Кар'єра, Новини, Поради

Кращі біржі фрілансу для пошуку роботи. Як почати працювати віддалено

28 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

В останні місяці багато людей потрапили під скорочення і почали шукати нові кар’єрні можливості в інтернеті – через це це біржі фрілансу переживають новий сплеск популярності. У цій статті розберемося, що являють собою такі сайти, які види бірж є і як новачкові приступити до роботи на них.

Біржа фрілансу – що це?

Біржа фрілансу – це онлайн-платформа, на якій компанія може знайти і найняти фахівця для віддаленої роботи. Такі сайти особливо популярні в цифровому бізнесі. Вони виступають як посередник, забезпечуючи безпечне і зручне залучення віддалених експертів для виконання разових завдань.

На біржі фрілансу можна знайти таких фахівців, як дизайнер, маркетолог, копірайтер і розробник. Працюють біржі по-різному. Наприклад, відомий зарубіжний сайт Upwork використовує спеціальні алгоритми, які аналізують замовлення і пропонують відповідних виконавців ще до натискання кнопки «Пошук».

Цей же процес працює і у зворотному напрямку: алгоритми Upwork пропонують фрілансерам відповідні завдання, грунтуючись на змісті їх профілів. При цьому у виконавців також залишається можливість самостійно шукати проєкти і відповідати на запрошення клієнтів. Чим більше успішно завершених проєктів, тим кращі шанси залучити нових замовників.

Біржі фріланса можуть відрізнятися типом пропонованої роботи (разові проєкти з фіксованими ставками або поточні проєкти з погодинною оплатою), послуг, що надаються (розробка, дизайн, копірайтинг тощо), моделей взаємодії, географічних переваг тощо. Розглянемо їх види в наступному розділі.

Кращі біржі фрілансу

За кордоном

Для всіх

Цей сайт стане в пригоді не тільки фрілансерам, а й тим, хто шукає повноцінну віддалену зайнятість. Пропозиції можна сортувати за типом роботи. Про шахраїв можна не турбуватися: всі вакансії на FlexJobs ретельно перевіряються. Однак за постійний доступ до них доведеться заплатити.

SolidGigs рекомендується тим, хто хоче швидко знайти роботу. Щотижня команда цього ресурсу робить розсилку з 2% кращих пропозицій з усього інтернету. На сайті також можна знайти бібліотеку з курсами, шаблонами, скриптами та іншими інструментами, які допоможуть фрілансерам знайти більше проєктів, підняти прайс, залучити серйозніших клієнтів і вивести бізнес на новий рівень.

На цьому сайті представлені проєкти, за які замовники готові платити від $5. Fiverr підійде фахівцям-початківцям, які хочуть зібрати портфоліо.

Upwork – найбільша біржа для фрілансерів з усього світу. На ній зареєстровано понад 12 млн виконавців і 5 млн замовників, щорічно там додається по 3 млн завдань. Upwork бере комісію в 20%. Ресурс підходить для новачків, але на ньому багато проєктів з низькою оплатою. Вигідніші замовлення варто шукати на спеціалізованих сайтах.

Підійде тим, у кого є портфоліо і досвід. Тут важче зареєструватися, але якщо ви пройдете перевірку, то отримати роботу буде легко. Сайт спеціалізується на маркетингу, соціальних мережах та копірайтингу.

Сайт збирає пропозиції з інших джерел. На ньому легко знайти віддалену роботу або вакансію в місцевій компанії. Користуватися ним можна безкоштовно.

Ресурс призначений для студентів або недавніх випускників. На ньому представлені вакансії для фрілансерів на неповний робочий день. Тут можна знайти першу роботу, яка дасть корисні контакти і досвід.

На цьому сайті є безліч проєктів – як разових, так і постійних. Безкоштовно можна відгукнутися тільки на вісім пропозицій. Комісія може скласти $3-5 або 3-5% за замовлення (порівняно з іншими ресурсами це недорого).

Тут легко створити профіль з описом досвіду, а це підвищує шанси зацікавити потенційних роботодавців. Комісія складає приблизно 9%, користувачеві також доступні кілька безкоштовних заявок.

ServiceScape почав працювати в 2020 році. Це міжнародна біржа для фрілансерів з різними навичками і досвідом, але особлива увага там приділяється графічному дизайну, копірайтингу, редактурі та перекладу. У ServiceScape вже є 259 тисяч завершених проєктів і понад 79 тисяч клієнтів. Сайт підходить для співпраці зі стартапами та малим і середнім бізнесом.

Цей сайт не забезпечує безпеку угод, тому краще укласти договір або зустрітися з замовником особисто. Більшість клієнтів шукають виконавців для термінових завдань. Віддалену роботу можна знайти в розділі для великих міст.

Кращі біржі фрілансу для пошуку роботи. Як почати працювати віддалено - porady, news, career

Для копірайтерів

Тут є багато високооплачуваних замовлень для фрілансерів, які займаються написанням текстів, редактурою і створенням всіх видів контенту. Крім того, на Contena можна знайти повноцінну віддалену роботу.

Цей сайт виглядає як дошка оголошень, яка оновлюється з понеділка по п’ятницю і пропонує фрілансерам свіжі замовлення.

Не звертайте уваги на назву ресурсу: тут можна знайти будь-які проекти – від ведення блогу до редактури і копірайтингу. Blogging Pro повністю безкоштовний.

Сайт для тих, хто мріє про кар’єру журналіста. Крім типових проєктів для копірайтерів і редакторів, на ньому можна знайти вакансії в медіа.

Після легкої реєстрації ви почнете щодня отримувати розсилку з найактуальнішими пропозиціями для фрілансерів. Підписка безкоштовна.

Цей ресурс підходить як початківцям, так і досвідченим фрілансерам. Вакансії легко відфільтрувати за типом роботи і необхідного досвіду. Сайт безкоштовний.

Сайт існує вже багато років. Тут можна подивитися наявні вакансії та сформувати стрічку за ключовими словами, щоб відразу бачити нові.

Ви можете не тільки підписатися на розсилку з вакансіями, а й подати заявку, щоб писати тексти для цього ресурсу. Платять добре, але пройти відбір непросто.

На Media Bistro багато категорій завдань, в тому числі копірайтинг і редактура. Замовлення різноманітні – від редагування книг до створення PR-контенту, тому кожен знайде для себе як мінімум декілька відповідних варіантів.

Цей сайт створений для технічних письменників, які можуть писати керівництва з виставлення рахунків, платежів, блокчейну і багато чого іншого. Новачкам знайти роботу на Due може бути важко, оскільки ресурс спеціалізується на довгострокових проєктах, але, якщо у вас вже є знання в цій області, спробувати точно варто.

На PubLoft представлені високооплачувані проєкти від надійних клієнтів. При цьому взаємодіяти з ними не знадобиться: сайт обіцяє фрілансерам, що їм не доведеться шукати замовників або спілкуватися з ними. Комісія починається від $150 за проєкт. Ви будете займатися роботою, а PubLoft – відносинами з клієнтами.

Contently – це ресурс, на якому представники творчих професій можуть безкоштовно розмістити портфоліо і отримати замовлення від сотень успішних брендів з усього світу. Contently самостійно пов’язує виконавця з клієнтами. Для цього потрібно, щоб команді аккаунт-менеджерів сподобалося ваше портфоліо.

Для дизайнерів

Цей сайт відрізняється від звичайних бірж фріланса: тут клієнти створюють конкурс, а дизайнери відправляють свої роботи. Плату за проєкт отримує тільки переможець. 99 Designs підійде фахівцям, яким потрібно створити портфоліо.

Це не біржа фріланса як така, але дизайнерам цей ресурс точно стане в пригоді. На ньому можна викласти свої роботи, а оскільки у профілю на Behance більше шансів з’явитися на початку пошукової видачі, ніж у персонального сайту, замовники помітять вас раніше.

Якщо ви мрієте попрацювати в перспективній компанії, почніть свій шлях з Angel List. На цьому сайті виконавців шукають найрізноманітніші стартапи, тому ви зможете познайомитися з цією культурою і, можливо, отримати шанс на довгострокове працевлаштування.

Ця біржа схожа на 99 Designs, але на ній менше дизайнерів і нижчві розцінки. Обидва ці фактори сприятливі для новачків: тут не потрібно конкурувати з безліччю досвідчених фахівців, тому шанси на перемогу вищі.

Почати з цього сайту варто тим дизайнерам, які спеціалізуються на логотипах: на Envato Studio це найпопулярніша категорія замовлень.

Цей майданчик більше підійде для досвідчених дизайнерів. На Coroflot ви розміщуєте портфоліо, а клієнти – завдання. Посередником є ​​сам сайт, який встановлює зв’язки між фрілансерами і замовниками.

Тут знайти проєкти можуть і дизайнери, і розробники. Буде потрібно витратити якийсь час на сортування завдань, але після цього їх пошук стане помітно простішим.

Цей сайт підходить тільки дизайнерам. Він безкоштовний для фрілансерів, і зареєструватися на ньому просто: списків очікування і запрошень кодів немає.

Це співтовариство схвалює лише дуже невеликий відсоток заявок від дизайнерів. Але кандидати, що пройшли відбір отримують доступ до замовлень від таких компаній, як Apple, Facebook і Google. Вони постійно публікують завдання для дизайнерів, художників, фотографів, продюсерів та фахівців з реклами.

Кращі біржі фрілансу для пошуку роботи. Як почати працювати віддалено - porady, news, career

Для розробників

Це один з кращих сайтів для розробників-фрілансерів, який заробив собі гарну репутацію завдяки ретельній перевірці як замовників, так і виконавців. Більшість завдань на ньому закриваються менш ніж за 48 годин.

Завдяки публікаціям на TechCrunch, The Wall Street Journal і CNBC Lorem швидко став популярним ресурсом для розміщення короткострокових проєктів з розробки сайтів. Клієнтів особливо приваблює відсутність щомісячної плати за публікацію завдань. За виконання однієї з них зазвичай можна заробити від $25 до $250. Команда Lorem витрачає багато часу на ручну перевірку фрілансерів, тому для реєстрації вам доведеться почекати схвалення заявки.

Тут реєстрація не займе багато часу: ви практично відразу ж зможете відгукуватися на завдання. Цей сайт спеціалізується на проєктах середньої і високої складності, так що більше підійде досвідченим фахівцям.

Це безкоштовний ресурс із завданнями як для розробників, так і для дизайнерів.

На цьому сайті шукають самих різних виконавців – від розробників до гуру кібербезпеки. 10x Management підійде тим, хто отримав вузьку технічну спеціальність, або тим, хто планує її отримати і вивчає перспективи.

Це теж майданчик як для розробників, так і для дизайнерів. Gigster підбирає фрілансерів для проектів за допомогою ШІ. Підійде тим, у кого вже є досвід.

Talent Cupboard – ресурс, який підходить новачкам: на ньому можна створити резюме і знайти перших клієнтів.

Тут шукають виключно фахівців по роботі з WordPress. Спектр завдань може бути найширшим – від налаштування тем до підключення плагінів.

Цей сайт об’єднує розробників і дизайнерів. Це досить простий ресурс із завданнями. Пошук можна налаштувати за оплатою, необхідними навичками таі дедлайном.

Якщо ви досвідчений програміст, YouTeam допоможе знайти віддалену роботу або позаштатий підробіток. Більшість користувачів сайту не є фултайм-фрілансерами, тому ви зможете взяти на себе довгострокові проєкти, навіть якщо вже працюєте в ІТ-компанії. Перед реєстрацією на YouTeam замовники і виконавці проходять ретельну перевірку.

Для фотографів

Цей сайт вже згадувався вище, але він підходить і для фотографів. Тут можна знайти моделей, які хочуть зібрати портфоліо і готові самі підготувати зйомку.

Це ресурс, який стане в нагоді початківцям travel-фотографам.

Це підрозділ сайту Creative Jobs Central, досить типова біржа фріланса для фотографів. За преміум-акаунт доведеться заплатити, але натомість ви отримаєте доступ до завдань від більш ніж тисячі компаній, які регулярно шукають нових фахівців. Крім того, це відсіває любителів і знижує конкуренцію. Перед оплатою акаунта можна безкоштовно зареєструватися і вивчити ресурс.

Кожній великій історії потрібна відмінна ілюстрація. Якщо ви хочете почати кар’єру в фотожурналістиці, йдіть на цей сайт. Він пропонує не тільки завдання з написання текстів, а й інші варіанти, пов’язані з журналістикою.

Цей ресурс більше схожий на маркетплейс для фотографій. Якщо у вас є знімки, на яких ви хочете заробити гроші, спробуйте відправити їх сюди.

Для маркетологів

Тут є завдання для маркетологів, SEO-фахівців і розробників. Сайт бере на себе майже весь процес пошуку, але після 15 відгуків просить внести оплату.

Це стандартний портал з вакансіями, на якому можна шукати фахівців з усіх галузей, в тому числі з маркетингу. Легко побачити, коли було опубліковано повідомлення, де знаходиться роботодавець і який фахівець потрібен. Сайт повністю безкоштовний.

Ще один ресурс, який допоможе вам налагодити контакти. Він фокусується на маркетологах, але також розміщує завдання для розробників і креативників.

Для віртуальних асистентів

Belay – це компанія, яка допомагає клієнтам знаходити віртуальних особистих помічників. Це за замовчуванням віддалена робота, тому варто перевірити, чи є там якісь відповідні вам пропозиції.

Ще одна компанія, яка приваблює людей, які бажають отримати позаштатну роботу віртуальним помічником.

На цьому сайті є різні завдання для віртуальних асистентів, в тому числі написання текстів, введення даних і дослідження. Щоб отримати доступ до замовлень, потрібно пройти швидкий тест на оцінку здібностей. На ClickWorker публікуються оголошення навіть від таких великих компаній, як PayPal.

Перевага цього сайту в тому, що ви можете швидко знайти завдання – буквально за годину. У замовників завжди є робота для віртуальних помічників. Недолік Amazon Mechanical Turk в тому, що за багато проєктів на ньому платять мало, тому радимо використовувати ресурс в крайньому випадку, або ретельніше вибирати роботу.

Цей сайт дає можливість поспілкуватися з іншими віртуальними помічниками і знайти підходящу роботу для себе. Також на ньому є корисні поради та посилання для асистентів-початківців.

Якщо ви не хочете шукати завдання самостійно, цей ресурс зробить все за вас. Фрілансера вибирають по його навичками, в залежності від того, що потрібно клієнту. Ставки для початківців не дуже великі, але платформа пропонує навчання.

Якщо вам потрібна віддалена робота на повний робочий день, зверніть увагу на Zirtual. Він шукає фрілансерів-асистентів різних спеціальностей. Компанія також пропонує їм бонуси, що зустрічається серед таких ресурсів досить рідко.

Це ще один сайт, який шукає для своїх клієнтів фрілансерів, готових виконувати найрізноманітніші завдання: від телефонних дзвінків до введення даних.

Це сервіс вищого класу. Якщо у вас є досвід або спеціальні навички (наприклад, знання іноземних мов), спробуйте стати віртуальним помічником за допомогою цього сайту. Його замовники зазвичай платять більше, а виконавці регулярніше отримують роботу.

Кращі біржі фрілансу для пошуку роботи. Як почати працювати віддалено - porady, news, career

Для монтажерів

Цей вже згадуваний тут сайт також регулярно публікує вакансії для монтажерів і дозволяє легко зібрати велике портфоліо.

Ресурс присвячений виробництву кіно- і ТБ-контенту. Його плюс в тому, що вам не потрібно перебирати невідповідні вакансії, недолік – доводиться конкурувати з безліччю інших людей. Сформулюйте свою відмінність від інших монтажерів і підготуйте супровідний лист та портфоліо.

Це ще один сайт, який фокусує свою увагу виключно на виробництві медіаконтенту. Базова підписка коштують приблизно $5 в місяць.

Цей ресурс об’єднує пошук роботи з нетворкінгу, що дуже корисно для кар’єри редактора відео.

Assemble – сайт для таких креативних фахівців, як режисери, копірайтери, креативні директори, фотографи, редактори і відеохудожники. Оскільки ресурс працює з відомими брендами, кожного виконавця ретельно перевіряють.

Для фахівців з продажу

Багато компаній використовують цю платформу для пошуку співробітників на повний робочий день. Але вони також регулярно публікують велику кількість вакансій для фахівців з продажу на неповний робочий день. Виконавець може отримувати $500- $10 тисяч на місяць: у цю суму входять зарплата і комісія від продажів.

Red Hat працює з клієнтами більш високого рівня і наймає фрілансерів та віддалених співробітників, щоб допомогти їм у всьому – від розробки софта до продажів. Це ресурс підійде досвідченим фахівцям.

Salesforce відомий як провідний CRM-інструмент для компаній всіх видів і розмірів. У нього також є розділ з вакансіями App Exchange, де компанії, які співпрацюють з Salesforce, можуть публікувати оголошення про пошук співробітників – багатьом з них потрібні позаштатники.

Ще один сайт з безліччю оголошень про пошук фахівців з продажу. Цікавий нюанс: користувач дізнається, скільки заощадив, не поїхавши в офіс.

Для фахівців клієнтської підтримки

Цей ресурс призначений для фрілансерів всіх професій. Проте, на ньому є багато пропозицій для фахівців клієнтської підтримки.

Ще один сайт для фрілансерів з безліччю вакансій в клієнтської підтримки.

Одна з небагатьох майданчиків, що спеціалізуються на роботі в клієнтській підтримці.

Біржа фрілансу – як почати новачкові

Вибрати відповідну біржу

 • Перевірити модель ціноутворення. Наприклад, деякі сайти використовують фіксовані ціни. Згадуваний вище Fiverrr сам встановлює вартість різних робіт, будь то створення логотипу або розробка сайту. Це підходить не всім.
 • Дізнатися кількість користувачів-фрілансерів. Чим популярніша платформа, тим складніше отримати на ній замовлення. Знайти відносно новий сайт з невеликою кількістю зареєстрованих виконавців – кращий спосіб уникнути запеклих битв за проекти.
 • Уточнити розмір комісії. Більшість бірж фріланса беруть плату за надання доступу до замовлень. Зокрема, Upwork стягує до 20% з кожного проєкту: якщо ви візьмете замовлення на $500, то на руки отримаєте тільки $400. Перед реєстрацією варто розібратися, скільки саме буде забирати собі сервіс.
 • Переконатися, що біржа вам підходить. Перевірте, чи достатньо на ній замовлень для вашої спеціальності. Якщо ні – пошукайте сайт, який сфокусований на потрібній вам ніші.

Отримати підтвердження аккаунта

У цьому допоможуть наступні поради:

 • вибрати якомога вужчу нішу (наприклад, не графічний дизайн, а дизайн інфографіки);
 • придумати виразнй опис профілю;
 • поставити свою справжню фотографію;
 • додати портфоліо;
 • пройти професійне тестування, навіть якщо воно не є обов’язковою умовою для реєстрації.

Кращі біржі фрілансу для пошуку роботи. Як почати працювати віддалено - porady, news, career

Виділитися серед конкурентів

На біржі фрілансу виконавець може виділитися в двох місцях: в профілі і у відгуку на завдання. Далі ми розглянемо, як саме це зробити, але загальний принцип звучить так: пам’ятайте, що клієнти насамперед зацікавлені в своїх потребах і цілях. Тримайте цю думку в голові, і ваш профіль і відгуки вже будуть кращі, ніж у 95% фрілансерів, з якими ви конкуруєте.

Поліпшити профіль

 • Доповнити заголовок. Це перше, що клієнти бачать в профілі, але більшість фрілансерів використовують загальну назву, наприклад, копірайтер або вебдизайнер. Таким зацікавити складно: додайте конкретику, уточнивши свою нішу, відповідні типи проєктів і результати роботи. Просто копірайтера краще замінити на копірайтера для лендингу, які приносять продажі, а вебдизайнера – на вебдизайнера для велнес-тренерів та підприємців.
 • Використовувати ключові слова. Замовники використовують біржі фрілансу як пошукові системи. Вони вводять ключові слова, наприклад, автор блогу, вебдизайнер або віртуальний помічник, і переглядають отримані результати.

Саме тому важливо використовувати релевантні ключові слова в описі профілю. Якщо ви пишете в блозі, напишіть на своїй сторінці «автор блогу». Без цього можна навіть не з’явитися в пошуковій видачі.

 • Вибрати відповідну фотографію. Потрібно вибрати знімок, на якому ви виглядаєте професійно і при цьому дружелюбно: це допоможе клієнтам зіставити ім’я з особою і відразу сформувати більш особистий зв’язок з вами.
 • Поліпшити резюме. Якщо клієнта зацікавили заголовок і фотографія, він зайде в ваш профіль, щоб дізнатися більше. Саме тут ви можете обґрунтувати, чому йому варто вас найняти. Часта помилка – це фокусування на собі. Біографія на біржі фрілансу повинна розповідати не історію вашого життя, а демонструвати вашу користь для замовника.

Щоб привернути його увагу, розкажіть про результати своєї роботи ( «Я створюю стратегію для Pinterest, яка автоматично генерує ліди»), чому ви потрапили в цю область ( «Я п’ять років працював в корпоративному SMM і використовую цей досвід, щоб допомагати малому бізнесу створювати власну маркетингову стратегію. Я люблю працювати з людьми, які хочуть змінити світ на краще»), про свій кваліфікованості («Я створив десятки сайтів для підприємців»).

Не додавайте в профіль типові описи з резюме (орієнтований на деталі, надійний тощо). Нехай про вашу надійності і досвідченості повідомить історія про виконану роботу.

 • Скласти портфоліо. На деяких біржах фріланса є можливість розмістити своє портфоліо. Скористайтеся цим, щоб продемонструвати кращі роботи і показати клієнтам свій професіоналізм.

Поліпшити відгуки

 • Читати опис проєктів. Ця порада може здатися очевидною, але вона часто не береться до уваги. Якщо у відгуку немає посилань на опис проєкту і потреби клієнта, йому може здатися, що фрілансер полінувався вивчити завдання і просто відправив заготовлений шаблон. Використовувати шаблони можна і потрібно (про це ми поговоримо трохи пізніше), але їх потрібно міняти так, щоб замовник бачив: ви прочитали його завдання дуже уважно.
 • Звертатися до потреб і цілей клієнта. Ще раз повторимо загальне правило – клієнти насамперед зацікавлені в своїх потребах і цілях. Не варто починати відгук з опису своїх досягнень і досвіду, краще відразу показати, чим ви можете бути корисні конкретному замовнику. Це можна зробити, показавши аналогічні проєкти, які ви робили в минулому, або поділившись порадою.
 • Надіслати посилання на свій сайт або портфоліо. Кращий спосіб продемонструвати свій досвід – дати посилання на портфоліо. Його зміст переконає потенційного клієнта у вашому професіоналізмі краще, ніж що б то не було.
 • Скласти шаблон. Він дозволить швидко відправляти відгуки, а на деяких сайтах це сильно підвищує шанси отримати замовлення. Кожен відгук потрібно адаптувати до конкретного клієнта, але наявність надійного шаблону гарантує, що ви потрапите в точку. Шаблон повинен бути достатньо гнучким, щоб ви могли використовувати його як відправну точку в більшості ситуацій. Можна створити і кілька його варіантів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu