Маркетинг

Короткий огляд партнерських мереж – види, переваги, підводні камені

19 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кожен власник бізнесу націлений на розвиток і масштабування. Для залучення нових клієнтів і утримання старих задіюються всі можливі канали реклами і просування, як в офлайн-, так і в онлайн-просторі. Все більше компаній-рекламодавців обирають affiliate-маркетинг в якості каналу продажів, адже він вже довів свою ефективність на прикладі великих міжнародних і локальних брендів. Оплата відбувається за конкретну “цільову” дію, тому і назва в такої бізнес моделі “CPA – cost per action” – оплата за дію.

У процесі беруть участь три дійові особи:

Рекламодавець – інтернет-магазин або онлайн-платформа – сторона, зацікавлена в просуванні свого бренду, в рекламі в інтернеті і отриманні від цього конкретного результату (зроблене замовлення товару або послуги, встановлений додаток, тощо). Цільова дія обирається рекламодавцем самостійно, в залежності від його стратегії і напрямку масштабування бізнесу.

Веб-майстер – людина або компанія, які мають канали просування (форум, блог, ютуб-канал, сайт, програми лояльності, кешбек-сервіси або агрегатори купонів і промокодів тощо) з власною аудиторією. Веб-майстер розміщує інформацію про рекламодавця на своєму майданчику і отримує комісію за цільову дію, яку здійснив користувач його майданчика. Наприклад, веб-майстер розповів про новий додаток і “змотивував” свою аудиторію його встановити. Чим більше скоєних цільових дій (в даному прикладі – установок додатка), то вищий заробіток.

Партнерська мережа – платформа, яка надає інструменти для продуктивної співпраці в системі affiliate-маркетингу, і є гарантом прозорого і відкритого співробітництва обох сторін. Партнерська мережа виконує функцію трекінгу цільових дій, коректної їх атрибуції та дає можливість працювати як і одній людині або невеликим і середнім компаніям, так і великим компаніям – веб-майстрам з гігантами online-простору: такими брендами як Booking, AliExpress тощо . Уся “операційна робота” лягає на партнерську мережу: підписання договорів, інтеграція, трекінг цільових дій, атрибуція, виплати – усі ці завдання вирішує партнерська мережа.

Яким би популярним майданчиком не володів веб-майстер або які б великі бюджети не вкладав у просування рекламодавець, багато в чому саме від вибору платформи, на якій буде відбуватися робота, залежить результат. Основне завдання партнерської мережі – допомагати розвиватися і тим, і іншим. Як ми побачимо нижче, не всі СРА-мережі надають однакові інструменти для роботи, підтримку партнерів і їх навчання (а багато хто цього не роблять взагалі).

Світовий досвід показує, що зараз усі дії спрямовані на спрощення і комфорт. Зручніше користуватися одним сервісом для роботи, який об’єднує в собі весь необхідний функціонал, ніж 10 різними додатками, в кожному з яких буде по одному інструменту. У всіх у нас є смартфони, ми не носимо замість них з собою записну книжку, калькулятор, фотоапарат і ще безліч предметів. Так само і з партнерськими мережами. Давайте розглянемо, що пропонують різні СРА-мережі для роботи і на що варто звернути увагу.

Admitad

Короткий огляд партнерських мереж – види, переваги, підводні камені - online-marketing

Міжнародна компанія Admitad заснована у Німеччині 1 жовтня 2009 року. Офіційний запуск однойменної платформи відбувся 1 березня 2010 року після 7 місяців розробки. З Admitad співпрацюють понад 1 700 рекламодавців, на сайти і мобільні додатки яких щодня залучають більше 5 000 000 цільових переходів більш ніж 618 200 веб-майстрів.

Знайомство з платформою

Після реєстрації в партнерській мережі для веб-майстра стає доступний наступний функціонал:

 • інструменти для роботи
 • каталог програм доступних до вибору
 • статистика
 • фінанси, де можна подивитися свій баланс і заробіток
 • новинна платформа з актуальною інформацією

Якщо ви веб-майстер початківець без великого досвіду, в першу чергу зверніть увагу на наповнення сайту, центр допомоги і наявність навчання на платформі.

Короткий огляд партнерських мереж – види, переваги, підводні камені - online-marketing

Однією з головних особливостей Admitad є наявність власної академії, в якій можна знайти поради, на що “лити трафік” в наступному місяці, дізнатися про новий інструмент і успішні кейси, або навчитися робити лендінг.

Паралельно з навчанням, ви можете знайомитися з інструментами платформи і приступати до роботи з партнерськими програмами в потрібному вам сегменті.

Інструменти, пропоновані Admitad, значно допоможуть спростити роботу веб-майстрам в різних напрямках:

 • Офіційне браузерне розширення для Google Chrome для створення партнерських посилань в один клік на сайті рекламодавця. Admitad Extension (версії Lite і Pro) прямо в пошуковій видачі покаже, у яких сайтів є партнерська програма, дасть доступ до перегляду всіх діючих знижок і промокодів рекламодавця в розширенні і можливість ділитися ними в соціальних мережах.
 • Admitad Bot – бот для Tелеграмма, який генерує і перевіряє партнерські посилання (deep links) зі смартфона або будь-якого іншого пристрою. Показує Hot Products на AliExpress і відкриває доступ до більш ніж 30 000 рекламодавців по всьому світу.
 • Захист від AdBlock – Cookie Checker (або просто скрипт, який легко інтегрується в код сайту) пропонує користувачеві відключити AdBlock.
 • Агентські кабінети – Getuniq дозволяє ефективно оптимізувати і розподіляти бюджет рекламних кампаній між усіма великими рекламними мережами (гугл, яндекс, вк тощо)
 • Унікальні промокоди – промокоди, сформовані для певного веб-майстра.
  Відмінною особливістю даного продукту є можливість працювати з інтернет-магазинами без партнерського посилання. Реєстрація замовлень здійснюється за назвою промокода.
 • Різні інструменти пов’язані з посиланнями – сюди входить і тестер, для перевірки правильності реферальних посилань, Deeplink-генератор, сервіс збору битих посилань (переходи за якими не приносять грошей, сервіс інформує про це), Shortlink, який перетворює довгі посилання в компактні, Moneylink – перетворює звичайні посилання на вашому ресурсі в партнерські.
 • Втрачені замовлення – якщо ви вважаєте, що замовлення несправедливо відхилені або не зараховані системою, створюйте заявку і замовлення пройдуть додаткову перевірку.
 • Інтеграція з Google Ads – ви можете налаштувати відправку конверсій в аккаунт Google AdWords. Коли накопичаться дані, ви зможете підключити автоматичні стратегії AdWords для оптимізації вартості конверсії.

Новачкам не варто лякатися такого великого розмаїття інструментів. Для того, щоб в них розібратися, в Академії Admitad знайдуться всі необхідні матеріали, потрібно лише приділити трохи часу на ознайомлення. Ті ж, хто в СРА-маркетингу вже не перший день, оцінять ці технологічні рішення по достоїнству.

Salesdoubler

Короткий огляд партнерських мереж – види, переваги, підводні камені - online-marketing

(Партнерська мережа, що спеціалізується на мікрофінансах (UA і WW) і FMCG. Максимально оптимізована під український трафік)

Стандартно реєструємося на платформі (не займе більше 5 хвилин) і знайомимося з наповненням сайту.

 • Новини (вони ж партнерські програми)
 • Статистика з великою кількістю фільтрів
 • Партнерські програми доступні до роботи
 • Інструменти (більш докладно розглянемо нижче)
 • Виплати і все пов’язане з фінансами
 • Підтримка
 • Топ
 • Блог

При переході в меню інструментів, доступні три вкладки:

 • Навчальні матеріали, де можна знайти три лонгріда по роботі з різними гео (Україна, В’єтнам, Мексика)
 • Купони і знижки надані рекламодавцями
 • Інтеграція зі статистикою Universal (Google) Analytics – докладна інструкція по інтеграції.

Як ми можемо бачити, на платформі найбільш розвинена сфера фінансів, а інші напрямки (сервіси, геймінг і т.д.) не можуть похвалитися великою різноманітністю.

Платформа підійде для веб-майстрів, які вже знайомі з CPA і точно знають, як вибудовувати процес, проте, за інструментами для роботи доведеться звертатися на сторонні ресурси. Для новачків в цій сфері може не вистачити навчання, що на перших порах може стати причиною невдалого старту.

Advertise

Короткий огляд партнерських мереж – види, переваги, підводні камені - online-marketing

(Партнерська CPA програма. Велика частина офферов – це інтернет-магазини, онлайн-ігри і товари поштою)

Для початку давайте познайомимося з інтерфейсом платформи і основним функціоналом.

 • Перша сторінка “Старт” коротко показує всю найважливішу інформацію – новини системи (події, анонси конференцій, свята, знижки та акції), окремо є новини спільноти і стрічка подій, де відображається додавання нових офферів. Також доступна коротка статистика за 30 днів і віконце балансу
 • Далі розширена статистика з фільтрами і можливістю експорту звіту в файл
 • Додавання своїх джерел трафіку
 • Оффери від рекламодавців (доступні фільтри по країні, модель оплати, категорія, тип трафіку, платформа)
 • Інструменти
 • Фінанси (виплати, настройка виплат)
 • Підтримка – тікети, події (новини), контакти для зв’язку, FAQ

Advertise надає досить великий вибір інструментів: ротатор банерів, агентські кабінети, акції та купони, реферальная програма по залученню нових веб-майстрів і отримання відсотка від їх заробітку, фіди купонів, тестер і скорочувач посилань, інтеграція з GoogleAds.

Резюмуючи, можна сказати, що Advertise підійде як для новачків, так і для професіоналів – великий вибір офферів, наявність підтримки. Ви будете в курсі новин, які відносяться до платформи, але на жаль, немає оглядів ринку в цілому. Тому пошук нової інформації і навчальних матеріалів доведеться проводити самостійно на сторонніх ресурсах.

Підсумок

У сучасному світі один з головних ресурсів, за який змагаються рекламодавці – увага користувачів. І якщо ви не тільки подивилися на банер або цікаве посилання, але і перейшли по ньому і виконали цільову дію, отже, веб-майстрам вдалося домогтися своєї мети. Робота з партнерськими мережами – це такий же праця, як і будь-яка інший – вимагає навчання, часу і вкладених ресурсів.

Affiliate – маркетинг щодня доводить свою ефективність. Бренди не хочуть просто спускати бюджети на кліки, а вибирають оплату за конкретні результати. Досвід світових компаній доводить, що даний канал працює.

Рекламодавці одержують замовлення і готові за них платити, веб-майстри – монетизують свій трафік, а партнерська мережа допомагає розвиватися і першим і другим.
Важливо розуміти, що партнерська мережа – лише інструмент для розвитку бізнесу. А будь-яким інструментом потрібно користуватися, вкладаючи в розвиток час і сили, щоб процес був win-win-win для всіх учасників.

Якщо ви вирішили вести бізнес за моделлю CPA, важливо пам’ятати, що все три дійові особи в цій сфері, про які ми говорили на початку (рекламодавець, платформа і веб-майстер), – партнери. Кожен націлений на якісну роботу і розвиток свого бізнесу. І тільки в синергії командної роботи можливий дійсно ідеальний результат.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu