HR, Кар'єра, Новини

LinkedIn: які питання допоможуть вибрати кандидата при співбесіді по телефону

22 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

LinkedIn попросив хедхантерів розповісти, які питання ставити кандидатам, щоб зібрати всю необхідну інформацію за коротку телефонну розмову і прийняти вірне рішення. Ділимося найкреативнішими з них.

1. «Ким ви хочете стати, коли виросте?»

Навіть у кандидата зі значним досвідом і пристрастю до професії є нереалізовані плани. Відповідь дасть вам зрозуміти, наскільки він цікавий, і чого мріє досягти.

Кандидату необов’язково називати конкретне місце роботи або посаду. Він може вільно розповісти про свої кар’єрні цілі або про навички, які хоче застосувати. Наприклад, він може мріяти про роботу, де потрібно більше креативити або допомагати іншим людям.

Це питання часто ставить Стюарт Баттерфілд, генеральний директор і співзасновник Slack.

«Хороші відповіді, як правило, стосуються областей, в яких кандидати хочуть прокачатися і чогось досягти, але поки не отримали такого шансу», – пояснює він.

2. «Які три треки увійдуть в саундтрек до вашого життя?»

Не всі питання інтерв’ю повинні бути серйозними. Задавши таке питання, ви дасте кандидату трохи розслабитися і в той же час отримаєте цінну інформацію.

Швидше за все, відповідаючи на таке питання, людина назве не три рандомних треки, а підійде до вибору усвідомлено . Зазвичай названі пісні пов’язані з основними досягненнями або поворотними моментами в житті.

Наприклад, один кандидат розповів, що пісня Аланіс Моріссетт You Learn повертає його в той момент, коли він прийняв сміливе рішення змінити професію. Інший згадав про пісню Walking on Sunshine групи Katrina And The Waves, адже вона ідеально його описує.

3. «Без якої речі вартістю менше $10 ви б не змогли прожити?»

Речі, без яких кандидат не може жити, багато про нього скажуть. Може, він завзятий читач і ніколи не вийде з дому без роману в м’якій обкладинці, захованого в рюкзаку. Або, можливо, він розбирається в каві і не починає свій день без чашки колумбійської арабіки. Незалежно від відповіді, це допоможе вам краще пізнати кандидата.

Ще одна причина поставити це питання: якщо в результаті він влаштується в компанію, не доведеться довго думати, яку подарункову карту йому купити.

4. «Чи є у вас історія, яка допоможе зрозуміти, які цінності ви поділяєте?»

Важливо, щоб потенційний співробітник поділяв цінності вашої компанії. Вони не повинні повністю збігатися, але якщо кандидат дотримується абсолютно протилежних поглядів, вам краще його не наймати.

Обрана кандидатом історія допоможе краще зрозуміти, як він думає, діє і які цінності розділяє. Максимальну віддачу від цього питання можна отримати, якщо підвести розповідь до теми його кар’єри.

5. «Про що ще я повинен вас запитати?»

Це питання служить двом основним цілям і його краще ставити останнім. Перш за все, це дасть кандидату шанс розповісти про найважливіші, на його погляд, речі. А вам – краще уявлення про те, чим він буде корисний компанії.

По-друге, це дозволить зрозуміти, чи ретельно кандидат готувався до інтерв’ю. Неможливо задати всі потрібні питання в короткій телефонній розмові. Тому кандидат, який скаже, що ви про все його запитали, швидше за все, не сильно зацікавлений в роботі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu