Кар'єра

6 речей, яких не потрібно робити, щоб стати затребуваним фрілансером

08 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо нічого не змінювати, то нічого не зміниться – редактор Тара Блер Болл переконана, що цю фразу варто згадувати при вирішенні будь-яких проблем, в тому числі професійних. У блозі на Medium вона розповіла, як фрілансеру переглянути підхід до роботи, щоб збільшити дохід.

1. Перестаньте працювати у вакуумі

Регулярне спілкування з іншими фрілансерами часто допомагає в розвитку кар’єри. Я входжу в кілька тематичних груп (в Slack, Telegram і WhatsApp), і кожна з них по-своєму цінна.

Ми надихаємось ідеями один одного. Я отримую та даю поради про все – від генерації лідів до створення бренду. Я дізнаюся про нові публікації та місця для розміщення, а також отримую посилання на корисні безкоштовні і платні ресурси. Саме в одній з цих груп мені вперше запропонували задуматися про коучинг, який пізніше став частиною мого бізнесу.

Може здаватися, що на фрілансі ви працюєте в вакуумі – але ви не зобов’язані зберігати це положення, і я не раджу це робити.

2. Перестаньте ігнорувати клієнтів

Багато фрілансерів відразу створюють портрет потенційного клієнта і продумують способи його залучити. У мене вийшло навпаки: я просто почала вести блог і з часом виявила, що мої статті зазвичай коментують фахівці з вищою освітою, яких цікавлять відносини між людьми і особистий розвиток.

Якщо я хотіла продовжувати писати для цих людей, мені потрібно було дізнатися про них більше – що привертає їх увагу, що робить їх щасливими або сумними, на що вони з легкістю витрачають гроші? Я провела дослідження, використовуючи сайти з питаннями на кшталт AnswerThePublic.

Припустимо, ваш ідеальний клієнт – самотня жінка-мілленіал, яка будує кар’єру. Чи знаєте ви, чого вона потребує і чого хоче? Чи надаєте ви продукт, який їй цікавий або потрібен, пишете статті для журналів, які вона читає?

Не поринайте в себе настільки, щоб забути про потреби клієнта.

3. Перестаньте ігнорувати хороші поради

Будучи коучем, я зустрічаю велику кількість людей, які хочуть досягти успіху, в тому числі фінансового. Вони приходять до мене за порадою, але, отримавши зворотний зв’язок, заснований на досвіді, цифрах і дослідженнях ринку, вони називають мільйон причин, за якими моя рекомендація погана і їм не допоможе.

Дозвольте мені повернутися до стартової цитаті: якщо нічого не змінювати, то нічого не зміниться. Просіть пораду, якщо ви дійсно готові їй наслідувати.

Якщо ви хочете добитися успіху, шукайте переможців. Людей, у яких виходить втілювати в своєму житті ваші мрії. До їхніх рекомендацій безперечно варто прислухатися.

4. Перестаньте класти яйця в одну корзину

Фрілансери, які за рік заробляють більше ніж шестизначні суми, завжди мають різні джерела доходу. Вони пишуть, редагують, продають, рекламують і займаються веб-дизайном. Вони працюють на безліч різних клієнтів. Вони займаються інвестиціями. Це коучі або консультанти. Вони продають товари на Amazon або Etsy.

У мене є п’ять джерел доходу:

  • написання текстів (райтінг, створення контенту, копірайтинг, ведення блогу на Medium);
  • редактура (продається як частина написання текстів, коучингу або сама по собі);
  • продаж електронної книги і видання в м’якій обкладинці;
  • коучинг;
  • партнерські програми (Amazon і інші).

Заробіток фрілансерів нестабільний. Коли настає криза, замовники викреслюють їх з бюджету першими. Наявність п’яти різних джерел доходу допомагає мені не тремтіти від страху (як і запас грошей на шість місяців життя).

5. Перестаньте писати інструкції, не досягнувши успіху

Успіх – річ суб’єктивна. Рінго Старр замінив Піта Беста прямо перед зльотом The Beatles. Бест все ще був успішний, але досягав він коли-небудь успіху рівня своєї The Beatles? Ні.

Можна вважати себе успішним, заробляючи на фрілансі $100 в місяць, і вирішити поділитися цією доброю новиною з усіма. Це прекрасно, але більшість людей не назвуть це успіхом. Їх не зацікавить керівництво, в якому йдеться не про ту суму, до якої вони прагнуть.

На початку кар’єри краще не захоплюватися написанням інструкцій. Просто виконуйте свою роботу, і люди самі до вас прийдуть.

6. Перестаньте зациклюватися на «мистецтві»

Якщо ви займаєтеся фрілансом, вам слід бути не тільки продуктивним, але і гнучким. Вам доведеться враховувати потреби і переваги клієнтів, які платять за ваші послуги. Вони очікують, що ви надасте продукт, якого вони потребують.

Фрілансери не звільняються чарівним чином від думок інших людей. Фріланс ідеалізують, тому що він дає велику свободу, але все ж ця свобода не абсолютна.

Найуспішніші фрілансери співпрацюють, слухають, досліджують і розвивають кілька джерел доходу. Це приголомшлива кар’єра, але свобода і самозайнятість не так легкі, як здається спочатку. Якщо ви хочете досягти успіху в цій галузі, вам потрібно бути гнучким і працьовитим. Без змін обійтися не вдасться.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu