Кар'єра, Новини, Студенту, Технології

Курси програмування: як вибрати і що може піти не так

22 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Роль технологій в економіці та суспільстві зростає, так що IT-спеціальності зараз особливо популярні. Але навіть якщо тебе дуже тягне в цю область, все ще не варто забувати, як може бути важко стати професіоналом. Адже вчитися доведеться постійно – в школі, у вузі, на онлайн-курсах. 

Розповімо, про що треба подбати при виборі формату навчання, з якими труднощами може зіткнутися підліток на курсах і як відрізнити хорошу програму від слабкої.

Вибираємо формат навчання

Як зорієнтуватися в розмаїтті навчальних програм? Важливо поставити чітку мету і зрозуміти, що ти хочеш отримати в кінцевому підсумку. А ще – оцінити власні навички самоорганізації та тайм-менеджменту.

Якщо ти знаєш, що таке тайм-менеджмент і не боїшся труднощів, то можна вивчати мову програмування по хорошій книзі або статтями в інтернеті і закріплювати знання на практиці, іноді залучаючи досвідченого фахівця для роз’яснення складних моментів.

Якщо принципову необхідність в дипломі вузу немає, можна вибрати будь-який офлайн або онлайн курс. Класичні університети досить рідко дають повноцінні поглиблені знання з будь-якої мові програмування, частіше програма включає ознайомлення з безліччю їх варіантів і відмінностями між ними.

У короткострокових курсів теж є свої особливості. Найчастіше програму складають з урахуванням декількох рівнів володіння програмуванням: початкові, середні, просунуті. При виборі конкретної програми треба правильно зіставити свої знання з тим, наскільки глибоко матеріал опрацьовують на заняттях.

Що може піти не так

Курси програмування: як вибрати і що може піти не так - tech, studentu, news, career

Вивчення програмування вимагає посидючості, самоорганізації і терпіння. Його цілком реально вивчати самостійно: є багато якісних книг, статей в інтернеті, а ще можна знайти хорошого наставника.

Але для юних слухачів краще рішення все-таки організовані офлайн-курси. Їх перевага в колективності: робота відбувається в групах, учень починає розбирати не тільки свої помилки, але і недоробки одногрупників, а командна робота сильно мотивує і підштовхує до розвитку.

Але і курси можуть бути недосконалі. Ось головні мінуси:

  • Складність завдань різко наростає. Нерідко прості і банальні завдання швидко змінюються важкодоступним матеріалом. При цьому пропускається величезний пласт завдань середньої складності.
  • Немає інструментів і вмінь для швидкого пошуку помилок. Це може стати проблемою і для досвідчених фахівців, а для початківців – серйозною перешкодою на шляху до мети, і навіть причиною відмови від неї.
  • Багато теорії при малому обсязі практики. Програмування марно вивчати на папері, головне – це безпосередньо написання коду і закріплення знань на реальних завданнях.

Як переконатися, що курси дійсно хороші

Заняття для дорослих і дітей будуються по-різному. Якщо першим частіше потрібен «концентрат» знань, тому що вони зайняті люди і часу на довгі курси у них немає, то для молодшої аудиторії тривалість програми відходить на другий план.

Що ж найважливіше в курсі програмування для підлітків?

  • Цікава подача

Знання потрібно підносити так, щоб учням було не нудно, навіть якщо їм доводиться вирішувати приклади на одну тему кілька разів поспіль.

  • Простий, але з ускладненнями, матеріал

Матеріал повинен бути досить простим, але в той же час містити нові завдання, які дитина не в змозі виконати без допомоги курсів.

  • Сильний ментор 

Незалежно від обраного формату навчання (онлайн або офлайн), дуже важливий особистий наставник. Цю роль може взяти на себе викладач або досвідчений практикуючий програміст – головне, щоб він був зацікавлений в реальному засвоєнні знань учнем.

У більшості випадків саме ментор прискорює процес навчання, зауважує помилки, дає неочевидні поради. У програмуванні важливу роль відіграють саме роз’яснення і демонстрація варіантів рішень. Наставник допоможе впоратися зі страхом, властивим новачкам, які тільки розпочинають вивчення обширного і складного предмета. Перемогти цей страх можна тільки за допомогою практики – писати код, незважаючи на неминучі помилки.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu