Гроші, Новини

Британський проект Koto від засновників monobank випустив першу карту. У нього вклали $3,5 млн

03 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

2 березня в Великобританії в режимі бета-тестування запустився український Фінтех-продукт Koto. Це банківський додаток Fintech Band – команди екс-управлінців «ПриватБанку» Олега Горохівського та Михайла Рогальського. В Україні вони найбільш відомі створенням одного з самих швидкорослих і інноваційних банків – monobank. 

Koto – перший крок Fintech Band за межі України на догоду глобальним амбіціям. В інтерв’ю AIN.UA Михайло Рогальський розповів про те, як українцям працюється на Фінтех-ринку Великобританії, як британцям працюється на гроші і під керівництвом українців, і що з себе представляє monobank по-англійськи.

«Тільки що в нашому британському проєкті Koto була випущена перша карта!» – написав співзасновник проектів monobank і Koto Олег Гороховський в Facebook.

Koto створюється з використанням тих же технологій, що й monobank, але це самостійний платіжний інструмент, якому не потрібен банк-партнер.

«У нас буде дуже легка реєстрація, невеликі позики і недорога розстрочка, яка доступна в будь-якому магазині світу», – говорив в одному з коментарів MC.today співзасновник проекту Михайло Рогальський.

Британський проект Koto від засновників monobank випустив першу карту. У нього вклали $3,5 млн - news, groshi

То що ж відомо про Koto

Дмитро Дубілет ще в 2018 році анонсував, що в Fintech Band запускають банк без відділень в Лондоні. 6 червня 2019 року Дубілет заявив, що вони нарешті отримали ліцензію в Британії. Це зайняло майже півтора року (Дмитро Дубілет вийшов з проекту і став міністром Кабміну – прим. ред.).

Додаток працює за тією ж схемою, що і monobank. Користувач реєструється, завантажує свої документи, але віртуальну карту, з якою можна працювати, він отримує відразу. Не потрібно йти за нею в відділення або замовляти доставку. Це можливо завдяки тому, що регулятор в Британії не вимагає, щоб у мобільного банкінгу неодмінно був банк-партнер.

Просувати Koto будуть з акцентом на простоту використання і прозорість тарифів.

«З нашими конкурентами в Британії все досить складно. Вони часто намагаються заробити на клієнті при будь-якій зручній можливості. Це виливається в складні конструкції тарифів, клієнти це бачать, і їх це дратує. У нас будуть лінійні і прозорі тарифи – такі, як в monobank », – каже Анатолій Рогальський.

Засновники вклали в Koto близько $ 3,5 млн власних коштів. У 2019 стартап також привернув інвестиції Mastercard на маркетинг, однак суму угоди не розголошували.

Які продукти надає мобільний банкінг Koto

Олексій Дубілет, проектний менеджер Koto, каже, що на даний момент відкрити рахунок можуть тільки резиденти Великобританії. Вони повинні надати паспорт і водійське посвідчення.

У мобільний банкінг можна переводити гроші з карти на карту всередині Koto або в зовнішні банки. Також можна поповнювати карту через термінали, каси в банках.

«Доступний Direct Debit – це щось типу нашого шаблону для комунальних платежів. Тільки в Koto кошти списуються автоматично після дозволу користувача на цю операцію. Можна оплачувати комунальні послуги, інтернет, підписки і так далі », – говорить Олексій Дубілет.

Також є два типи кредитування. Перший, Spread, нагадує розстрочку. Другий, Extra, схожий на кредитний ліміт в monobank. Комісія на кредити буде фіксованою.

В майбутньому також можна буде переказувати гроші з monobank на Koto. Комісія буде стягуватися згідно з міжнародною платіжною системою Swift.

«Ми знаходимося в режимі тестування, у нас було близько 50 клієнтів. Всі вони – наші співробітники, знайомі, родичі. І ми допомагали їм відкривати карту. А перший клієнт, про який написав Олег Володимирович, – це дівчина, яка зареєструвалася самостійно. Система все опрацювала правильно, і ми задоволені », – говорить Дубілет.

Хто працює над Koto

Над проектом працюють близько 9 чоловік на постійній основі, а також залучають фахівців для окремих завдань.

Команда Fintech Band в Україні займається продуктом і маркетингом, в той час як британський офіс відповідає за відносини з регуляторами, формування продукту, всі юридичні та операційні питання.

«Ми найняли кілька людей з банку Vanquis (британський банк без відділень – прим. ред ). Завдяки досвіду роботи в цьому сегменті вони сильно нам допомогли з розумінням ринку і регуляції », – розповідає Михайло Рогальський в інтерв’ю AIN.UA.

Джерело:  MC.today.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu