Новини, Поради, Продуктивність

Як уникнути вигорання? Менше працюйте та не піддавайтеся пропаганді продуктивності

14 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Можливість працювати з дому багато хто хоче використовувати для збільшення особистої продуктивності – створюється ілюзія, що віддалена робота дозволить присвячувати більше часу собі та особистісному зростанню. Однак все виявляється зовсім навпаки. І якщо ви не зуміли вивчити нову мову або набрали в самоізоляції кілька кілограмів, не варто звинувачувати себе.

З того часу, як в більшості країн ввели режим самоізоляції, для багатьох людей їх професійне середовище змінилося практично повністю. І мова йде не тільки про декорації, а й про інтенсивність роботи.

Жонглювання кар’єрою, сімейним життям, домашніми обов’язками та загальним стресом через кризу в умовах самоізоляції підвищує ризик вигорання у безліч разів. На цю проблему не можна закривати очі, вважає цифровий антрополог і письменниця Рахаф Харфуш.

На думку Харфуш, для вирішення проблеми вигорання недостатньо розібратися з симптомами, наприклад, з виснаженням або занепокоєнням. Замість того, щоб відпочити раз в три місяці, почати робити зарядку або правильно харчуватися, потрібно зробити щось більш радикальне: змінити підхід до балансу роботи та відпочинку.

«Після промислової революції домінуюча частина філософії праці була зосереджена на ідеї, що продуктивність – це єдиний показник, необхідний для успіху. У міру розвитку культури праці ми засвоїли, що будь-яка хвилина, яка не була використана для «справи», є марною тратою часу. Гірше того, нас змусили повірити, що якщо ми не боремося і не метушимося, то не заслуговуємо свого успіху».

Такий підхід до кар’єри, вважає Харфуш, суперечить науковим дослідженням, які довели, що працівникам розумової праці необхідні перерви та більш-менш вільний графік для якісного виконання завдань.

Експерт зазначає, що неможливо бути ні креативним, ні продуктивним, якщо ви напружені, виснажені або позбавлені нормального сну. Харфуш вважає, що людям варто змінити своє ставлення до відпочинку. «Відпочинок не означає відволікання від ваших цілей, а скоріше робить їх досягнення можливим».

«Сьогоднішня криза – це не нормальний час. Тому його не варто розглядати як звичайну віддалену роботу. Межі між будинком і роботою, особистою і професійною сферами розмиті. Додатковий тиск спричиняє і те, що ми думаємо, раз робота віддалена, то у нас з’явиться більше вільного часу для продуктивності. Але це не так”.

Важливо звільняти частину часу для обробки емоцій і роздумів. Для цього Харфуш радить, наприклад, виділяти пів години для обіду без гаджетів – ні електронної пошти, ні відволікаючих чинників. Тільки ви і їжа. Можна почати навіть з 15 хвилин – час залежить від ваших реальних потреб у відпочинку.

Як уникнути вигорання? Менше працюйте та не піддавайтеся пропаганді продуктивності - produktyvnist, porady, news

Якщо ви відчуваєте дискомфорт, спробуйте позначити, що саме вас не влаштовує. Розберіться, що ви переживаєте, – наприклад тривогу, занепокоєння або провину. Зрозумійте, що за цим стоїть насправді.

Складіть список завдань, які реально доводиться вирішувати щодня. Ви можете це зробити вільним від перевантаження і почніть приділяти всім справам стільки часу, скільки вони дійсно вимагають. Пам’ятайте, що переробляючи сьогодні, ви завдаєте удар по своїй продуктивності завтра.

Якщо ви керівник – постарайтеся створити для працівників максимально комфортні, а головне, зрозумілі умови роботи. Складіть графік, який дасть співробітникам відволіктися, – перерви ніхто не скасовував навіть на віддаленій роботі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu