Гаджети, Новини, Технології

Чотири способи посилити захист даних на Android-смартфоні

04 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ще у 2018 році дослідники з Університету Вандербілта виявили, що телефони на Android відправляють в Google в десять разів більше даних, ніж iPhone в Apple. Звичайно, це дозволяє Google підвищувати якість продуктів, але водночас ставить користувачів в уразливе становище.

Якщо вас турбує незахищеність інформації на Android-пристроях, спробуйте застосувати наступні поради.

1. Відмовтеся від браузера Chrome

Перший крок до підвищення конфіденційності – замінити браузер Chrome, який за замовчуванням встановлюють на більшість Android-смартфонів. Так, це найпопулярніший браузер у світі, але він також збирає величезну кількість даних про користувачів.

Гідні альтернативи Chrome – це браузери Mozilla Firefox і Brave. Вони обидва пропонують розширений захист від відстеження і безліч інших функцій, які дозволяють зберігати дії в браузері при собі.

2. Встановіть месенджери з наскрізним шифруванням

Ще одна перевага iPhone – додаток «Повідомлення»: ним зручно користуватися і він добре захищає дані, оскільки використовує наскрізне шифрування. Навіть Apple не може отримати доступ до вмісту листувань.

«Повідомлення» на Android-смартфонах теж мають зрозумілий інтерфейс, але захищені куди гірше. У них не передбачено наскрізне шифрування, тому дані може отримати зацікавлена ​​третя сторона.

Навряд чи на смартфонах з Android найближчим часом з’явиться додаток, аналогічний до «Повідомлення» для iOS, але заміну можна підібрати самостійно. Кращий варіант – це SIgnal, але ним користується занадто мало людей. Найбільш поширена альтернатива – це WhatsApp. Обидва цих додатки забезпечать наскрізне шифрування повідомлень.

3. Відмовтеся від пошти Gmail

Так, пошта Gmail стабільна, універсальна і безкоштовна. Але хоч Google і каже, що більше не сканує електронні листи для орієнтування, він все ще робить це з інших причин.

Ви можете замінити Gmail на Android-смартфоні поштовим сервісом iCloud, якщо у вас є будь-який пристрій Apple, наприклад, Mac або iPad. Однак iCloud в будь-якому випадку доведеться запускати через додаток Gmail.

Якщо у вас немає облікового запису в iCloud, але ви все ж хочете відмовитися від Gmail, спробуйте одне з цих поштових додатків: ProtonMail, TutanotaPosteoRunbox. Всі вони орієнтовані на захист особистих даних.

4. Налаштуйте захист даних в Google Картах

У розмові про особисті дані не можна не згадати карти. Додаток Google Карти – дуже зручний сервіс, якому на Android-смартфонах практично немає рівних. Відмовлятися від нього не варто, але можна по максимуму обмежити обсяг даних, які отримає Google.

Для цього треба зайти в обліковий запис в Google Картах і відкрийте розділ «Ваші дані в програмі “Карти”». Натисніть «Історія місцезнаходжень» і на наступному екрані вимкніть її збереження. Після цього Google не буде запам’ятовувати ваші маршрути.

Поверніться до свого облікового запису в Google Картах і натисніть «Керування обліковим записом Google». Відкрийте розділ «Дані та персоналізація» і в блоці «Відстеження дій» відключіть збереження історії додатків і веб-пошуку. Після цього Google перестане запам’ятовувати та ваші запити.

Виконання цих кроків не гарантує, що Google не буде відстежувати переміщення іншими способами, але ваші дані все одно опиняться під більш надійним захистом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu