Бізнес, Гроші, Новини

Вводять «податкові канікули»: скасування ЄСВ для ФОП, скасування перевірок

18 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

17 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла проект закону про підтримку платників податків на час карантину. За відповідний проект проголосувало 359 народних депутатів.

Документ скасовує деякі зобов’язання по податках для українських компаній на час карантину .

Вводять «податкові канікули»: скасування ЄСВ для ФОП, скасування перевірок - news, groshi, businessВводять «податкові канікули»: скасування ЄСВ для ФОП, скасування перевірок - news, groshi, business

Законопроект вводить такі норми:

  • За порушення податкового законодавства з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року штрафи накладати не будуть.
  • Працює мораторій на перевірки платників податків з 18 березня по 18 травня 2020 року.
  • До 1 липня 2020 року продовжується термін подання річної декларації про майновий стан і доходи.
  • Не нараховується і не сплачується плата за землю за період з 1 березня до 30 квітня 2020 року.
  • Об’єкти нежитлової нерухомості, що належать фіз- або юросіб не обкладаються податком на нерухоме майно з 1 березня до 30 квітня 2020 року.
  • ФОП, в тому числі, на спрощеній системі оподаткування, тимчасово звільняються від сплати ЄСВ в періоди з 1 по 31 березня 2020 року і з 1 по 30 квітня 2020 року. Такі особи можуть вирішити самостійно сплатити ЄСВ в ці періоди. Штрафи за несвоєчасну сплату ЄСВ не застосовуються. За ці два місяці зараховується страховий стаж.
  • У періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року підприємцям на єдиному податку не нараховується пеня. Нарахована за ці періоди пеня підлягає списанню.
  • Відстрочується введення в дію норм законів про РРО: для всіх категорій «спрощенців» обов’язкові РРО відкладаються на 3 місяці. Також продовжують перехідний період для ФОП в ритейлі з річним доходом до 1 млн грн, до 1 квітня 2021 року. .

Також в документі є норма про те, що якщо користувач прострочив виплати по кредиту з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року, він не несе за це відповідальності перед кредитором.

Вводять «податкові канікули»: скасування ЄСВ для ФОП, скасування перевірок - news, groshi, business

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu