подавати складну для себе правду з гумором, не боятися суперечок і не надавати дрібницям надмірного значення. Не варто забувати і про те, що провальна співбесіду – не катастрофа. Вам просто не подзвонять, а ви візьметеся за інший оффер.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu