Бізнес, Інвестиції, Новини, Стартапи

Що робити, якщо інвестор відмовив у фінансуванні

04 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кожен власник бізнесу, який займається залученням інвестицій, повинен бути готовий до відмов. Підприємець Бретт Фокс вважає, що не варто засмучуватися через те, що інвестори не хочуть фінансувати ваш стартап, і тим більше намагається їх переконати. Ось що він радить робити в таких випадках.

У мене величезний досвід роботи з відмовами інвесторів – коли ми проводили раунд А інвестицій, нам відмовили 63 інвестори. І ще більше відмов ми отримали, коли проводили раунд B. Іншими словами, досвіду було багато.

Що робити, якщо інвестор відмовив у фінансуванні - startups, news, investytsiyi, businessЩо робити, якщо інвестор відмовив у фінансуванні - startups, news, investytsiyi, business

Багато інвесторів більше не відповідали нам, коли втрачали інтерес до нашої компанії. Однак деякі все-таки не лінувалися і повідомляли про свою відмову.

Одного разу я отримав відмову, коли їхав додому із зустрічі з іншим інвестором. На той час нам відмовило вже так багато інвесторів, що над цим листом ми тільки посміялися.

Іноді відмови бувають дуже зворушливими – по нім видно, що інвестор хотів укласти угоду, але йому завадив хтось із партнерів фонду.

Наприклад, під час раунду B ми отримали такий лист:

«У понеділок ми обговорили ваш стартап Touchstone і весь тиждень вивчали його. Я вірю, що ви та ваша команда домоглися дивовижного результату, але наш капітал обмежений, та ми перебуваємо під жорстким тиском в плані його розподілу. Ми впевнені, що ваш проєкт зможе принести прибуток інвесторам (і вам), але нам важко включити його в список проєктів, які ми зараз розглядаємо. Мені б дуже хотілося поговорити з вами щодо цього при особистій зустрічі. Навряд чи я зможу зв’язатися з вами завтра, але можна зустрітися в понеділок або вівторок, якщо ви вважаєте, що нам варто це обговорити. Я розумію, що розмова буде не дуже обнадійливою, але я мало що можу вдіяти ».

Це була найбільш доброзичлива відмова з усіх, що можуть бути. Найсумніше, що такі відмови зазвичай дають люди, з якими вам дуже хотілося працювати.

Ви не зможете переконати інвестора

Але не забувайте, що у вас завжди буде ще один раунд інвестування. Інвестор, який відмовив вам у першому раунді, може дати вам грошей в раунді B або C. Тут не вгадаєш.

Так що ж вам робити? Просто подякуйте інвестору за увагу.

Ось що я написав у відповідь.

«Спасибі, що повідомили мені про ваше рішення. Мушу визнати, я дуже засмучений, тому що ви один з «хороших хлопців» у світі інвесторів. І при цьому я не здивований, що так вийшло.

Із задоволенням ще з вами поспілкуюся. Як щодо зустрічі в понеділок, о третій годині дня? »

От і все. Прості слова подяки. І ще один важливий момент …

Ніколи не відмовляйтеся від порад

Один інвестор відмовив нам на перших етапах раунду А. Потім він запропонував мені обговорити одне питання і я погодився.

Під час бесіди інвестор порадив мені зв’язатися з одним фондом, який міг би нам підійти. Я знайшов людину, яка змогла мене представити партнеру цього фонду.

Через два місяці цей фонд став нашим першим інвестором.

Відмовив один, шукайте наступного, не буду брехати, відмови ранять. Але ви повинні зібратися і продовжувати пошуки інвестора.

Ви ніколи не зможете змінити рішення інвестора, який відмовив вам в інвестиціях в поточному раунді. І всі ваші спроби його переконати лише завадять вам рухатися далі. Так що не турбуйтеся і шукайте того, хто буде готовий вкласти в ваш стартап гроші.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu