Бізнес, Новини

Успіх в бізнесі – це в основному удача, стверджує нове дослідження

20 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Не варто намагатися повторити чужі історії успіху: найчастіше справа не в правильній послідовності дій, а у виключній удачі. До такого висновку прийшов професор Кембриджського університету Ченгвей Ліу.

Найдинамічніші компанії – наприклад, зі списку Fortune 100 Fastest Growing Companies, – зазвичай привертають увагу інвесторів, ЗМІ та громадськості. Але Ліу виявив, що їх високі показники в більшості своїй випадкові.

Успіх в бізнесі - це в основному удача, стверджує нове дослідження - news, businessУспіх в бізнесі - це в основному удача, стверджує нове дослідження - news, business

Ліу з’ясував, що компанії з найвищими поточними темпами зростання (понад 34% на рік) мають значно нижчі очікувані темпи зростання в наступному році, ніж фірми з високими, але менш екстремальними (від 32% до 34%). Він зробив висновок, що «лідери» росту не тільки більш вдалі за інших, але і майже завжди згодом передбачувано виявляються гіршими, ніж ті, кого вони одного разу випередили.

Він також зауважив, що 16 з 50 компаній, що згадуються в якості прикладів успіху в американських бізнес-бестселерах, в результаті закінчили крахом, а 23 перестали бути лідерами в своїх галузях і показували середні показники. Тільки п’ять з решти 11 фірм зберегли колишній рівень.

Ту ж ситуацію Ченг Ліу зауважив і в інших областях, наприклад, в музиці. Проаналізувавши американські музичні чарти з 1980 по 2008 рік, Ліу з’ясував, що виконавці, які опинилися в топ-20, вкрай рідко повторювали успіх. Наступного разу їх альбоми і сингли виявлялися вже в районі 40-го місця. Зате ті, хто знаходився в діапазоні від 22 до 30 місця, найчастіше затримувалися там зі своїми композиціями надовго.

Ліу впевнений, що спроба повторити або поширити на інших рецепт чийогось запаморочливого успіху – помилкова стратегія. Найчастіше це було просто удачею, а не закономірністю. Щоб досягти справжнього благополуччя, краще рівнятися на стабільних «других» та «середняків», а не на несподіваних «лідерів», вважає професор.

Ліу зазначає, що непрацюючі «формули успіху» все ще дуже популярні в ЗМІ і освітньому середовищі. Він пояснює це фундаментальним парадоксом людської психології: чим більш непередбачуваним стає світ, тим більше людей намагаються знайти собі прості і «гарантовані» рішення, а також яскраві зразки для наслідування.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu