Гаджети, Новини, Технології

Корисні поради для iPad: майстер-клас з керування планшетом

22 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Планшети iPad і iPad Pro дозволяють виконувати безліч завдань, не відкриваючи ноутбук, але чи використовуєте ви їх можливості по максимуму? Портал Pocket-lint зробив добірку порад, які допоможуть в цьому.

Жести

Як відкрити App Switcher

Свайпніть вгору і продовжуйте вести палець в тому ж напрямку. Так ви відкриєте App Switcher і зможете перемикатися між відкритими додатками.

Як зайти в «Пункт управління»

Для цього проведіть пальцем вниз від значка батареї в правому верхньому куті екрану. Тривале натискання на іконки, що знаходяться в «Пункті управління», дозволить побачити додаткові параметри і настройки. Ви можете змінити елементи управління, відкривши «Налаштування» → «Пункт управління» → «Налаштувати елементи управління».

Як перевірити системні повідомлення

Щоб побачити останні повідомлення iPadOS, свайпніть вниз в лівій частині екрана. Вікно з даними з’явиться в його центрі.

Як знайти інформацію на iPad

На домашньому екрані свайпніть вниз. Відкриється панель пошуку і «Пропозиції Siri». Якщо до iPad підключена клавіатура, з тією ж метою можна натиснути Cmd + пробіл.

Як швидко перемкнутися між додатками

Якщо ви працюєте на iPad Pro 2018 року, то можете перемикатися між додатками, проводячи пальцем знизу вверх по довгій білій смузі в нижній частині екрана, – точно так само, як і на моделях iPhone без кнопок. В інших моделях iPad для цього знадобиться двічі натиснути домашню кнопку Touch ID.

Як закрити вікна і додатки

Запустіть App Switcher (див. Вище) або свайпніть вгору, перебуваючи в додатку або вікні, яке ви хочете закрити.

Як повернутися на домашній екран

У iPad Pro для цього потрібно швидко свайпнути вгору, в інших iPad – натиснути домашню кнопку Touch ID.

Як розбудити iPad

Якщо у вас iPad Pro 2018 року, то просто натисніть на екран. В інших моделях iPad для пробудження знадобиться натискання на домашню кнопку Touch ID.

Як повернутися на попередню сторінку

Якщо ви читаєте документ в iBooks, натисніть на ліву частину екрану iPad, і ви повернетеся на попередню сторінку. В інших додатках, в тому числі в Safari, для цього потрібно свайпнути вправо.

Як змінити орієнтацію екрана

Просто переверніть iPad по горизонталі для альбомної орієнтації або по вертикалі – для книжкової. Якщо ви хочете, щоб екран iPad не обертається, відкрийте «Пункт управління», а потім натисніть іконку зі стрілкою навколо замка.

Багатозадачність

Як відкрити плаваюче вікно

Режим Slide Over дозволяє відкривати одне плаваюче вікно поверх основного. Ось як це зробити: повільно свайпніть вгору → з’явиться панель Dock → приберіть палець з екрана → натисніть і утримуйте іконку потрібного додатку → перетягніть його з Dock на екран.

Як перемістити плаваюче вікно

Перетягніть плаваюче вікно, утримуючи натискання на довгу сіру лінію зверху. Ви можете перемістити його в ліву чи праву частину екрану.

Як розділити екран

Перетягніть плаваюче вікно вгору або вниз. Воно заповнить половину екрану, розділивши його таким чином з основним додатком. Користуватися ними можна буде одночасно.

Як змінити розмір вікна

При поділі екрану кожен додаток займає 50% його площі. Якщо ви хочете збільшити якесь із вікон, потягніть за темну розділову лінію вліво або вправо.

Як прибрати поділ екрану

Проведіть пальцем від темної розділової лінії до нижньої частини додатку, який ви хочете закрити. Воно переміститься в плаваюче вікно. Щоб остаточно його прибрати, свайпніть вгору.

Як вставити файли в електронні листи і повідомлення

Переконайтеся, що у вас є додаток для роботи з файлами, сумісний з «Поштою» і «Повідомленнями». Потім знайдіть потрібний об’єкт і перетягніть його в текст.

Як скопіювати текст / URL в замітки

Запустіть Safari разом з «Замітками» в режимі розділеного екрану. У Safari виділіть текст або URL, який хочете скопіювати, і перетягніть його в «Нотатки».

Загальні поради

Як включити темну тему

Відкрийте «Налаштування» → «Екран і яскравість» і увімкніть чи вимкніть темну тему. Натиснувши на розташовані нижче «Опції», можна буде налаштувати розклад для неї.

Як дізнатися, який у вас iPad

Відкрийте «Налаштування» → «Основні» → «Про програму». Там буде вказана версія програмного забезпечення, модель iPad і серійний номер пристрою.

Як включити режим «Сьогодні»

Режим «Сьогодні» з найбільш потрібними додатками і віджетами можна включити на домашньому екрані iPad альбомного формату. Для цього свайпніть вправо, натисніть «Змінити» і активуйте відповідну опцію.

Як налаштувати режим «Сьогодні»

Прокрутіть домашній екран в режимі «Сьогодні» вниз і натисніть «Змінити». У меню, ви зможете налаштувати набір і порядок додатків і віджетів.

Як знайти iPad

Якщо у вас є інший пристрій Apple, відкрийте додаток «Знайти пристрій» (зелене коло з синьою крапкою на білому тлі) → натисніть на «Пристрої» внизу → виберіть зі списку iPad → потім ви зможете скористатися рядом опцій, наприклад, включити відтворення звуку, якщо думаєте, що планшет лежить десь поблизу.

Як скопіювати і вставити

Виберіть зображення або текст і стисніть його трьома пальцями для копіювання. Для вставки розтисніть три пальці.

Як відсканувати документ

Відкрийте програму «Нотатки» → натисніть на значок камери в правому нижньому кутку → виберіть «Сканувати документи» і зробіть знімок документа.

Як зробити скріншот 

Натисніть і швидко відпустіть кнопку «Додому» і кнопку «Сон / Пробудження». Всі скріншоти з’являться в додатку «Фотографії». На iPad Pro 2018 року треба натиснути і швидко відпустити кнопку збільшення гучності та кнопку «Сон / Пробудження».

Як відправити фотографії на всі пристрої

Якщо ви включите iCloud Photos, то всі знімки, які ви робите чи редагуєте на iPad або іншому пристрої Apple, будуть доступні на всіх ваших гаджетах. Для запуску цієї функції відкрийте «Налаштування» → натисніть на своє ім’я вгорі → iCloud → «Фотографії» → «Включити iCloud».

Як створити папку з додатками

Натисніть на додаток та утримуйте його, перетягніть на інший додаток, з яким хочете об’єднати їх в одну папку, і вона з’явиться автоматично. Потім ви зможете її перейменувати, натиснувши на заголовок вгорі.

Як підключити мишу

Для цього знадобиться Bluetooth-миша. Відкрийте «Налаштування» → Bluetooth → переконайтеся, що Bluetooth на миші включений → виберіть миша в розділі «Інші пристрої» → дотримуйтесь подальших інструкцій, які покаже планшет ..

Як налаштувати Face ID для другої людини на iPad Pro 2018 року

Функція Face ID для розблокування планшета по обличчю дозволяє вводити біометрії двох чоловік. Для збереження даних другого користувача виберіть «Налаштування» → «Face ID і пароль» → налаштуйте «Альтернативний зовнішній вигляд».

Як додати ще один відбиток в Touch ID

У Touch ID можна додати відбитки пальців до п’яти людей. Для цього відкрийте «Налаштування» → «Touch ID і пароль» → «Додати відбиток».

Як очистити історію пошуку

Відкрийте «Налаштування» → перейдіть до Safari → перейдіть до «Очистити історію і дані сайту».

Як змінити видимість інформації на екрані блокування

Відкрийте «Налаштування» → «Face ID і пароль» або «Touch ID і пароль» → перейдіть до розділу «Дозволити доступ при блокуванні» і виберіть, що буде відображатися на екрані.

Акумулятор

Як змусити iPad заряджатися швидше

Спробуйте перевести планшет в режим польоту. Для цього на початковому екрані проведіть пальцем вниз від правого верхнього кута і натисніть на «Режим польоту».

Однак більш надійний спосіб – купити зарядний пристрій USB-C на 30 Вт від Apple і кабель USB-C-Lightning або кабель USB-C-USB-C, в залежності від моделі iPad. Якщо у вас є MacBook, то вам може знадобитися тільки кабель, оскільки нові MacBook поставляються в наборі з швидким зарядним пристроєм.

Як дізнатися про витрату заряду

Відкрийте «Налаштування» → «Акумулятор». Там будуть дві вкладки: зі статистикою за останні 24 години і за останні два дні. У кожній є графік і список програм з інформацією про те, скільки енергії вони споживають.

Apple Pencil

Як отримати доступ до нотаток з екрану блокування 

Активуйте екран і двічі натисніть на нього кінчиком Apple Pencil. Після цього ви зможете відкрити «Нотатки» і почати писати новий текст. Це спрацює, навіть якщо пристрій заблоковано.

Щоб включити цю функцію, відкрийте «Налаштування» → «Нотатки» → «Доступ до нотаток з екрану блокування».

Як шукати рукописні замітки

Поле для цього знаходиться в бічному меню «Нотаток». Ви можете використовувати його для пошуку як рукописних, так і друкованих текстів. Якщо ваш почерк досить ясний, додаток в ньому розбереться.

Як змінити роль подвійного торкання Apple Pencil

Якщо ви використовуєте Apple Pencil другого покоління з iPad Pro 2018 року, то можете змінити роль подвійного торкання.

Зайдіть в «Налаштування» → Apple Pencil. Після подвійного торкання він може перемикатися між поточним інструментом і ластиком, поточним інструментом, що використовувався останнім або відображати кольорову палітру. Ви також можете повністю відключити цю функцію. Вона недоступна для Apple Pencil першого покоління.

Smart Keyboard

На розумній клавіатурі Apple можна натиснути і утримувати клавішу Cmd, щоб побачити всі доступні поєднання клавіш. У більшості випадків вони збігаються з поєднаннями на Mac.

сполучення клавіш

  • Cmd + N: відкривають нове вікно, що зручно для поділу екрана в Safari.
  • Cmd + H: повертають на домашній екран.
  • Cmd + пробіл: відкривають пошук по планшету.
  • Cmd + Tab: дозволяють прокручувати відкриті програми.
  • Cmd + Shift + 3: роблять скріншот всього екрану.
  • Cmd + Shift + 4: роблять скріншот і автоматично відкривають його в режимі розмітки.

Як розблокувати iPad Pro за допомогою Smart Keyboard

Якщо ви використовуєте модель iPad Pro 2018 роки з Face ID, то можете розблокувати планшет, просто подивившись в камеру і натиснувши на пробіл.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu